joe-biden-dan-kamala-harris-343435
14.8.2020
Kategorie: Politika

Kamala Devi Harris … USA v propasti rasové války

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Situace okolo rasových a etnických nepokojů, které probíhají ve Spojených státech amerických už řadu měsíců a při nichž došlo i k několika neúspěšným experimentům a založení vlastního socialistického polostátu, se nyní výrazně zhorší. Po dlouhé době nejistoty a mlčení, prezidentský kandidát demokratů Joe Biden představil svého kandidáta na vicepresidenta. Je jim dlouholetá demokratická politička indo-jamajského původu Kamala Devi Harris. Stalo se tak 11. srpna.

 
Kamala Devi Harris je pro mě osobně překvapivým výběrem. Dalo by se čekat, že Joe Biden vybere, nějakého konzervativního, či umírněného demokrata, se kterým navíc dlouhodobě spolupracuje, už proto, aby dokázal na svou stranu získat, i některé umírněné a váhavé republikány. Místo toho natočil kurs ostře vlevo, když vybral Kamalu Harris. Ta se narodila v roce 1964 v kalifornském Oaklandu do rodiny emeritního profesora ekonomie a vědkyně v oboru onkologie. Na Howardově univerzitě ve Washingtonu D. C. získala titul z politických věd a ekonomie v roce 1986, vedla debatní týmy a akce proti apartheidu, prošla právnickými zkouškami a získala i doktorát z práv.
 
Kdyby zůstala u právničiny a prokuratury, asi by udělala lépe. Co nás zajímá, je to, co se nyní bude dít v USA, kde bude zavádět své ideje. Tak si je představme, a srovnejme si i s postoji Bidena. Harris je radikální proponentkou pro-potratové liberální politiky, která se v tomto angažovala už jako státní návladní, když bránila lékařským institucím rozhodovat o provádění tohoto výkonu (pro připomenutí, Joe Biden byl odpůrcem potratů, až do června 2019, a aktivně podporoval protipotratové zákony).
 
Systematicky podporuje programy pozitivní diskriminace a upřednostňování menšin. Vyjádřila se za desegregaci autobusové dopravy a rozšíření této dopravy, aby mohli afroamerické děti dojíždět do školy (a jak známo, Biden, jako senátor za Delaware, podporoval segregaci, a v 90. letech hlasoval pro neoliberální reformy oklešťující peníze na školní autobusy. Mimochodem, tuto záležitost Bidenovi během kampaně připomněla).
 
Systematicky řadou akcí, dopisů a kolektivních vyjádření, bojuje proti právu na držení zbraní. Chce omezit legální držení zbraní, aby nemohlo docházet k teroristickým útokům, či masovým střelbám, které jsou zpravidla, prováděné nelegálně drženou zbraní. V otázce imigrace bojuje za naprosté uvolnění imigrační politiky, navrhovala přetvoření San Francisca na „utečenecké město“, kde by policie nemohla kontrolovat migranty, angažuje se v akcích na slučování rodin, což je zneužíváno různými převaděči. Bojovala a bojuje proti vybudování zdi na jižní hranici USA s Mexikem.
 
Pokud jde o LGBT hnutí, účastní se San Francisco Pride, podpořila legislativu a kampaně na úplné zrovnoprávnění sexuálních menšin a bojuje proti „diskriminaci“ těchto menšin (opět, Biden se v 90. letech angažoval opačně). Pouze odmítla kontroverzní operace transsexuálů ve vězeních, které tyto menšiny zneužívají, když se tam dostanou. V ekonomické politice odmítla dary amerických korporací, které ale jinak štědře dotují Bidena a americkou Demokratickou stranu, takže to pro ni bylo jen politické gesto. Podporuje obávaný projekt Green New Deal, který bude znamenat pro Ameriku technologickou i ekonomickou katastrofu při radikálním přechodu k zeleným technologiím.
 
Její zahraniční politika obsahuje protičínskou notu, kdy kritizuje Čínu za obchodní praktiky, a za to, jak Čína nakládá s ujgurskými separatisty a islámskými radikály. Vyjádřila podporu separatistickým demonstrantům v Hongkongu. Dokonce postavila na stranu Rohingyů, v době, kdy došlo v Burmě k násilnostem v souvislosti s jejich separatismem. Ve Venezuele odsoudila zkorumpovanou diktaturu Nicolase Mádura, kterou se pokusili tamější elity, pokusili nahradit zkorumpovanou demokracií pod vedením Juana Guaida.
 
Angažovala se a zneužívala ruských machinací okolo voleb a různých skandálů ke kampani proti Trumpovi, a odsoudila události na Krymu. Také hlasovala pro sankce proti Rusku. Asi jediná oblast, kde lze její politiku vychválit, je otázka Izraele, kde se postavila proti hnutím bojkotujícím Izrael, pravidelně podporuje Stát Izrael a podílela se na senátní kritice rezoluce OSN, která byla namířena proti výstavbě židovských osad na Západním břehu Jordánu.
 
To je asi tak k její politice vše. Kromě Izraele, který by mohl mnoho antisemitských demokratů odradit, je její politika veskrze levicová, až radikálně levicová, byť na Sanderse nemá. Pochybuji, že uspějí, už protože mezi sebou mají významné ideové rozpory, zatímco Donald Trump a Mike Pence jsou velice jednotní. Nicméně její případný nástup, pokud by vyhrála, zmobilizuje menšiny k bojům s většinovou společností, ale především k boji s vládou zákonů, práva a spravedlnosti v USA. USA se tak může dostat do propasti rasové války, ve které budou trpět všichni, bez ohledu na barvu pleti.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 976 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)