KALOUSSCHWARZTOP09
29.5.2020
Kategorie: Společnost

Kalousek blízko infarktu …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝ…a vystoupení z katolické církve, Pekarová Adamová v kómatu a Němcová před složením poslaneckého mandátu, tak nějak si můžeme představovat okamžik, kdy byly vyhlášeny výsledky tajného hlasování o nových členech Rady ČT. Jména nových radních se projevila hraným úžasem a skutečnou nenávistí.

Nejvíce nenáviděným opozicí je Luboš Xaver Veselý (vlastním jménem Lumír Veselý), moderátor, který pracoval 17 let v rádiu Frekvence 1, spolupracoval s ČT, TV Novou i Čro a internetovou televizí XTV a patří k těm několika málo relativně nezávislým publicistům. Dlouhodobý kritik práce personálu České televize se tak dostává k možnosti mít vliv na její možnou změnu. Těsně za ním je však v míře nemilosti ekonomka Hana Lipovská nominovaná Českou biskupskou konferencí. Její vinou je, že je názorově blízká jak kardinálovi Dukovi, tak i Václavovi Klausovi staršímu a nakonec i mladšímu. A to se u nynější opozice neodpouští. Pavel Matocha pro změnu patří do stáje Andreje Babiše, což je pro Kalouska a spol přímo rudým hadrem. Sám má s prací v médiích zkušenosti a mimochodem 2 roky externě pracoval i v ČT. Je vášnivým šachistou, což mu v práci v Radě ČT bude jistě prospěšné. Z toho vyplývá, že i on se zná s Václavem Klausem mladším, se kterým se setkává ve stejném šachovém klubu.

Výše uvedená trojice se stala pro dosavadní vládce ČT skutečně nepříjemnou komplikací. Všeobecně se dosud dal vnímat velmi silný vliv na vysílání ČT především ze strany Top09 a posthavlistických politiků těsně svázaných s prounijní a proevropskou politickou reprezentací. Nevyváženost televizního vysílání, jehož tendence zastávat se především probruselské propagandy spojené s prosazováním migrace, popíráním reality a zamlčováním nehodícího se stoupala s délkou vlády generálního ředitele na Kavčích Horách v postavě Petra Dvořáka.

V této době se výrazně vyprofiloval i elitní moderátor ČT Václav Moravec, který již dlouho postrádá smysl pro nezávislou žurnalistiku a jeho pořad Otázky Václava Moravce se stal doslova propagandou zájmů shodných s výrazně probruselskou ideologií. Další hvězdou zpravodajské obscese je Nora Fridrichová. Nejde samozřejmě pouze o tento triumvirát, který ohrožuje svým vystupováním a chováním názorovou skladbu občanů České republiku vnímajících veřejnoprávní Českou televizi jako zdroj zásadních informací. Černých ovcí kvalitní žurnalistiky tam je mnohem více. V tomto státním molochu dotovaném z povinných koncesionářských poplatků a státního rozpočtu navíc mizí peníze jako v černé díře.

Cokoliv, co by dokázalo změnit rozložení sil, které dosud držely na ředitelem Dvořákem ochrannou ruku, lze považovat za pozitivní. Nové složení Rady ČT nedává moc nad televizí vládním stranám, zároveň však koriguje nadvládu Demobloku a podporu Pirátům. Respektive mohlo by to tak být, což vede Kalouska a Pekarovou-Adamovou přímo k hysterickým reakcím. Vyjádřila se i poslankyně Němcová. Jsou jejich obavy oprávněné? Pokud se týkají demokracie, tak nikoliv. Nové členy schválila sněmovna tajným hlasováním, takže se mohli poslanci rozhodovat svobodně, a ne podle povinných stranických scénářů. Jde li o vliv na dění v ČT, pak určitě.

Mandát členů komise je šestiletý, to znamená, že pokryje několikery volby. Jistě si vzpomínáte na to, jak vypadaly televizní debaty před prezidentskými volbami, kdy podpora ze strany moderátorů a redaktorů ČT vypadala jako soustavná propaganda Jiřího Drahoše. I přes tuto mediální masáž Miloš Zeman ustál tlak a ve volbách zvítězil. Což mu vážnost v očích představitelů ČT nevrátilo a dosud je s Českou televizí v jakémsi klinči. A není zdaleka jediný. Hosté zvaní do pořadů ČT jsou velmi pečlivě vybíráni a kádrováni, pokud se někdo projeví v rozporu s ideologickým směrem raženým tímto médiem, již se na obrazovce neobjeví. Kolik skutečných odborníků postupně z vysílání ČT vysublimovalo, to už ani nejde spočítat. O apolitičnosti této stanice tak rozhodně hovořit nemůžeme a je až s podivem, jak dlouho již je ovládána lidmi kdysi blízkými Václavovi Havlovi.

Publicistické a zpravodajské pořady nejsou jedinými, se kterými lze mít problém. Vysílání Déčka, tedy pořadů pro děti, často udivuje i dospělé. Podpora promíchávání ras a občas i zasahování do zdravé sexuální výchovy podstrkováním praktik spojených s LGBT komunitami patří k dalším hříchům dosavadního vedení. Přidejme ještě postupnou ztrátu atraktivních sportovních přenosů a můžeme se ptát, za co jsou vybírány koncesionářské poplatky? Podaří li se novým radní dosáhnout nějakým způsobem změn zaručujících návrat ČT ke kvalitní novinářské práci, vyváženým a nelživým zpravodajstvím, budou výsledky voleb do Rady ČT tím nejlepším počinem od začátku tohoto roku na poli ekonomickém i politickém. Reakce Top09, Němcové a několika zástupců neoliberálních bruselských řiťolezců je poté ukázkou toho, jak náznak návratu k demokracii dokáže negativně rozbouřit jejich hormony. Jen tak dále.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 473 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 3,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.