MYNARRYBNIK
7.7.2020
Kategorie: Ekonomika

Kancléř Mynář odmítá vrátit 6milionovou dotaci na penzion

Sdílejte článek:

MICHAL POHANKA

Uplynulo sotva pár měsíců od kauzy Prasátko a Vráťa už zase dělá potíže. Tentokrát jde ale o dost větší malér, protože odmítá vrátit 6milionovou dotaci na stavbu penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. V žádosti o dotaci neuvedl, že projekt má návaznost na jiné dotace, čímž se v podstatě dopustil podvodu, takže může být vlastně rád, že po něm pouze chtějí zpátky prachy a ne taky dostat ho do tepláků.

6 míčů bude samozřejmě pro Vráťu velký problém, protože, jak známo, neměl ani z čeho uživit pašíka, takže ho musel během koronáče zapíchnout, aby čuník nezdechl hlady. Asi proto teď Mynář vykřikuje, že se bude bít do poslední kapky krve, aby miliony vracet nemusel.

Už dříve musel navalit skoro mega za jakési jiné dotační čachry. Jeho firma Clever Management asi moc chytrá není, když ani nechápe, že dotace se musí buďto náležitě využít nebo vrátit.

Před lety dostala jiná jeho firma Ski-Morava v toku času dva miliony korun na zasněžování a osvětlení sjezdovky v Nové Lhotě. Loni o tom psali: “Sjezdovka dodnes nefunguje a Mynář mezitím firmu přepsal na starostu Osvětiman. Státní fond, který peníze poslal, začal před několika měsíci po upozornění MF DNES záležitost vyšetřovat. A je pod drobnohledem Evropské komise.” Sněžná děla jiné Mynářovy sjezdovky v Osvětimanech navíc napájel načerno vybudovaným rybníkem.

Penzion Malovaný v Osvětimanech vydělává ročně miliony, Mynář přitom za stejné období platí směšný nájem 30 tisíc. To se to podniká, když se vezete na papalášské vlně.

V celém tom divném systému dotací se vůbec nevyznám, ale opravdu nechápu, proč by měl kdokoliv komukoliv poskytovat dotaci na penzion nebo na sjezdovku. Natož Vráťovi, tomu nedůvěryhodnému individuu, které ani nemá bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. Údajně ji nepotřebuje, zákon mu to prý neukládá. Jenže “absence bezpečnostní prověrky vyššího stupně nejvyššímu hradnímu úředníkovi komplikuje práci. Nesmí se seznamovat s utajenými skutečnostmi, nemůže proto prezidenta doprovázet například na jednání NATO.”

Takového kancléře bych nechtěl ani zadarmo. Ovšem: jaký hradní pán, takový sluha, že? Jestli on Vráťa nebude spíš tak trochu podvraťák. Styl jeho jednání v kauzách Prověrka, Prasátko, Penzion či Sjezdovka se mi ani trochu nelíbí.

Stát se má teď paní Kaslové omluvit za svého prezidenta v kauze Peroutka a svým občanům by se jedním vrzem mohl omluvit i za Mynáře, protože ten rozhodně není člověkem na svém místě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 691 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.