zeman-rybnik-620x381
24.2.2019
Kategorie: Humor

Kancléř Mynář: Stavební povolení nepotřebuji. Karel IV. se bez nich taky obešel

Sdílejte článek:

STRACH

Pane kancléři, vy máte v Osvětimanech rybník?
Vím, na co narážíte. Že nemám stavební povolení. Je to už třináct let. Byl jsem mladý, potřeboval jsem rychle utratit nějaké peníze.

Co v něm chováte?
Jsem milovník tradic, takže běžný sortiment tradičních českých ryb – amury, koi kapry, tolstolobiky, aligátory.

Máte na to povolení?
Na ty aligátory? Musel bych se podívat.

Používáte vodu z rybníka k zasněžování vaší sjezdovky?
V létě minimálně.

To je černá sjezdovka?
Ano, velmi náročná. Je tam spousta pařezů.

Mysleli jsme, zda máte na sjezdovku povolení.
Je to nepravděpodobné.

Vykácel jste kvůli sjezdovce les?
Bohužel se to po dvou sezónách ukázalo jako nezbytné.

Teď v zimě zasněžujete?
Samozřejmě. Intenzivně. Sem tam to vcucne piraňu, někdy i aligátora. Na sjezdovce to potom způsobí menší rozruch a lyžaři se nám krásně rozjedou. Ale to se nedá nic dělat. Jsem především podnikatel.

Máte na zasněžování povolení vodohospodářského úřadu?
Ne. Ale pozor, to není moje chyba. Já o něho žádal, ale nedostal jsem ho.

Proč to všechno?
Potřebuji v obci udržet turistický ruch. Postavil jsem tam uprostřed krásné přírody penzion, tak by bylo škoda, kdyby nebyl využitý.

Na ten máte stavební povolení?
Není potřeba. Na tom místě měla moje rodina přístřešek na dřevo. Jenom jsme ho trochu rozšířili, zvedli a mírně navýšili ubytovací kapacitu.

Jak budete postupovat dál? Hrozí vám spousta bourání a pokut.
Nehrozí. Ale postupně. Co se týká rybníku, tam jednám se stavebním úřadem už tři roky. Trošku jim do toho hážu vidle a přepisuji pozemky na umírající vlastníky. Prakticky jsou bez šance to rozhodnout. Ale i tak si myslím, že nemají důvod to neschválit, rybník tam vznikl v souladu s územním plánem.

V územním plánu je pozemek veden jako ochranné pásmo určené k plnění funkce lesa.
Právě to se turistům líbí. Tam vidím ten soulad.

Vedoucí stavebního úřadu si stěžoval, že jste se ho snažil ovlivňovat.
Nesmysl. Pouze jsem ho párkrát navštívil a tlumočil jsem mu přání prezidenta. A žádné informace jsem z něho netahal, jak tvrdí.

Držel jste ho pod krkem.
Ale v té chvíli jsem mu ty informace zrovna předával.

Takže jste nechtěl vědět přesný text budoucího rozhodnutí?
To je nedorozumění. Já jsem mu ten text donesl. A po něm jsem jenom chtěl, aby mi ho zopakoval. Abych měl jistotu, že se ho naučil nazpaměť.

Prý jste křičel.
Šlo o zpěv.

Co budete dělat, když rozhodnutí stavebního úřadu bude nakonec zamítavé?
Pokud by se tak stalo, okamžitě se budu snažit o odvolání vedoucího stavebního úřadu pro jeho nekompetentnost. Co je to za úředníka, když mu trvá tři roky vystavit kancléřovi povolení? Starosta se mnou souhlasí, ten člověk je prakticky odepsaný.

Budete znovu žádat vodoprávní úřad o povolení k zasněžovaní sjezdovky?
Není důvod. Upravil jsem účel podnikání. Teď nezasněžuju sjezdovku, ale sprchuju lyžaře. Bohužel, voda po cestě vždycky trochu namrzne.

Víte, pane kancléři, někdo by o vás mohl říct, že máte papalášské manýry.
Ne, to skutečně nemám. Moje vysoká funkce nemá na mé chování žádný vliv.

Mně by to třeba neprošlo.
Vám nebyl prezident za svědka na svatbě.

Co se chystáte dalšího postavit bez stavebního povolení?
Podívejte se, já to přece nedělám pro sebe, ale pro obyčejné lidi. Teď třeba stavím v Osvětimanech luxusní lázně. Pro obyčejné Číňany. Je to společensky významná stavba. Kdyby si měl Karel IV. vyřizovat stavební povolení na každou blbost, jezdíme přes Vltavu ještě přívozem.

Takže bez povolení …
Znám se osobně s čínským prezidentem. Tomu se můj záměr líbil.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 770 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
49 komentářů