FALTYNEKBLESK2
23.10.2020
Kategorie: Politika

Kam čert nemůže, tam nastrčí Faltýnka

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Už jsem před nějakým časem psala o tom, že považuji současnou vládu za nejhorší od roku 1989. A moje domněnka se stále více potvrzuje. Jsme národem Švejků, jak o nás píší Němci.

  • Motto “Násilník svého bližního láká a svádí ho na nedobrou cestu.” (Přísloví Šalomounova, Druhá sbírka, 16.29)

Už jsem před nějakým časem psala o tom, že považuji současnou vládu za nejhorší od roku 1989. A moje domněnka se stále více potvrzuje. Jsme národem Švejků, jak o nás píší Němci.

Včera na BBC proběhla zpráva o situaci v České republice, bylo uvedeno, že české zdravotnictví čelí hrozbě, že současnou situaci nezvládne. Nic záviděníhodného. A do celkově neutěšené atmosféry naší země se vláda ocitá v dalším průšvihu, jímž otřásá důvěrou veřejnosti. A kdo za tím stojí? Současný ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ač voják, zdá se, že mu chybí, co je pro vojáka nezbytné. Disciplína. Káží vodu, pijí víno. Platí o Romanu Prymulovi i jeho kolegovi Jaroslavu Faltýnkovi. Na adresu pana Faltýnka lze jen dodat, že si po celou dobu svého působení v PS vede jako někdo, kdo si může dovolit úplně všechno a všechno mu prochází. Dokáže se drze vysmívat jiným do tváře a ze svých přešlapů vůči morálce si očividně nedělá vůbec nic.

Roman Prymula se ani ve své ministerské židli neohřál a už končí. Končí díky tomu, že se zachoval jako malý kluk. Když toto vše píšu, cítím zhnusení ze současné vlády. A k ní lze přiřadit vrtošivého starce z Lán, který má být naším prezidentem, ale vidět není. Dost dlouho si prosazoval, aby se na Hradě konal 28. října ceremoniál u příležitosti vzniku naší země. Ani Olympijské hry se letos nemohly uskutečnit, přesto si náš prezident dlouho vedl svou, že na ceremoniálu trvá. Jeden si nedokáže představit, jak by současná hlava státu tento akt zvládla. Naštěstí se žádná oslava konat nebude a řadoví občané nebudou svědky toho, jak dostává pan Prymula vysoké ocenění od prezidenta. Toto vyznamenání v současnosti nehovoří o velkoleposti, dostalo zvláštní pachuť ubohosti a trapnosti.

Velmi soucítím s lidmi, kteří v současnosti nemohou provozovat své živnosti, svá podnikání, díky opatřením vlády. Mnozí z nich prožívají velmi těžké období, kdy bojují o přežití. Politici žijí z eráru, o ně postaráno je. A některým ani erár nestačí, potřebují participovat v různých kauzách, v nichž chtějí pro sebe získat ještě víc do svého koryta.

Naši zdravotníci, vojáci, studenti a dobrovolníci bojují s virem, který se k nám dostal z Číny. Musí to být velmi těžký a vyčerpávající boj, za nějž si zasluhují náš velký obdiv. Ministr zdravotnictví i Jaroslav Faltýnek svým chováním naprosto zneuctili práci lidí, kteří jdou v první linii. A za to si oba zasluhují velkou neúctu, jsou velkou ostudou naší země, myslím si, že by pan Faltýnek měl zmizet z PS, kam nepatří.

Sebekázeň má mít člověk v sobě, jedině člověk disciplinovaný je schopen respektovat pravidla. To se o mnohých členech současné vlády říci nedá. Člověku, jakým je Jaroslav Faltýnek, je radno se vyhýbat. Možno říci, že tam, kam čert nemůže, tam nasadí Faltýnka…

PS: Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO. Oznámil to po své schůzce s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem na úřadu vlády.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 465 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,90 out of 5)
Loading...
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)