cor_TITVIRPENIÍZE
3.1.2021
Kategorie: Společnost

Kam ty peníze mizí?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝO plundrování státní pokladny ve jménu covidu není pochyb. Dotace neproduiktivních státních úředníků a řady dalších zaměstnanců vychází samozřejme především z daní vybraných od podnikatelů a soukromých firem, z jejich zdravotních a sociálních odvodů. Je li však velká část soukromé sféry znehybněna, přičemž na pracovních úřadech končí i řada prostých zaměstnanců z této oblasti, je vcelku logické, že státní pokladna strádá, neboť jí tyto peníze chybí. 

Správci státu pak musí sáhnout k opatřením v podobě značného schodku rozpočtu, což znamená zadlužení splácené v příštích desetiletích nynější mladou generací. Právě tou, která se pod vlivem politiků a médií přiklání k nesmírně nákladným ekologickým řešení vyfabulovaných problémů spojených s budoucností světa. Budou se tedy skládat jak na umoření dluhů vzniklých za doby koronavirové, tak i na budování velmi scestné strategie bezuhlíkové a ,,zelené” Evropy. Momentální nechození do školy, které mimochodem k jejich vědomostem moc nepřispívá, bude velmi drahé. Jenže to současným pubescentům nikdo nevysvětlí.

Vzpomeňte si na jistou Gretu, která před rokem plnila stránky světových médií, na ekonomickém fóru v Davosu křičela na světové politiky, ekonomy a lumpy stojící za mnohým zlem na planetě. V té době se místo chození do školy plavila z Evropy do USA a katamaránu, aby nemusela letět letadlem, byla tváří zelené ideologie. Kde je teď? Letadla nelétají stejně, nemají koho přepravovat, respektive po uzemnění některých boeingů a ukončení výroby největšího airbusu přišla pro letecký průmysl další rána v zákazu cestování. Ekoteroristé se zaměřili na výrobce energie a automobilů, budou likvidovat další prosperující odvětví. Naprosto přitom ignorují produkci plastických hmot, které dělají mnohem větší škody než přírodní uhlík. Ukřičenou Gretu tak nepotřebují, covid zastavil rozlet i ekoaktivit na školách. Studenti tak důvod k nestudiu získali jinde. Jen možná díky tomu, že se nemají možnost naučit počítat a ekonomicky myslet, de fakto netuší, že za vše jednou budou platit.

Vraťme se však k státním financím. Rozpočet navržený se schodkem může projít jen ve státním zřízení. U soukromníků by okamžitě taková ztráta znamenala konkurs, likvidaci firmy či jednotlivce. Pokud by v kolonkách výdělek a náklady převažovala druhá veličina, není důvod cokoliv dělat. To je logický závěr, který musí udělat každý jen trochu inteligentní hospodář. Bohužel tím naši vládní úředníci nejsou již několik volebních období. Dotace velké části aktivit Andreje Babiše podporující jeho bohatnutí je toho důkazem, podobně podpora solárního byznysu, nechopnost zastavit Bakalou prováděnou devastaci OKD, či financování neziskového politického sektoru. A doba covidová jim ještě více rozložila mysl a uvolnila ruce. Nezodpovědně se tak chovají jak přímo tvůrci rozpočtu, tak i poslanci rozpočt schvalující, také státem jmenovaní manažeři velkých firem. Aktuálně třeba zdravotních pojišťoven a nemocnic.

V přiloženém uniklém dokumentu z jedné z nich je ukázáno, jak zdravotnická zařízení odčerpávají peníze právě ze zdravotních pojišťoven. Covidohysterie umožnila nastavit poplatky vybírané za pacienta podezřelého na onemocnění koronavirem na vyšší úroveň, než u jiných případů. Logicky je pak jasné, že managment nemocnic vycítil  příležitosz vydělat i v době, kdy se neprovádí jiné zákroky, a vytvořil si prostor na to, jak z pojišťoven dostat co nejvíce peněz. A to v době, kdy například VZP je v minusu a volá po obří podpoře ze strany státu.

Vzhledem k tomu, že Babiš, Blatný, Prymula & spol. čístí státní pokladnu spravovanou ministryní Schillerovou až do dna, například nákupem předraženého zdravotnického materiálu včetně nekvalitních testů na covid a podezřelých vakcín proti němu, dále drahou propagandou a nesmyslným dalším uzamykáním ekonomiky, bude zajímavé sledovat, jak budou chtít poskytovat nutnou lékařskou péči všem plátcům zdravotního pojištění. Je totiž velmi pravděpodobné, že díky předraženému řešení uměle vyvolané pandemie nebude možné provádět dosud běžné lékařské zákroky. Takže, milí kolenáři, onkologicky nemocní soupeřící často s časem, lidé s problematickým žlučníkem či čekající na ledvinu a s dalšími vcelku běžnými onemocněními, možná se budete muset obrnět trpělivostí a asi se někteří z vás ani léčby nedočkáte. Díky postupu nemocnic, politiků a covidohystericků jsou totiž peníze předurčené na vaše operace jaksi rozfrcané. A nejen ty. 

V kontextu s výše uvedeným je smutné uvědomění si toho, jak někteří lidé extrémně na covidu zbohatnuli. A to nejen v zahraničí ve farmaceeutickém průmyslu, ale i u nás. Týká se to všech obchodníků se strachem, politiků a určitých manažerů. Už chápete, kam nás, tedy mimo jiné, covid dostal?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 810 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)