KALOUSSCHWARZTOP09
4.11.2020
Kategorie: Společnost

Kalousek přirovnal husity k vrahům Islámského státu

Sdílejte článek:

SM

Vraždy ve Vídni, vraždy na univerzitě v Kábulu, vraždy v Nice… Zvláštní, jak mi zvěrstva ,,Islámského státu” vždycky připomenou zvěrstva ,,husitského revolučního hnutí” u nás. Stejná šablona. Což abychom ji odstranili z našich pozitivních tradic?

Divíte se, co to čtete? Ne, to opravdu nejsou slova redaktorů, ale slova bývalého ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09. Tento oslnivý výplod Kalouskova mozku se objevil dnes na Twitteru tohoto politika.

A aby opravdu ukázal, jak husity nenávidí, nazývá husitství výrazem „husitské revoluční hnutí“, tedy výrazem komunistickým, jakoby snad husité a nejzrůdnější ideologie 20. století spolu měly něco společného.

Přívrženci reforem Jana Husa očekávali změny a když nepřišly, aktivně za ně bojovali. Očištění církve od lidských výmyslů a návrat k čisté formě Písma rozhodně nebylo nic, s čím je možné srovnávat zvěrstva vykonávaná Islámským státem na Středním východě či jeho osamělými vlky u nás v Evropě.

Díky historikům doby pobělohorské se na husity a jednoho z našich nejvýznamnějších myslitelů nahlíželo katolickým pohledem, tedy jako na ty, kteří ukončili zlatý věk panující v českých zemích za Karla IV., a to asi bude i pohled „katolíka“ Kalouska. On se na ně vlastně ani jinak dívat nemůže.

Zcela jiný pohled na Husa, Žižku a husitství přináší národní buditelé jako Palacký a další v době, kdy se blížil konec nemocné rakousko-uherské monarchie, nebo první československý prezident Masaryk. Ostatně právě za první republiky se Husův citát „Pravda vítězí“ dostává na prezidentskou standartu.

Boží bojovníci a jejich odkaz nám ukazují, že je možné ubránit se silnějšímu nepříteli a bojovat za svou myšlenku, pokud za to opravdu stojí. A ano, určitě se na bojích husitů s evropským rytířstvem přiživovali různí lapkové a zločinci, ale stejně fungovala i druhá strana, která vyslala na vzpurné Čechy pět křížových (neúspěšných) výprav.

Pro naši identitu jsou husité důležití stejně jako legionáři. Obě tyto skupiny bojovníků vzbuzují emoce – Kalousek a jemu podobní z duše nenávidí husity, prokremelští spoluobčané dští síru na naše legionáře snad ještě více než samotní Rusové.

Jak to tedy ukončit? Psi štěkají a karavana jde dál.

  • securitymagazin.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 425 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
132 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.