556565_article_photo_milovany-stalin-stesti-lidu_900x
1.9.2018
Kategorie: Historie

K výročí zahájení II. světové války

Sdílejte článek:

REC

V roce 1939 uzavřelo Německo a Sovětský svaz „Pakt Ribbentrop-Molotov“. Byla to smlouva o rozdělení oblastí vlivu v Evropě (Rumunsku, Polsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku a Finsku) mezi hitlerovským Německem a Sovětským svazem. Za Německo to podepsal ministr zahraničních věcí Joachim von Ribbentrop a za Sovětský svaz ministr zahraničí Vjačeslav Molotov.

Následně v září 1939 bylo napadeno Polsko nacistickým Německem, Slovenskem a Sovětským svazem. Tak začala druhá světová válka. Sovětský svaz spolupráci s nacisty nikdy nepřiznal. Vše se provalilo až dlouhé roky po rozpadu Sovětského svazu. O to, abychom se ve školách neučili o útočném paktu Molotov-Ribbentrop se postarali komunisti. Pojďme se tedy podívat na fakta…

Polsko-německý pakt o neútočení byl uzavřen v roce 1934. Polsko-sovětský pakt o neútočení ovšem byl uzavřen dávno předtím – 25. července 1932. Dále byl prodloužen 5. května 1934 až do roku 1945. Pakt Molotov-Ribbentrop znamenal společná vojenská cvičení německé a sovětské armády, Berlín se od Moskvy učil stavět tábory nucených prací, NKVD (sovětská zločinná organizace) spolupracovala s gestapem. Tento pakt též předznamenal společné napadení Polska a napadení Finska Rudou armádou. Byl to tajný dodatek paktu o neútočení s nacisty!

  • Fakt: Hitler ve velkém rozsahu spolupracoval se Stalinem!

Slovenská armáda „Bernolák“ po boku Wehrmachtu napadla Polsko 1. září 1939 a Slovensko tak spolu s Německem odstartovalo druhou světovou válku. Tento útok byl ale koordinovaný Sovětským svazem. Podle plánu 17. září 1939 Rudá armáda napadla Polsko a bojovala poboku německé armády. Bez vyhlášení války Sovětská Rudá armáda vpadla do zad Polské armádě! Polská armáda byla agresivní nepřítelem doslova rozdrcena. Dne 23.září 1939 se uskutečnila společná Sovětsko-Německá přehlídka v Brestu Litevském, kde bratrsky pochodovala při přehlídce německá a sovětská armáda. Jednotky nacismu a komunismu pod vlajkami s hákovým křížem, a srpem s kladivem! Za nacisty se přehlídky účastnil nacistický generál Heinz Guderian. Za Sověty generál Semyon Krivoshein. 

Polští důstojníci zajatí bolševickou Rudou armádou jsou pak hromadně povražděni v Katyni. Začíná období neskutečného teroru…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 209 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,59 out of 5)
Loading...