valkova
10.1.2020
Kategorie: Historie

Kádrový profil soudružky Válkové aneb Urválka jsem neznala

Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL OPL

pavel-oplPolistopadová ministryně spravedlnosti, aktuálně vládní zmocněnkyně pro lidská práva a kandidátka na post ombudsmana byla spolupracovnicí prokurátora mnoha justičních vražd a samozřejmě členkou KSČ. Jsme “banánová republika” ?

Výše uvedené skutečnosti spolu s mnoha obdobnými kauzami a neskutečnými osobami na nejvyšších postech v naší zemi stále znovu potvrzují, že označení naší země “Banánová republika” je, bohužel, realitou naší země 30 let po “Sametové revoluci”.

Jméno Josef Urválek možná spoustě lidem nic neříká. Jméno Milady Horákové už zná asi úplně každý a její tragický konec se oprávněně označuje jako justiční vražda. A právě Miladu Horákovou dostal na popraviště i Josef Urválek, justiční “kádr” pro likvidaci politické opozice KSČ.

Paní Válková v letech nejtvrdší normalizace pracovala ve Výzkumném ústavu kriminologickém při Generální prokuratuře ČSSR, kde se věnovala i problematice ochranného dohledu a tomuto tématu věnovala i svoji kandidátskou práci. Ve své publikační činnosti právě s Josefem Urválkem v odborném časopisu Prokuratura psali např. toto : “Smyslem výkonu trestu odnětí svobody je chránit společnost, vést odsouzeného k řádnému životu, k dodržování socialistického právního řádu a pravidel socialistického soužití.”

Pro informaci, ochranný dohled se v době normalizace využíval k šikaně mnoha osob a byl vyloženě zneužíván proti odpůrcům režimu. Jeho součástí byla například možnost vstupu do obydlí a vykonání domovní prohlídky v jakoukoliv denní či noční hodinu bez jakéhokoliv povolení.

Členství paní Válkové v KSČ je vlastně “to nejmenší” …

Je neskutečné, že politická hvězda paní Válkové dosáhla vrcholu zhruba 25 let po “Sametu”, který měl udělat tlustou čáru za vším zlým z “komunistické totality” a jejími přisluhovači. Měli bychom již 30 let žít v “nové době”, spojené s pojmy svoboda, demokracie, vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí atd. Toto je ta doba ?

Když paní Válková neslavě končila v čele resortu ministerstva spravedlnosti, řada politiků se jí zastávala, že sice není manažerka, ale je špičkovou odbornicí. Až nyní je vidět její odbornost v plné nahotě.

Kádrový profil soudružky Válkové 30 let po revoluci je zničující. Jak je možné, že mohla stát v čele resortu spravedlnosti ? Jak je možné že je vládní zmocněnkyní pro lidská práva ? Kde se bere ta drzost ucházet se o post ombudsmana ?

Realita paní Válkové a mnohých dalších, kteří jsou, či po revoluci byly, v nejvyšších státních funkcích mi bohužel dává jasnou odpověď na otázku z úvodní části tohoto článku. Jsme banánová republika a světlo na konci tunelu není v dohledu …

Pozn. red.: Přehodnotí Miloš Zeman svůj návrh, aby se (Ur)Válková stala ombudsmankou?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 803 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.