Winnie-Mandela2
18.7.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

K výročí Nelsona Mandely … komunistického teroristy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

To jsem se lek. Po otevření IDNESu na mne vybafla rozesmátá tvář Nelsona Mandely. A pod dní článek, za který by se Rudé Právo nemuselo stydět. Oslava dobrotivého, moudrého muže, udatného bojovníka a rozšafného státníka, který by se dnes dožil kulatých 100 let.

 

Úžasný člověk. Byl nevinně vězněn, ale přesto nezatrpkl.  Jak článek IDNES (se slzou v oku) uvádí  “strávil ve vězení dlouhých 27 let, přesto po propuštění nemyslel na pomstu a nabídl mír”  Obdivuhodné. Ale stejně…divná věc. O poměrech v jeho zemi, o současné situaci v Jižní Africe článek taktně mlčí. Proč asi?

Tak se tam podívejme sami. Nejdříve na toho “bojovníka”. Nešlo o žádné vtělení Mahátmy Ghándího, jak nám to sugerují euroamerická media. Naopak. Nic nebylo mladému Mandelovi vzdálenějšího, než “nenásilí”.  V podstatě šlo o militantniho komunistu (člena ústředního výboru tamější komunistické strany), podporovaného tehdejším SSSR, který organizoval pumové atentáty a nechával popravovat “zrádce”, tedy soukmenovce, u nichž bylo podezření na loajalitu k režimu. Ostatně to doživotí, co dostal v roce 1962 nebylo jen tak. Mluvilo se o nějakých teroristických skupinách a sabotážní kampani…

Charakteristický je i výběr jeho nejbližších.  Proslula zvláště jeho druhá žena, Winnie Mandelová. Ta zpropagovala a široce rozšířila specificky  jihoafrický trest pro “zrádce”. To se spoutanému nešťastníkovi narvala kolem krku až k ramenům stará pneumatika, naplnila troškou benzínu, no a pak se škrtlo sirkou. Náhrdelník se tomu říkalo.

Vyzkoušely si to tisíce lidí, a to především její vlastní rasy. Sama se nechávala veřejně slyšet, že pneumatik i sirek je dost… No pak a taky, podle IDNESu, oddaně podporovala svého muže ve vězení, oslovovala pokrokové lidi a burcovala světové veřejné mínění za jeho propuštění.

Pokročme o pár desetiletí dál. To, oč Mandelové a jejich spolubojovníci z Afrického národního kongresu usilovali, se konečně stalo skutečností. Jihoafrický režim, pod mezinárodním tlakem “pokrokových sil” zrušil apartheid a president Frederik de Klerk nařídil propustit Mandelu z vězení. Na znamení úplné kapitulace pak, po pár letech,  povolil i činnost do té doby ilegálního Afrického národního kongresu.

V roce 1994 Mandela  de Klerka v presidentování vystřídal a pak už to nabralo švunk. Vládnoucí ANC ani moc neskrýval, že teď to bílým vytmaví. Oficiální politikou se stalo všeobecné protlačování černých. Způsobem, který připomínal padesátá léta u nás, s jejich “dělnickými řediteli”. Proces nabral až groteskní podobu v okamžiku, kdy početná čínská menšina oficiálně požádala, aby byla považována za “černé”. Protože jinak se k slušnému zaměstnání nedostanou a “nejsou přece žádní běloši”. Bylo jim vyhověno.

Méně legrační věci se odehrávaly v pozadí. Od konce apartheidu začaly houstnout vraždy bílých farmářů. Tzv. Bůrů.  “Neznámí” násilníci, alespoň oficiálně neznámí, vraždily celé rodiny, včetně dětí. Ubíjeli je klacky, podřezávali… A jihoafrické úřady k tomu v zásadě mlčely. Postupem času nabylo vraždění takových rozměrů, že ty tisíce a tisíce pobitých rodin už nešlo skrývat. Čekalo se, že se k tomu vládnoucí ANC nějak vyjádří.

I stalo se. V roce 2011. Předseda mládežnické organizace vládní strany Africký národní kongres Julius Malema, veliký obdivovatel politiky sousední Zimbabwe, tedy vyvlastňování bělošských farem, tak učinil veselou písničkou. Na jednom shromáždění roztančil mládež hravou variací na revoluční píseň Dubula dubula, což znamená Střílejme, střílejme. No posuďte sami:

Ti zbabělci se bojí
Střílejme, střílejme
Ajeah
Střílejme, střílejme
Ti zbabělci se bojí
Střílejme, střílejme
Awu joh
Střílejme Búra
Střílejme, střílejme
Střílejme, střílejme…

A že nešlo o nějaký náhodný úlet jednoho pojašeného mládežnického funkcionáře, potvrdil samotný president Jihoafrické republiky Jacob Zuma. Stejnou píseň zazpíval i v lednu 2012 na oslavách 100. výročí Afrického národního kongresu.  Jeho excelence sice text poněkud upravila a zmodernizovala, nicméně celkové vyznění zůstalo:

Zastřelíme je kulometem
Budou prchat
Kdo jsi Búr
Toho udeříme
A budeš prchat
Vláda tě zastřelí kulometem
Dubula dubula…

37287451_2088826561141293_5045811966858231808_nOd té doby útlak bílých stále zesiluje. V únoru letošního roku schválil jihoafrický parlament  článek 25 Ústavy Jihoafrické republiky, který umožňuje vyvlastňovat pozemky i jiný majetek bez náhrady.  Následně pak Nejvyšší soud JAR potvrdil platnost jiného kontroverzního zákona, a to o konfiskaci zbraní bílých farmářů…

Exodus bílých zesílil. Z jednotlivců, prchajících v prvních letech po zrušení apartheidu na současné desítky tisíc. Zoufalí farmáři zanechávají majetky a utíkají ze země, aby zachránili holé životy.  Vědí, že jim už mnoho času nezbývá. V předminulém týdnu jednali zástupci 15 000 jihoafrických farmářů v Rusku o možnosti přesídlení. Ruský stát jim nabídl azyl a možnost usídlit se v Stavropolském kraji….

Tolik tedy, ve stručnosti k moudrému a uvážlivému státníkovi, jehož sté výročí narození si dnes připomínáme. A k režimu, který prosazoval všemi prostředky.  Za pomoci všech pokrokových sil světa.

“Jeho největší radostí bylo naslouchat Händelově nebo Čajkovského hudbě a pozorovat přitom západ slunce…”, tak píše dojatý a rozněžnělý komentátor IDNESu.  Tak rozplakaný, že se zapomněl i podepsat. A místo toho tam načmáral jakési idnes a čtk…

No, nebožtík Hitler měl zase rád Vágnera. K tomu byl zásadový nekuřák a vegetarián. A kdyby to vraždění židů opentlil nějakou pokrokovou ideologií, třeba o všelidovém vyvlastnění, třídní spravedlnosti, nebo potlačování sionistických rasistů, mohl taky aspirovat na nobelovku. Uvidíme 20. dubna. To bude mít pěkných a kulatých 130 let výročí. V zarytosti vůči určité rase se s Mandelou až tak moc nelišili….

Celá tahle šaráda vzbuzuje dvě, velice nekorektní otázky:

  • když je útlak černých lidí hnusným rasisismem, zločinem nejhorším, který odsuzují zákony všech civilizovaných zemí světa, jak je to s útlakem bílých?
  • i když je apartheid u nás  trestným činem (podle § 402 trestního zákoníku), nebyl to přece jen (aniž bychom chtěli jakkoli schvalovat trestnou činnost) dobrý nápad, když po jeho odstranění nastalo to, co nastalo?

K článku pana Vylíčila ještě k tomuto “výročí” jeden postřeh z facebooku: 

Já nevidím jediný důvod, proč si takovou osobnost připomínat. Byl to terorista, který spoluzaložil ANC, při jejichž útocích zahynuly stovky lidí. Ale především to byl člověk, který z prosperující ekonomiky udělal rozvojový stát. Zemi dostal jako 10. nejsilnější ekonomiku světa, která měla 100% zemědělskou soběstačnost, nejvyspělejší průmysl v Africe. A kam ji se svými následovníky dovedl, do chaosu, který se blíží peklu na zemi. Kde jeden Apartheid nahradil ten obrácený, kde zločinecké gangy mají větší moc, než vláda. Zemi kde každoročně je zavražděno 30,000 lidí a 300 000 znásilněno. Zemi, kde HIV má každý 5. občan. Zemi, kde se beztrestně bere půda bílým obyvatelům a dovoluje se jejich vraždění. Zemi kde korupce je prorostlá všemi sektory vlády. Zemi, kde se snižuje průměrný věk dožití. To vše je dílo této kreatury. Ještě že poslední skutečně demokratický premiér DeClerq měl dost inteligence a před koncem mandátu deaktivoval jaderné zbraně a i jejich veškerou dokumentaci, jinak by dnes v Africe byla dost velká jaderná poušť navíc. Nelson Mandela, ne děkuju!

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.