12.7.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Kam až to českou společnost zahnaly půjčky a hypotéky

Sdílejte článek:

MAGDA P. 03|07|2014

Stále více se ve svém okolí setkávám s lidmi, co propadají beznaději, prostě nemají na to, aby spláceli hypotéku, nebo jinou půjčku, kterou si vzali bůhví kde. Takže ano, sice mají vysněné bydlení, ale kvůli „super výhodným“ podmínkám, se z nich stávají otroci a chudáci.

Tak třeba mám známou, ta má dítko a nedávno si s manželem pořídili baráček. Koupě super výhodná, protože přece stál jen milion. To že ale do něj budou muset další milion vrazit, už asi nevidí. Na koupi si samozřejmě vzali půjčku. Jako tupé ovečky věřili makléřce a nechali si s hypotékou pomoct u realitky. No a výsledek – dostali „tu nejvýhodnější“ hypotéku. No samozřejmě ne pro ně. Takže se život prostě změnil v honbu za to, aby vůbec mohli půjčku splácet. Ona šla do práce, manžel bere přesčasy a malou odšoupli k babičce. Takže kde je rodina? No – v čoudu.

 

 

Finanční světe, co teda chceš?

Vedlo mě to k zamyšlení, kam nás vlastně novodobé půjčky ženou. No asi do tmavých míst zadnice. Úplně miluji ty nabídky, kdy reklama křičí vezmi si mě! Jsem tvoje nejvýhodnější půjčka. To že mám astronomicky vysoký úrok a budeš roky splácet tisíce, přeplatíš skoro jednou tolik, to už ti říkat nebudu. Hloupá nejsem já, ale ty. Normálnímu člověku je na první pohled jasný, že když mi někdo slíbí, že mi půjčí tisíce a nemusím vůbec ničím ručit, tak to asi nebude úplně ok. No a proto mě taky překvapuje opravdu velká debilita těch, co si půjčky berou, nepřečtou si podmínky a pak brečí, že k nim přišel exekutor. Takových lidí mi, promiňte, není vůbec líto. Sami si mohou za to, že je nevýhodná půjčka zahnala do výkalů…

Na druhou stranu…

Na druhou stranu si taky říkám, proč se tak děje. Není to hloupost, co za to může. Je to prostě záplava neúplných a matoucích informací. Takže jo, asi budu bojovat za to, aby se s tím něco dělo. O šmejdech, kteří okrádají na předváděcích akcích se píše a mluví pořád, o šmejdech, kteří nabízejí nevýhodné pujcky, se ale mlčí. Proč?

 

(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.