banksters-pigs-at-the-trough
17.1.2019
Kategorie: Ekonomika

Kam nás vede dotační bláznovství EU a státní paternalismus

Sdílejte článek:

PETR SEC 

I když se nám to mnohdy nezdá, žijeme pohodlně jako nikdy předtím a to oslabuje naše instinkty a přirozené atavismy. Rodí se méně dětí, soustředíme se na výkon a na úspěch, jsme čím dál více ochočená zvířátka naučená chodit ke krmelci a už dávno nejsme ostražití vlci.


A jednou krmelec nebude, jako se tomu stalo v Řecku, a výsledek je to, že lidé nechápou, proč jim ho vzali a co mají dělat. Následně si ve volbách Řekové zvolili ty, co jim vysvětlili, že krmítka byla ukradena nespravedlivě, a slíbili, že znova budou, i když už ne tak plná.

A toto si zvolili ti Řekové, kteří položili základ naší civilizace a ubránili náš západní demokratický a svobodný způsob myšlení v bitvě u Thermopyl proti asijskému autokratismu a despotismu.

Dnes si Řekové nevědí rady, jsou progresivisticky domestikovaní. Stát a Evropská unie se 40 let „staraly“ o svůj lid a dělaly prolidovou, tedy populistickou politiku. Dělaly to, co si přece lidé přáli, tedy méně práce a více pohodlí. Výsledkem byla pokroucená předotovaná ekonomika, kde šlo v principu o to, jak co nejvíce podojit EU a stát. Podnikatelská vynalézavost byla nahrazena dotační vynalézavostí, jinými slovy, jak se co nejlépe dostat k největším krmelcům a jak je předtím co nejvíce naplnit. A ono to fungovalo a došlo ke změně společenského vědomí, ve kterém většina obyvatel zapomněla, že za krmelcem je také divoký a voňavý les, kde žijí i jiná zvířata, svobodná, a kde platí přírodní zákony. Problém je v tom, že když si zvykneme na ZOO a krmelce, je těžké se vracet do lesa, ztratili jsme potřebné dovednosti.

Progresivisté à la sociální demokraté a dnes už téměř všechny „pravicové“ strany tato přírodní pravidla popírají a v touze udržet se u moci dělají populistické kroky, díky nimž sbírají hlasy voličů. Přitom ale křičí, že populisté jsou ti druzí, co se chtějí svobodně pohybovat v lese i za daň občasného nepohodlí.

Co je správné? Mít každý den kus žvance a pohodlí v ZOO, nebo mít v divokém lese občas hlad a nevědět, kudy vede cesta a co bude dál?

Asi tušíme, že v ZOO si příliš naše instinkty a atavismy neprocvičíme a v druhé generaci nepoznáme ani les, známe jen krmelec. Je to naše chyba, že jsme uvěřili, že se můžeme mít dlouhodobě dobře bez nepohodlí a poctivé práce. Bez lesa jsme ztraceni, vyšli jsme z něj.

Je to past, do které jsme všichni skočili. Politici chtějí hlasy a my chceme fyzické i mentální pohodlí. Státní paternalismus v kombinaci s přeregulovanou EU nás tak dovádí na kraj propasti, kam pohodlně a nadšeně kráčíme, a pak před tím, než spadneme, někteří z nás s údivem zahlédnou Talebovu Černou labuť.

taková kultura chování šanci přežít ve střetu s jinými civilizacemi?

Autor: Petr Sec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 767 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.