493741_article_photo_TZFTtSR0_600x
2.2.2016
Kategorie: Společnost

Kalašnikov, pivo a Bilak

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 02|02|2016

Nelze nezačít Zemanem a kalašnikovem, když už několik dní se o ničem jiném nemluví, Moravec, nemoravec. Pro ty co jsou zprávami nepolíbení, prezident Miloš Zeman během návštěvy Jihomoravského kraje na dotaz jedné občanky, jak je možné zbavit se premiéra Sobotky, odpověděl, že existují dvě možnosti – buď ho sesadit demokraticky ve volbách anebo nedemokraticky kalašnikovem. Tedy zkráceně, on to řekl sofistikovaněji. Bohouš pravil, že mu tím vyděsil děti a rodinu.

Teda jestli mu  opravdu vyděsil děti, rodinu a přátele, tak máme v čele vlády ještě většího ňoumu, než jsem si doposud myslel, neboť normální chlap by Zemanovy blbé bonmoty  s chápavým úsměvem vysvětlil i pacholeti.  Spousta novinářů pak psala, že prezident vyzval k zabití premiéra. Zdá se, že někteří novináři (a politici), majíce před očima Zemana, oslepnou a zblbnou. Korunu této bouři ve sklenici vody nasadil jistý Zdeněk Šarapatka  podáním  trestního oznámení.

A teď jak to bylo doopravdy. Otázka studentky z publika: “Dobrý večer, pane prezidente, já bych vám chtěla poděkovat za všechny občany České republiky, určitě všechny, protože někteří ani neví, kdo vůbec na Hradě sedí, jaká osobnost. Chtěla bych vám poděkovat, jakým způsobem vlastně svoji funkci vedete, a měla bych na vás otázku. Určitě víte, že se projednávala petice za odstoupení pana (předsedy vlády Bohuslava, pozn. ČTK) Sobotky a petice byla shrnuta ze stolu. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem vlastně mají čeští občané postupovat, protože jak víme, pan Sobotka určitě nestojí za českým národem, ale proti němu.” Potlesk v sále.
Odpověď prezidenta Miloše Zemana: “Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov.” Smích a potlesk v sále.

Zeman zase předvedl čistý marketingový trik. O jeho vejšplechtu se mluví jako o události týdne. Jak napsal JXD v Reflexu:  Vůbec nejde o to, že by chtěl střílet politiky nebo že by to schvaloval — on jen potřeboval bejt v telině, tak svým geniálním talentem marketéra. Předpokládám, že dědek na Hradě v tu chvíli seděl se skleničkou v ruce před televizí a chechtal se jízlivým smíchem trolla, jemuž se podařil kousek na celonárodní a veřejnoprávní úrovni. A uzavřel bych tento úvod shrnutím. Aktivistická česká média, progresivní politologové a tzv. osobnosti kritizují Zemana za to, že je spiťar a trousí neustále nějaké “nevhodné” bonmoty a vulgarity. Ovšem jeho předchůdce v prezidentském úřadu Václav Klaus nepil a nemluvil sprostě. Přesto jim rovněž nebyl po chuti a dělali z něj homosexuála, pomatence a agenta Kremlu. Našim nemilým elitářům a údajným zastáncům demokracie totiž nejvíce vadí, že Zeman ani Klaus nesdílejí jejich názory. V tom je ten největší problém. Mají hubu plnou keců o demokracii a názorové pluraritě, ale ve skutečnosti tyto pojmy vůbec nechápou… No a my si dáme pár titulků.

Stropnický: Řešením migrační krize je změna ekonomického chování. Nejefektivnějším dlouhodobým řešením migrační krize je podle nového předsedy Strany zelených Matěje Stropnického změna ekonomického chování. Pokud zásadně nepřehodnotíme míru naší spotřeby a nepřestaneme drancovat planetu, bude migrační vlna pokračovat. „Proti budoucí vlně je ta současná pouhá vlnka,“ napsal Stropnický v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Řešení krize tedy podle Stropnického spočívá v omezení míry exploatace zdrojů nadnárodními společnostmi. „Ale také v politické rovině, ve znovuustavení států v arabském světě v součinnosti s tamními legitimními autoritami. K tomu je předpokladem mírová konference, kterou nyní navrhuje OSN,“ domnívá se nový šéf zelených. „Proč volit Zelené?“ ptali se také čtenáři. „Zelení nemají ve zvyku rozhazovat,“ odvětil Stropnický s tím, že odmítají život na úkor budoucnosti v planetárním měřítku. Dalším důvodem je, že zelení plně respektují a hájí svobodu jednotlivců. A nakonec se podle Stropnického zelení „aktivně perou za zájmy malých a středních podnikatelů proti nadnárodním korporacím“. „Třeba v současnosti je naším úsilím to, aby do Česka nevstoupil další závod Amazonu. Ten vezme práci stovkám a časem tisícům samostatně výdělečně činných knihkupců, distributorů všeho možného zboží, lokálním producentům,“ zdůvodnil Stropnický.

Už víte proč se Zeleným říká melouni? Protože jsou navrchu zelení a vevnitř rudí. A díky za tu volbu. Vypadá to, že už tak marginální stranu přivedede její nový předseda mezi půlky. Mimochodem, ohledně mužné ozdoby Stropnického jr.: Když už mu něco takového pod nosem vyrostlo, měl by si na tom při styku s lidmi držet čistý kapesník.  (Zdeněk Jirotka, Saturnin)

A něco k Andrejovu zlevnění piva. Andrej Babiš ve stopách Vasila Biľaka:

 • Alkohol spadá v zemích Evropské unie povinně do základní sazby DPH.
 • Že by Evropská komise povolila Česku výjimku na pivo, si nemůže myslet ani Babiš.
 • Politicky to ale může fungovat i tak.
 • Podpora unie je v Česku nyní nevelká, takže když Babiš řekne: „Chtěli jsme zlevnit pivo, ale zakázal nám to ten zlý Brusel,“ vydělá dvakrát.

Když se aparátčíka Vasila Biľaka zeptali v 80. letech minulého století západní novináři, zda bude komunistická vláda něco dělat s enormním konzumem piva v Československu, odpověděl: “Ne! Pivo je náš chleba!!!” Andrej Babiš nyní jeho ideu kreativně rozvinul. Chce, aby pivo bylo ve snížené daňové sazbě – ve stejné jako právě například chléb. Je to myšlenka metodologicky vycházející ze základní poučky marketingu: “To je blbý, to se bude líbit.” Však už také plakát ukazující, jak bylo za vlády pravice pivo “drahé” a jak bude za Babiše “levné”, nabírá na sociálních sítích lajky s rychlostí, na kterou nemá ani Zemanův kalašnikov.
Nic na tom nemění fakt, že je to celé věcný nesmysl. Alkohol spadá v zemích Evropské unie povinně do základní sazby DPH. Že by Evropská komise povolila Česku výjimku na pivo, si nemůže myslet ani Babiš. Nedá se to “okecat” ani tak, že se snížená sazba má týkat jen sudového piva, takže jde vlastně o restaurační služby. To by totiž musel Babiš přesunout do snížené sazby celý restaurační byznys, k čemuž se zjevně nechystá, protože by to do výběru daní zaťalo takovou sekeru, že by ji nevymazaly ani všechny registrační pokladny světa.

 • Jeden migrant stojí německý stát 35.000 eur ročně. Z toho dostane sám uprchlík jen minimum. Většina peněz skončí v kapsách „dobročinných“ organizací a firem, které se pohybují v této oblasti. Je to obrovský byznys. Dodávám: Už chápete, o co jde našim „vítačům“ imigrantů?
 • Ty seš tak škaredej, že by si s tebou neudělal selfie ani Škromach. 
 • Co je to proboha za úspěch když přebytek rozpočtu je vytvořen dotacemi z EU? Proč z nás ČT dělá blbce?
 • Kontrolu platů ženský versus chlapi musel vymyslet dement. Kolik komu dá je přece výsadní právo toho kdo platí. Pokud teda neproběhl nový únor.
 • Na podporu premiéra Bohuslava Sobotky se na sobotu 6. února chystá demonstrace u Úřadu vlády nazvaná „Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu“. Jen aby nepršelo…
 • Nejhorší věta, jakou může David Borek pronést v Událostech komentářích začíná slovy:  “Mám takovou tezi…”  To je přesně problém České televize. Že namísto aby moderátoři moderovali, tak mají své zběsilé teze a hosta si tam zvou v podstatě jen proto, aby jim je potvrdil!
 • Zemanovo prohlášení vyvolalo pobouření. Milovníci pravdy a lásky jsou zděšeni do té míry, že pro prezidenta žádají kulku nebo provaz…
 • Tohle je Andrej.
  Andrej je miliardář, který moc nerozumí vládnutí, ale chce být premiér.
  Andreje nezajímají komplikované myšlenky jako střet zájmů nebo zastupitelská demokracie, protože ví, že nezajímají ani voliče.
  Andrejovi nevadí často měnit názory. Prostě říká lidem to, co zrovna chtějí slyšet – od levnějšího piva po zavření hranic.
  Andrej a jeho strana vítězí ve všech volebních průzkumech.
  Chceš vyhrát volby?
  Buď jako Andrej.

 • Varování! Desítka na koblihu zrychlí váš krok!
 • Praha vyhláškou omezila vystupování umělců s bubnem, dudama a saxofonem. To podporuju, protože dudy od čtyřek výš člověka dost rozptylují.
 • Tajemství slimáků prozrazeno. Každý se diví, proč jsou muslimští teroristé schopni tak rychle spáchat sebevraždu…. žádné Vánoce – žádná televize – žádné nahé ženy – žádný fotbal – žádné jídlo z vepřového masa – žádné hot-dogy – žádné burgry – žádné pivo – místo šatů hadr – ručník jako klobouk – stále kvílící idiot na věži – víc než jedna žena – víc než jedna tchyně – nesmíte se holit – vaše žena se nesmí holit – nesmíte smýt smrad osla – vaříte na velbloudím trusu – vaši ženu vám vybere někdo jiný – vaše žena smrdí hůř než váš osel a stále dokola číst jednu knihu.  Proto věří, že až zemřou, všechno je v ráji lepší a hlavně na každého čeká desítky pannen…. Není to dobré a může to být i o hodně horší!!
 • Centrum Stockholmu už není bezpečné město. Hlavní železniční nádraží a jeho okolí okupují gangy nezletilých přistěhovalců marockého původu, kteří okrádají kolemjdoucí, sexuálně obtěžují ženy a napadají pracovníky ostrahy. Přiznala to švédská police s tím, že nadále není schopna zjednat pořádek. Netušil jsem, že v Maroku zuří válka…
 • Spousta dnešních pisálků by zřejmě vytvořila k Sokratovu výroku „Vím, že nic nevím“ titulek „Sokrates přiznává, že nic neví.“
 • V historii bude Bohuslav Sobotka zapsán jako ten, kdo umožnil oligarchům vládnout. A přestože trojjedinnost Andreje Babiše je jenom sofistikovanější podoba korupce a přestože tahle vláda má nejvíce veřejných zakázek bez soutěže v historii, bude nás premiér přesvědčovat, jak jsou dobří, protože v nějaké přiblblé tabulce korupce Česko poskočilo o dvacet míst nahoru.
 • Z vítačů uprchlíků a uctívačů morálně vyspělého Německa se v těchto dnech stávají ochránci evropské integrity, bojovníci za kontrolu hranic a komisaři asimilace.Problém je v tom, že bez ztráty tváře nelze hlásat takto diametrálně odlišné ideje v rozpětí pouhých čtyř tří měsíců. Navíc je tu internet, kterej si všechno pamatuje.Třeba Česká televize bude muset vyměnit většinu moderátorů a ředitele, aby byla příští rok vůbec schopná vybrat nějaký poplatky.
 • Myslíte, že na tu demošku “Sluníčkem a kávou” přijdou i horníci z OKD? Jakože poděkovat Bohoušovi… ráno už nebudou muset vstávat, žádný špinavý hadry, jen čisté kanceláře pracáku a tak vůbec.
 • Prezident načůral do mraveniště a teď pobaveně pozoruje jak mravenci zděšeně pobíhají a tichounce volají: co to kurva bylo, co to kurva bylo
 • Navrhuji po vzoru restaurací zavést soupis alergenů před každým pořadem ČT. Na Noru 168 a jí podobné manipulátory má být slušný člověk upozorněn předem.
 • Žijeme v zemi neomezených možností. V zemi, kde je možno stíhat šéfku ERÚ za to, že si na místo právníka vezme vystudovanou právničku, ale nikoho nezajímá jak neschopný úředníček dokázal privatizovat OKD, ČSOB….
 • Může muž, jehož vyděsí jeden bonmot, zastávat funkci premiéra?
 • Chápejte. Miloš moh říct, že třetí variantou, jak se zbavit Slávka, je pověsit ho za koule do průvanu. Jenže… Slávek je nemá.
 • Tlachal vyděsil kalachem žvanila…
 • Když chtěl Zeman kdysi vázat legitimace do kůže členů ODS, nepamatuju si, že by byli sociální demokrati tehdy tak popuzení.
 • Viděno dnešní optikou, zřejmě by Churchill skončil u soudu za podněcování nesnášenlivosti směrem k Němcům. To by mu to multi-kulti neziskovky osladily!
 • Přemýšlet v dnešní době o přistoupení k Euru, je jako uvažovat o tom, jestli si dám zkaženej vlašák.

A něco veselého :

493741_article_photo_hl4i56e0_900x

A fór na konec: Proč nemají v Afganistanu ve školách sexuální výchovu a autoškolu v jednom dni? Aby si oslík taky někdy odpočinul.

A to je dneska všecko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 772,48 Kč
Vybráno 42.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...