POLITIKA
6.5.2021
Kategorie: Politika

Kam jsme to dopracovali?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJste li už poněkud starší, jistě si pamatujete na to, co bývalo kdysi morálním pokleskem, za které byli lidé trestáni. Každý z nás má nějakou nemilou vzpomínku, kdy něco provedl a styděl se za to poté i několik let. Například v obchodě ukradnul žvýkačku, kamarádovi angličáka či spolužačce kružítko. Z pohledu dospělého to byla sprostá krádež, dítě to jako průšvih identifikovalo až v okamžiku odhalení a potrestání. To mělo mít výchovný charakter, pro většinu to byla celoživotní výstraha. Pro jiné nikoliv. Traduje se, že možná kandidátka na prezidentku České republiky Němcová má za sebou loupež rohlíků, a přesto je v politice některými idealisty považovaná za ikonu ODS a vhodnou kandidátku. Rohlíky už teď nejsou důvodem k ničemu jinému, než připomenutí toho, že není nikdo čistý. A v politice už vůbec ne. Němcová ztrácí svůj kredit něčím úplně jiným.

Doba se v mnohém změnila a je až s podivem kam jsme morální kvality elit nechali dojít. Vstoupíte li na politickou scénu, stáváte se středem pozornosti médií, která se snaží na Vás vyšťourat každou maličkost, kterou by Vám dokázala zkomplikovat vzestup vzhůru. Měřítka čistoty jsou však pro každého různá. Jste li jejich oblíbencem, budou z Vás vytvářet čistého jedince a nemusíte mít přitom ani nijak zvláštní schopnosti. Pekarové Adamové stačí hezké oči a sympatický vzhled, Může říkat sebevětší ,,hovadiny“, což se jí pravidelně daří, přesto je denně v televizi a komentuje vše, co se děje, byť je to nad její míru schopnosti chápání. Nebo se dá zapomenout i nepříliš příznivá minulost dredovatého vyznavače hulení marihuany a účastníka akcí extrémistického hnutí Antifa, svého času v USA postavené na úroveň teroristických skupin, to jen proto, že by si jeho a Antify sponzor přál z něho mít premiéra České republiky. A protože jde o významnou světovou osobu, tou není myšlen Bartoš, ale dotyčný ze zákulisí, může se šéf Pirátů ve svých představách vidět ve Strakově vile.

Podíváme li se do minulosti vskutku nedávné, musíme konstatovat, že morální úpadek má svůj vývoj. Václava Havla do funkce prezidenta katapultoval možná stejný člověk, který stojí i za Bartošem. Soros se prezentoval tím, že sám o sobě hovořil jako o stvořiteli první polistopadové hlavy státu a dokládal to i fotografiemi. Havel byl vhodný typ. Dlouhodobý elitní disident, který prošel alkoholovými večírky v kotelnách, na kterých se tvořil intelektuální základ budoucnosti. Havlovi prošlo později mnohé včetně podezřelých restitucí a prolomení Benešových dekretů. Mezi své přátele rozdal funkce, celé rodiny byly pozvednuty mezi božstvo, například Uhlovi. Morální úpadek tak měl dobrý základ. Čeho jsme byli poté svědky? Privatizace zplundrovala zemi tím, že někdo měl informace dříve a bylo jich více. Vznikla impéria, ze kterých těžili ti hloupější chvilku-Kožený, Krejčíř, Mrázek, poté ta, která se dostala do rukou schopných-Kellner, Křetínský a další. Výjimečné postavení má Babiš. O tom za chvíli.

V průběhu let jsme zažili vzestupy a pády jednotlivců. Někteří se dokázali vrátit, jiní zmizeli. Sarajevský atentát na Klause jej zbavil vedení ODS, aby se vrátil na post prezidenta a momentálně patří k úzkému zbytku lidí s jasným rozumem, přestože vzešel z doby komunistické a později měl důležitý post v divoké privatizaci. Ostatně jeho vláda padla po obvinění z nejasného financování ODS. Vývoj u něj však dospěl do toho, že je jako jeden z mála schopen skutečně reálně mluvit o zvrácenosti nynější doby, proti které byl převod majetku v konci minulého tisíciletí pouze určitou transformací. Po Klausovi se děly věci, které byli důvodem k odchodu politiků, a z dnešního pohledu jde o prkotiny. Kdo si ještě vzpomene na exministra Svobodu, který si šel dokonce sednout za ,,pármilionovou“ kauzu s kočárky Liberta (pokud se nemýlíme, šlo o 7 milionů korun), premiéra Grosse, který nevysvětlil křišťálově čistou půjčku na byt, a ta ho oficiálně stála křeslo, pozdější zázračné zbohatnutí bylo připisováno už jen jeho schopnostem? Zapomenout nelze ani na odstoupení Topolánka z důvodu jeho výroku týkajícího se židovské komunity a gayů. Dnes by za to byl asi ukřižován.

Jistě si pamatujete i na další zločiny. Rath sedí za odchycení při přebírání úplatku, v krabici bylo 7 milionů Dnes opět směšných, i když jich bylo jistě mnohem více. Nečas padnul kvůli korupci své milenky a jejímu neprokázanému podezření ovlivňování BIS. Jenže co je to vše proti nynější době? Vládu převzal oligarcha Babiš a jeho střety zájmů jsou přímo strašidelné. Pořád jsme si říkali, že horší to být nemůže, zvláště když nad ním vždy držel ruku prezident Miloš Zeman a občas se zmiňovaly kauzy, v nichž figurovali pozdější záhadně zemřelí. Přišla doba covidová, proti které jsou tunely v úrovni desítek a stovek milionů nepodstatnou záležitostí. Miliardové přesuny už nejsou ničím výjimečným, obrovská díra zející ve státní pokladně je tak obrovská, že na plno let spolkne celou Českou republiku. Vládní elita si namastila kapsu, na čemž se přiživila i část opozice. Kšefty se zdravotnickým materiálem něco hodily i Pirátům. To ale není nic nového. Babiš využívá svého postavení k likvidaci konkurence, přebírá podniky a firmy. Dosud beztrestně. A ,,makají“ i ostatní kolem vlády a přímo v ní.

Aféry Vrbětice a Hamáček smrdí na dálku. Přestože jsou spojené, každá z nich má mnohé svého. K Vrběticím a ruským agentům není třeba nic říkat. Je to celé směšné a nejde jen o práci BIS. Otevřít tuto kauzu bylo zadání. Babiš s Hamáčkem se v tom vykoupali a je jich chyba, že se dalo pouze na doporučení BIS, o jejíž vztazích na některé zahraniční agentury není pochyb. Oba z toho chtěli vyždímat maximum, ale opozice je všímavá, nenechala si ujít příležitost a vláda čelí obrovskému tlaku. Především koalice Spolu by ráda dosáhla svého, aniž si uvědomuje, že ji to opět může poslat do opozice, a ne do vytoužené spolupráce ve vládě s Piráty a soudruhy ze STAN. Hamáček svými výmysly už dlouho sráží ČSSD pod hranici 5ti %. Nyní ho čeká tvrdý boj o další politickou existenci. Seznam je jedno z médií, které razí novou liberální politiku představovanou Piráty, Topkou a jejich partnery. O jeho spojení se Sorosem se hovořilo už před rokem. Takže lze očekávat, že se kauzy jen tak nepustí. Doba, kdy jen podezření z něčeho nekalého znamenalo odchod z politiky, byť časově omezený, jsou pryč. Důkazy k většině kauz neexistují, nebo jsou pečlivě schované, protože řetězení se možných událostí může spolknout i ty, u kterých to není žádané. Vrbětice odstartovaly vládní krizi před volbami a bude zajímavé sledovat, koho všechno sežerou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 247 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)