valkova
10.1.2020
Kategorie: Historie

Kádrový profil soudružky Válkové aneb Urválka jsem neznala

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

pavel-oplPolistopadová ministryně spravedlnosti, aktuálně vládní zmocněnkyně pro lidská práva a kandidátka na post ombudsmana byla spolupracovnicí prokurátora mnoha justičních vražd a samozřejmě členkou KSČ. Jsme “banánová republika” ?

Výše uvedené skutečnosti spolu s mnoha obdobnými kauzami a neskutečnými osobami na nejvyšších postech v naší zemi stále znovu potvrzují, že označení naší země “Banánová republika” je, bohužel, realitou naší země 30 let po “Sametové revoluci”.

Jméno Josef Urválek možná spoustě lidem nic neříká. Jméno Milady Horákové už zná asi úplně každý a její tragický konec se oprávněně označuje jako justiční vražda. A právě Miladu Horákovou dostal na popraviště i Josef Urválek, justiční “kádr” pro likvidaci politické opozice KSČ.

Paní Válková v letech nejtvrdší normalizace pracovala ve Výzkumném ústavu kriminologickém při Generální prokuratuře ČSSR, kde se věnovala i problematice ochranného dohledu a tomuto tématu věnovala i svoji kandidátskou práci. Ve své publikační činnosti právě s Josefem Urválkem v odborném časopisu Prokuratura psali např. toto : “Smyslem výkonu trestu odnětí svobody je chránit společnost, vést odsouzeného k řádnému životu, k dodržování socialistického právního řádu a pravidel socialistického soužití.”

Pro informaci, ochranný dohled se v době normalizace využíval k šikaně mnoha osob a byl vyloženě zneužíván proti odpůrcům režimu. Jeho součástí byla například možnost vstupu do obydlí a vykonání domovní prohlídky v jakoukoliv denní či noční hodinu bez jakéhokoliv povolení.

Členství paní Válkové v KSČ je vlastně “to nejmenší” …

Je neskutečné, že politická hvězda paní Válkové dosáhla vrcholu zhruba 25 let po “Sametu”, který měl udělat tlustou čáru za vším zlým z “komunistické totality” a jejími přisluhovači. Měli bychom již 30 let žít v “nové době”, spojené s pojmy svoboda, demokracie, vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí atd. Toto je ta doba ?

Když paní Válková neslavě končila v čele resortu ministerstva spravedlnosti, řada politiků se jí zastávala, že sice není manažerka, ale je špičkovou odbornicí. Až nyní je vidět její odbornost v plné nahotě.

Kádrový profil soudružky Válkové 30 let po revoluci je zničující. Jak je možné, že mohla stát v čele resortu spravedlnosti ? Jak je možné že je vládní zmocněnkyní pro lidská práva ? Kde se bere ta drzost ucházet se o post ombudsmana ?

Realita paní Válkové a mnohých dalších, kteří jsou, či po revoluci byly, v nejvyšších státních funkcích mi bohužel dává jasnou odpověď na otázku z úvodní části tohoto článku. Jsme banánová republika a světlo na konci tunelu není v dohledu …

Pozn. red.: Přehodnotí Miloš Zeman svůj návrh, aby se (Ur)Válková stala ombudsmankou?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 877 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.