16.7.2013
Kategorie: Společnost

Kam vítr, tam (oranžový) plášť

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 16/07/2013

Jako korouhvičky ve větru, se točí nejen mnozí levicoví politici podle aktuální situace, ale také všichni levicově smýšlející komentátoři, novináři a politologové s tikem i bez.

 

 

Pravda, není to nic nového pod sluncem, ale je dobré si občas připomenout, kdo je kdo. Názorové veletoče poslanců ČSSD a jejich současného vedení, neberou konce. Jejich příznivci to nevnímají, či lépe řečeno, upozorňují a dramatizují údajné veletoče koaličních politiků, snad jen proto, aby zakryli pravou skutečnost. Opakuje se to stále dokola, jakoby sama tato skutečnost nestačila k poznání jednoduché pravdy. Jaký div?

 

“Toč se korouhvičko, toč se káčo, toč se”, vždyť i země se otáčí!? Musím se opravdu smát tomu, jak všichni ti seriozní a slušní politici a lidé, různí ti Haškové, Škromachové, Tejcové a Sobotkové, mění své postoje a názory, dle aktuálního vývoje situace; jak se přiklánějí tu k většinovému vnímání, tu k možné budoucí vládnoucí síle, či jen dělají naprosto vše, aby byl parlament rozpuštěn a došlo k předčasným volbám; za každou cenu, tedy se klidně přiklání k těm, co jsou vlastně proti nim, to v případě Sobotky či Zaorálka; případně budou mít tu moc a vliv, tedy i možnost rozhodovat o osudech lidí ve straně, tedy i osudech oněch politiků, to v případě Haška, Škromacha a možná i Tejce.

 

 

Oč jde? Je to vcelku jasné, jednoduché a velmi prosté. Tak prosté, jako sami tito aktéři. Nemohu si těchto lidí vážit ani jediný okamžik, a nemohu jim ani rozumět, byť by snad argumentovali rádoby logicky; protože tento morální podtext, či spíš defekt, bude u nich vždy převyšovat vše ostatní. Vím, dnes už to zdaleka není tak jasné a jednoduché jako tomu bylo kdysi. A je těžké se v tom neztratit, Vím, že v dnešní době jakéhosi mediálního šílenství, všechny zprávy už jen den staré, ztrácí jakoukoliv vypovídací hodnotu. No, těm, co snad propadli této mánii a tomuto trendu, to zcela jistě nevadí. Mně však ano. Paměť je zřejmě mým prokletím. Skutečně? Kdo nemá paměť, je nucen opakovat stejné chyby, řekl asi kdosi moudrý. Protože tak tomu prostě a jednoduše je. Pokládám za proklaté právě ty, kteří paměť nemají, nebo jí jen nedbají; zmítaní snad výše zmíněným fenoménem, kdy zapomněli snad na to podstatné a na to důležité. Jakou pak mohou mít jistotu, kde mohou nalézt pevný bod v tom mediálním mumraji? Nemají prostě šanci, ne v této době, ne bez paměti, kdy jsme denně zapleveleni přemírou často pochybných informací, nemajících cenu ani oné pověstné, zlámané grešle.

 

Stejné, je to i s celou společností, kde sami každý den můžete vidět, že dopady a důsledky jsou mnohem dlouhodobější, mnohem hlubší. Jejich náprava pak mnohdy trvá opravdu celé generace, pokud se vůbec povede. A to se povede jenom tehdy, neztrácíme-li paměť a nenecháme-li se obalamutit všehoschopnými populisty a demagogy. Jak se takto postižená společnost dokáže vyrovnávat s těmi dopady, vidíte právě i v současné době. Při souběhu různých globálních vlivů, se pak může stát cokoliv. Vypadá to, že lidé, pardon – my lidé, jsme nepoučitelní.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.