mozekrady
14.11.2020
Kategorie: Společnost

Kam se poděl zdravý rozum?

Sdílejte článek:

JIŘÍ ŽÁK

Často si klepu na čelo, proč dovolujeme našemu státu, aby lidem zakazoval různými předpisy používat i vlastní zdravý rozum. Jdu takhle do Alzy vyzvednout si zboží, koukám na doplňkový prodej, který mají za pultem… rád bych si koupil v rychlosti jeden USB kabel, který tam je vystavený a obsluha u pokladny mi říká, že podle vládního nařízení mi to takto nemohou prodat. Že si mám udělat objednávku přes e-shop a pak mi to mohou vydat. Ze to lze jedině tak. Tak tam místo 15 sekund stojím skoro dvě minuty a dělám objednávku přes e-shop, aby mi zboží teda mohli přes ten pult podat…


Může mi někdo vysvětlit jaký je z epidemiologického hlediska rozdíl při kontaktu s prodejci při výdeji objednaného zboží přes e-shop a při výdeji zboží při klasickém pultovém prodeji, zvlášť když jak prodejce tak kupující mají roušky, mají od sebe odstup 2 metry a často je i dělí plexisklo?

Já vím a chápu to, že tzv. můžu být rád, že nezakázali výdej zboží, ale vážně mi tahle konkrétní situace připadá naprosto absurdní. Taky si myslím, ze obecně nejmenší riziko nakažení je právě při nějakém pultovém prodeji. Jak se liší prodejna nějakého zboží od velkého supermarketu, kde se i díky nedělnímu zákazu hromadí čím dál více lidí ve velkých frontách?

Tak samo situace, kdy jsem byl svědkem toho jak na prázdnou zastávku, kde stáli pouze dva lidi a byli od sebe tak 10 metrů od sebe, přišla cíleně hlídka městské policie. Jeden z čekajících na zastávce totiž neměl roušku a k mému údivu to skončilo pokutou 200Kč. Ještě s komentářem, že to udělal poprvé tak to nebude tak přísné.

Opět kde je nějaký zdravý rozum a úsudek… copak byl ten člověk v tu danou chvíli riziko pro ostatní ? Ne. Možná tak v momentě, kdy se k němu cíleně přiblížili ti strážníci. Myslím si, že ho úplně stačilo upozornit a nepřistupovat hned k pokutě protože ten člověk v žádném případě nebyl jakkoli v ten daný moment nezodpovědný nebo rizikový pro své okolí.

Fakt mi některé věci nedávají moc logiku a mrzí mě, že se množství lidi tyhle nesmysly tiše toleruje. Ale jasně, když to řeknu ironicky, tak zákony se přeci musí dodržovat, nesmí se proti nim protestovat, ať už jsou jakkoli hloupé. Protože proste vláda je asi tvořena nějakými lepšolidmi, kteří ví všechno nejlépe a my jsme ti tupci co tomu nerozumí.

  • MVDr. Jiří Žák, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 896 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)