573b9139fe3dd1ebcf8f0100
3.6.2016
Kategorie: Společnost

Kam zmizelo skutečné vlastenectví, kdo je patriot a kdo je jen falešný Mesiáš?

Sdílejte článek:

JIŘÍ VÍTEK 03|06|2016

Mnozí z nás pozorují, kterak se ve tmě topí pojmy jako jsou tradice, historie, kulturní dědictví, vlast, rodina, národ a mnohé další. Šance zastavit tento úpadek je jen na nás, nečekejte na Mesiáše, fakt nepříjde.

Kam zmizelo skutečné vlastenectví, které by mělo začít na tom nejspodnějším schodě na dlouhém schodišti, které má jako každý dům svá patra. Musíme začít v místě kde žijeme, tedy pomáhat zlepšovat své okolí, dobrovolně pomáhat, organizovat společenské akce, zakládat například vlastenecká sdružení.

Tolik let zadupané vlastenectví musí projít znovu svojí evolucí. Bohužel v posledním roce se mnozí vlastenci snaží pouze nasednout do výtahu a co nejrychleji se dostat až do nejvyšších pater. Falešná představa, že vlastenec musí být co nejvulgárnější, nejagresivnější, aby dostal co nejvíce liků na Facebooku a měl co nejvulgárnější titulek na Parlamentních listech však devalvuje to skutečné vlastenectví a vrací vše o několik let zpátky.

Vlastenectví se pro někoho také stává zajímavou akcií na kterou lze vsadit a pragmaticky podporovat a následně při úspěchu kasírovat, aby ne, politika u nás je nejlépe organizovanou mafií, která je legálně financována ze státních prostředků – státních příspěvků. Například akcie strany Úsvit od začátku připomínají klasickou mýdlovou bublinu, která stoupala vzhůru, ale vlčáci se o bublifuk tak dlouho rvali, až jim praskla. Trochu mýdlové vody ještě zůstalo, ale mazlavou vodu na zemi už nikdo nenafoukne.

Pak tu máme vlastenectví, které se snaží svůj politický lesk vyleštit spoluprací se zahraničím nebo přímo vzorem a kopírováním v zahraničí. To neustálé koukání za plot je pro nás historicky typické, všechny ty mezinárodní internacionály, komitéty nebo freundschafty a velké vzory, vůdce apod. A pak přichází ta naše snaha být ještě papežštější než papež, to všechno známe a máme tak trochu v sobě geneticky zakódované, je to jen takový urychlovač „vlasteneckého“ sebevědomí, které však většinou čeká bolestivý poločas rozpadu. Už teď víme co následně přichází – vystřízlivění, zrada, pomluvy a konečné poraženecké a pokorné čekání na normalizaci.

A náhlému probuzení vlastenectví u většiny parlamentních stran, věnuji fakt jen jednu větu, jde jen další fintou na voliče, jak si v bahně pod sebe naházet pár blbců od kterých se jen odrazí znovu na pevnou zem za pomoci velkých bilboardů, velkých lvů a sněhových košil.

Je k smíchu, jak každý zakládá pohraniční stráž a domobrany státních hranic, ale v ulici před domem si neuchrání ani zadní sklo u automobilu, každý by chtěl držet minimálně samopal, ale stát na přechodu v reflexní vestě před školou, nebo v noci hodinu vartovat na konečné posledního autobusu s označením např. sousedská hlídka a doprovázet ženy, dívky v rizikových místech k jejich domu, to není tak hrdinské, ale tady to přátelé všechno začíná. Tady začíná ta první buňka, ten první schod. Buňka která na sebe bude nabalovat další a další nápady a iniciativy, až se stane tak silnou, že budou naše nejprve malé obce v komunálních volbách, pak města a nakonec si skutečně vygenerujeme dostatečné elity k řízení státu.

A nemusíme u toho být jen vulgární bojovníci na sociálních sítích. Nebude to zítra, ale jednou si vezmeme svůj stát zase zpět, věřte, že pozdě ještě nebude.

ZDROJ: Jiří Vítek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 186 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...