KALOUSEK2
4.11.2020
Kategorie: Politika

Kalouskovo pivo za deset tisíc

Sdílejte článek:

JOSEF NOŽIČKA

Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si po dnešku nemá s bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou co vyčítat…

Noční schůzku dnes již bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly s vlivným politikem hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem a ředitelem Fakultní nemocnice v Ostravě Jiřím Havrlantem v jedné zavřené restauraci na pražském Vyšehradě mají jistě mnozí ještě v čerstvé paměti. Když s touto informací přišel 23. října deník Blesk, Prymulovi i Faltýnkovi se tehdy po zásluze dostalo kritiky z mnoha stran. K nejostřejším kritikům přitom patřil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který na adresu zmiňovaných na svém twitterovém účtu mimo jiné napsal: „Byli si dát do nosu a puberťácké výmluvy nedůvěru jenom zvyšují. Papaláši, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí.“

Byť s bývalým předsedou TOP 09 a někdejším ministrem financí souhlasím málokdy, tenkrát jsem mu dal zcela za pravdu. Jít na tajnou schůzku do restaurace v době, kdy jsou na základě vládního opatření zavřené, být přistižen bez roušky na ústech, a ještě se navíc v případě pana Prymuly vymlouvat, že se nic tak hrozného nestalo, na to označení ohledně papalášského chování naprosto sedí. Ostatně, svůj názor na počínání dnes již exministra zdravotnictví (zato však nositele Řádu bílého lva) jsem tehdy napsal v jednom blogu zde.

Od zmiňované kauzy však ještě neuplynulo ani čtrnáct dní, a ten, který patřil k nejhlasitějším kritikům papalášských manýrů, je předvedl v plné kráse rovněž. Jak je totiž možno dočíst se na mnoha zpravodajských serverech, Miroslav Kalousek byl reportéry Radiožurnálu včera zastižen, jak strávil zhruba 40 minut uvnitř restaurace Hlučná samota na Vinohradech. Přesto, že zákaz otevření vnitřních prostor restaurací pro veřejnost stále dle vládních krizových opatření platí.

A i co se týká „puberťáckého vymlouvání“, tak si Miroslav Kalousek s exministrem zdravotnictví může prakticky podat ruku. Když si totiž přečteme jeho rozhovor s redaktorkou Radiožurnálu na stránkách Českého rozhlasu zde, tak pan Kalousek nejprve tvrdí, že si v Hlučné samotě byl pro jídlo, když redaktorka namítne, že tam sice funguje venkovní výdajové okénko, ovšem on strávil čtyřicet minut uvnitř restaurace, tak Kalousek přiznává, že tam byl, protože čekal na připravované jídlo a mezitím vypil jedno pivo – ovšem nemyslí si, že by tím nějaké nařízení porušil. Na otázku redaktorky, zda v současné době není náhodou zákaz prodeje alkoholu v restauračních zařízeních, nejprve odpovídá, že ne, když je upozorněn na svůj omyl, reaguje slovy: „Dobře, tak v tom případě dostanu pokutu…“ Následně se pak hájí tím, že on na rozdíl od Prymuly byl v restauraci nikoliv po zavírací době, ale ve tři odpoledne, že není ministr zdravotnictví apod.

Až později během dnešního dne předseda poslaneckého klubu TOP 09 (těžko říci, zda sám od sebe nebo na nátlak svých stranických kolegů) své pochybení připustil, a na svém Twitteru napsal: „Byla to chyba, za kterou se omlouvám a která se nebude opakovat. Abych omluvu podpořil i materiálně, věnuji deset tisíc korun na dobročinné účely související s epidemií.“ (viz odkaz zde)

Nevím, kolik lidí takováto omluva uspokojí, u věrných Kalouskových příznivců samozřejmě věřím tomu, že tak, jak mu v minulosti odpustili například mnohé jeho vulgární projevy směrem k jiným politikům nebo i to, že před lety ještě jako předseda KDU-ČSL usiloval o vytvoření vládní koalice, která by se ve Sněmovně opírala o hlasy komunistů (což teď kritizuje u jiných…), odpustí mu určitě i tohle. Myslím si však, že ten, kdo je aspoň trochu objektivní, měl by měřit všem stejným metrem.

Kdo tedy kritizoval papalášské jednání u pana Prymuly a po jeho prohřešku požadoval vyvození osobní zodpovědnosti, měl by tak nyní činit i u pana Kalouska, a nespokojit se s jeho „odpustkem“ ve výši 10 tisíc korun na dobročinné účely (vzhledem k výši jeho poslaneckého platu to mimochodem až tak astronomická částka není…)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 307 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)