FALTYNEKBLESK2
23.10.2020
Kategorie: Politika

Kam čert nemůže, tam nastrčí Faltýnka

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Už jsem před nějakým časem psala o tom, že považuji současnou vládu za nejhorší od roku 1989. A moje domněnka se stále více potvrzuje. Jsme národem Švejků, jak o nás píší Němci.

  • Motto “Násilník svého bližního láká a svádí ho na nedobrou cestu.” (Přísloví Šalomounova, Druhá sbírka, 16.29)

Už jsem před nějakým časem psala o tom, že považuji současnou vládu za nejhorší od roku 1989. A moje domněnka se stále více potvrzuje. Jsme národem Švejků, jak o nás píší Němci.

Včera na BBC proběhla zpráva o situaci v České republice, bylo uvedeno, že české zdravotnictví čelí hrozbě, že současnou situaci nezvládne. Nic záviděníhodného. A do celkově neutěšené atmosféry naší země se vláda ocitá v dalším průšvihu, jímž otřásá důvěrou veřejnosti. A kdo za tím stojí? Současný ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ač voják, zdá se, že mu chybí, co je pro vojáka nezbytné. Disciplína. Káží vodu, pijí víno. Platí o Romanu Prymulovi i jeho kolegovi Jaroslavu Faltýnkovi. Na adresu pana Faltýnka lze jen dodat, že si po celou dobu svého působení v PS vede jako někdo, kdo si může dovolit úplně všechno a všechno mu prochází. Dokáže se drze vysmívat jiným do tváře a ze svých přešlapů vůči morálce si očividně nedělá vůbec nic.

Roman Prymula se ani ve své ministerské židli neohřál a už končí. Končí díky tomu, že se zachoval jako malý kluk. Když toto vše píšu, cítím zhnusení ze současné vlády. A k ní lze přiřadit vrtošivého starce z Lán, který má být naším prezidentem, ale vidět není. Dost dlouho si prosazoval, aby se na Hradě konal 28. října ceremoniál u příležitosti vzniku naší země. Ani Olympijské hry se letos nemohly uskutečnit, přesto si náš prezident dlouho vedl svou, že na ceremoniálu trvá. Jeden si nedokáže představit, jak by současná hlava státu tento akt zvládla. Naštěstí se žádná oslava konat nebude a řadoví občané nebudou svědky toho, jak dostává pan Prymula vysoké ocenění od prezidenta. Toto vyznamenání v současnosti nehovoří o velkoleposti, dostalo zvláštní pachuť ubohosti a trapnosti.

Velmi soucítím s lidmi, kteří v současnosti nemohou provozovat své živnosti, svá podnikání, díky opatřením vlády. Mnozí z nich prožívají velmi těžké období, kdy bojují o přežití. Politici žijí z eráru, o ně postaráno je. A některým ani erár nestačí, potřebují participovat v různých kauzách, v nichž chtějí pro sebe získat ještě víc do svého koryta.

Naši zdravotníci, vojáci, studenti a dobrovolníci bojují s virem, který se k nám dostal z Číny. Musí to být velmi těžký a vyčerpávající boj, za nějž si zasluhují náš velký obdiv. Ministr zdravotnictví i Jaroslav Faltýnek svým chováním naprosto zneuctili práci lidí, kteří jdou v první linii. A za to si oba zasluhují velkou neúctu, jsou velkou ostudou naší země, myslím si, že by pan Faltýnek měl zmizet z PS, kam nepatří.

Sebekázeň má mít člověk v sobě, jedině člověk disciplinovaný je schopen respektovat pravidla. To se o mnohých členech současné vlády říci nedá. Člověku, jakým je Jaroslav Faltýnek, je radno se vyhýbat. Možno říci, že tam, kam čert nemůže, tam nasadí Faltýnka…

PS: Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO. Oznámil to po své schůzce s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem na úřadu vlády.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 419 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.