noviny918
17.5.2021
Kategorie: Společnost

Kam zmizeli skuteční novináři?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMédia se stala hlásnou troubou svých sponzorů. O tom už dávno není pochyb. Většina světových televizních a rozhlasových stanic je součástí majetku mediálních magnátů, podobné je to i s významnými tištěnými a elektronickými tituly. V neposlední řadě lze k této skupině přidat i různé sociální sítě, webové stránky obsahující vyhledávače. Sílu médií pochopili především proliberální investoři a v jejich rukách tak skončily největší zpravodajské kolosy. Bohužel pod jejich vlivem jsou i polostátní televize, jakou je například Česká televize.

Z výše uvedeného vyplývá jediné. Ke konzumentům se dostává stále méně relevantních zpráv, které by přinášely informace o skutečném a reálném dění. V podstatě jsme svědky naplno rozjeté mašinérie reklam a propagace proložené filmy a pořady, které však často přispívají k tendenčnímu směřování daných televizí. Některé stanice už se ani nezabývají vkládáním kulturních pořadů a filmů, jedou prostě 24 hodin nonstop propagandu schovanou za honosný název zpravodajství. CNN Prima News, ČT24 u nás, ve světě však má každá skutečně velká stanice podobno podstanici, kde moderátoři naplňují úkoly vlastníky jim zadané a obhajují zájmy určitých skupin. Ovlivňování diváků tak jede na plné obrátky. Bohužel se to týká i sportovních kanálů, přestože do tohoto odvětví by politika neměla zasahovat vůbec. Například formou poklekávání fotbalistů na britských ostrovech patří k otevřené propagaci levicí podporovaného hnutí Black Lives Matter. V jiných zemích to už ve skutečnosti nikoho nezajímá a spíše je to otravné, ostrovní média z toho však udělali propagaci teroristické organizaci.

Bývaly doby, kdy novináři dělali svou práci trochu jinak. Ti nejlepší byli jako honící psi jdoucí za odhalováním pravdy. Jistě, někdy i dříve pracovali na politickou objednávku, přesto většinou měli určitou novinářskou čest a snažili se hledat pravdu, byť otřesnou. Občas stáli za pádem politiků, odhalovali průšvihy týkající se velkých firem, dokonce pro svou pravdu umírali. Někteří byli korumpováni mafií, to aby odhalili kompromitující materiály na určité osoby. Mezi ně by se jistě mohl u nás zařadit třeba Janek Kroupa, ovšem podobně fungoval třeba i Radek John a Josef Klíma. Ti natočili úvodní reportáž do svého pořadu, ovšem za přípravu dalšího dílu už si klidně řekli o peníze i tam, kde na oko pomáhali postiženým. Nezaplatili jste, už se nepokračovalo. Takzvaní investigativní novináři dokážou být tako hlásnou troubou toho, kdo je platí.

Imunní vůči vypuštění závažných informací jsou většinou ti nejmocnější. O jejich životech a činnostech se moc neví, velká média o nich mlčí. Chcete li se dozvědět cokoliv o lumpárnách Gatese, Sorose, Zuckerberga, Schwabeho, Havla či například Bidena, musíte hledat na internetu a v nezávislých médiích. Oficiálně se o nich až na výjimky nic špatného nedozvíte. A pokud ano, ihned jde o konspiraci. Vše nevyhovující je rychle mazáno, naopak se dozvídáme o bohulibé činnosti těchto ,,lidumilů“, kteří jsou však mimo liberálně zaměřená média označováni za strůjce zla. Nikde se oficiálně nemluví o výrocích Gatese týkajících se přelidnění planety, Sorosovo zásazích do nejvyšší politiky a ovlivňujících volby a výběr vhodných tváří po celém světě a Evropskou unii nevyjímaje, cenzurní zásahy Zurkerberga do přenosu informací přes sociální sítě a jeho fascinaci sběrem dat o každém z nás. Je ignorována zrůdnost představ Klause Schwabeho o likvidaci soukromého majetku a přechodu ke sdílení všeho, co jste dosud považovali za nedotknutelné. O glorifikaci Václava Havla není třeba ani hovořit, stejně tak o zamlčování skutečností kolem vstupu Bidena do Bílého domu. Když se snad objeví něco závažného, co tyto ,,osobnosti“ může nějak poškodit, vzápětí dojde k označení události jako dezinformace a jede se dál.

O tom, že existovaly okamžiky, kdy někdo prozřel a na chvilku zapomněl na tendenční přenos informací, existují důkazy a my Vám jeden přinášíme. Televize Prima ve svém hlavním večerním zpravodajství v roce 2016 naprosto s klidem vyjádřila k jednomu z největších grázlů a škodičů posledních čtyřiceti let George Sorosovi. Tomu, o kterém říkat něco špatného je už déle zapovězeno, protože jeho špinavé peníze korumpují politiky, novináře, neziskový sektor. Tehdejší odvaha TV Prima je už bohužel minulostí. Nyní je maďarsko-americkému miliardářovi patřícímu téměř na vrchol mocenských struktur vytvářena svatozář, protože právě on svými finančními prostředky podporuje levicový liberalismus, teroristy z Antify a BLM. Před pár lety si však někdo dovolil jej vykreslit pravdivě jako lumpa a politického gaunera. Jeho obhajoba Jakubem Jandou z Evropských hodnot pouze dokazuje, kam až jsme to dopracovali. Nicméně nic podobného už nyní neuvidíte. Mimochodem, kolik našich elit mezi politiky, novináři, lidmi pracujícími v kultuře má právě k Sorosovi kladný vztah? Věřte tomu, že nikoliv kvůli tomu, že by byl filantropem, ale z úplně jiného důvodu. Někomu prachy prostě nesmrdí.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 293 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)