eu-executioner
2.9.2020
Kategorie: Společnost

Kam se poděl vysněný Západ?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝStarší generace Čechů a Moravanů, která zažila socialismus, si jistě pamatuje na to, jak jsme vzhlíželi kdysi ke státům tvořícím pro nás vysněný Západ. Cokoliv mělo cedulku Made in USA, Germany, Austria či Australia, bylo pro nás cosi jako z jiného světa. Obyčejní smrtelníci se nejdále dostali, měli li to štěstí, do Jugoslávie, no a my ostatní akorát tak na Rujánu či do Polska a Maďarska. I tak jsme si ušetřili a přivezli třeba kazetový magnetofon, z Polska tričko s americkou přísahou nebo džíny. Ty se daly koupit i v Tuzexu, ale shánění bonů za bůra nebylo vždy jednoduché a bez těžkostí. Koukali jsme obrazně za ostnatý plot obkličující naši republiku a doufali, že jednou možná někdy se tam aspoň na chvilku podíváme.

Spojené státy byly snem hochštaplerů a dobrodruhů, Německo lidí ochotných pracovat za západní marku do úmoru, Rakousko milovníků hor a kultury, Austrálie pro obdivovatele svobody. Po roce 1989 se otevřely nové možnosti. Tedy pokud se týká cestování, poznávání a naplnění svých snů. Zatímco jsme ochutnávali plody nabyté svobody, drsný Západ zplundroval naše hospodářství, skoupil co mohl a využil tak naivnosti našich lidí věřících, že s kapitalismem přišlo dobro. K někomu možná ano, restituce, občas prolomené Benešovy dekrety (Havel a Schwarzenberg), dostatečné informace a možnost dostat se k úvěrům znamenaly pro určitou skupinu často vzešlou z bývalých komunistů, estébáků a veksláků výhodu a rozhodně dobré možnosti kolaborovat s tím fantastickým Západem.

Ostatní pomalu přicházeli o iluze. Někteří prodali Italům nemovitosti vyloženě pod cenou, úspěšně rozjeté firmy skončily v německých rukách, při pohledu na účet za vodu patřící Francouzům pláčeme stále více dodnes. Zanikly stovky kdysi fungujících továren a plno značek, které byly pýchou socialistického Československa, přestalo existovat. Buď se tím zahraničí zbavilo konkurence, nebo přeneslo výrobu jinam. Liaz, SONP Kladno, Vítkovické železárny, sklárny, cukrovary, potravinářské podniky, to vše zmizelo, případně se restrukturalizovalo a časem bylo dovedeno ke stagnaci. Tatra a Zetor musely být vyzdviženy zpět z popela. Majitele změnily pivovary, konzervárny, Škodovka v Mladé Boleslavi. Naši podnikatelé po čase museli začít znovu, ovšem v té době už bojovali nejen s konkurencí mimo naši zemi, ale i s tou nově vytvořenou a vlastněnou zahraničními subjekty.

Západ nám tedy v ničem nepomohl, naopak se u nás pořádně obohatil. Vstup do EU plno lidí u nás přijalo jako krok vpřed. Lisabonská smlouva pro naše politiky nebyla dostatečným varováním, touha po tom vyrovnat se Německu byla silnější… a opět naivní. EU není zdaleka pokračovatelem EHS, ve kterém šlo především o hospodářskou sounáležitost a spolupráci. EU je politickým spolkem vedeným Berlínem. Němci se chopili s vervou možnosti ovládnou Evropu a také to udělali. Jenže mezitím Západ načichnul socialismem vytěsněným z východoevropských zemí a pomalu převzal manýry, kterých jsme se tak těžko zbavovali. Jaký je teď ten kdysi tak obdivovaná Západ?

Německo se dopracovalo k tomu, že důchodci, kteří pozdvihli Německo z poválečného balastu, dostávají méně peněz, než nepracující a neužiteční migranti. Lidé se v něm bojí o práci, hlídají si cokoliv, co řeknou a opozice je fyzicky napadána. Na ulicích není bezpečno. Stát vede bývalý komunistický kádr Merkelová. Projevit názor formou demonstrace znamená riskovat zmlácení policisty, zatčení, vyhazov ze zaměstnání a problémy rodinných příslušníků. Připomíná Vám to ČSSR před rokem 1989? Právem. Itálie je zaplavována migranty, progresivní ministr vnitra Salvini bránící svou zemi vláčen po svržení po soudech. Ve Francii se demonstrovalo i dříve, ale aby se do sebe pustili policisté a hasiči, to tu ještě nebylo. Hoří katedrály, jsou páchány atentáty, zabíjeni Francouzi. Kdysi bezpečné Švédsko hoří a Afričané znásilňují krásné Švédky a ve školách je místy převaha muslimů. Malmö je v jejich rukách celé. Ve Španělsku mají Katalánci zaječí úmysly a jsou za to náležitě biti. Velká Británie už je částečně chalifátem a Londýn městem, kde na bělocha nenarazíte. Vzduchem létají nože, arabské gangy ovládají celá města a podsvětí. Ani Austrálie už není tou svobodnou zemí jako kdysi. Restrikce zbraní, náhubkové zákony a další skutečnosti změnily i tuto krásnou ostrovní říši.

Spojené státy jsou kapitolou vymykající se všemu. Pocit z vlastí nadřazenosti a práva být kdekoliv doma se mění v zoufalství. Jak křehké USA jsou ukazuje momentální rabování v mnoha městech. Los Angeles opouští starousedlíci, kdysi výstavní bulváry se vylidnily. Amerika je především naleštěná bída zadlužená po uši. Donald Trump se snaží, seč mu síly stačí, nicméně Demokraté vládnoucí v posledních létech dělají vše proto, aby svou zemi utopili v krvi. Navíc právě USA jsou domovem hlavních aktérů Deep State, tedy lidí toužících ovládnout svět. Jestliže evropské zlo má domov v německých vládních palácích, pak to světové pochází ze starých rodů Rockeffelerů a Rotschildů často operujících v USA, a teprve poté v Evropě a jinde.

Západ postrádá to, čím nás tolik lákal. Demokracií, svobodou, bohatstvím, solidaritou. Stal se z něj spratek vycházející z práce předků. Změnil se na prolhaný systém držící pohromadě pomocí peněz, médií a koncentrace moci. Už dávno jsme měli procitnout a najít si svou cestu. Probudit se ze snu, kterým byla sounáležitost s těmi kdysi tak obdivovanými státy. Každý rok, který ztrácíme v EU, bude jednou neskutečně draze vykoupen. Opravdu nám tak málo záleží na našich dětech?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 815 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
106 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.