trump-a-putin-2-1-800x480
17.7.2018
Kategorie: Politika

K summitu v Helsinkách: Jak jste to mohli českým žurnalistům udělat?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

Udělali jim to, protože mohli. Dva nejmocnější politici světa – a současně největší postrachy tuzemského mediálního establišmentu – se sešli, shodli se na prakticky všem a mimoděk, aniž by to věděli a aniž by je to zajímalo, si předpisově vytřeli s válečnými štváči z Bruselu, Berlína, Ankary a štvavých médií celého světa…

 

Závěrečné komuniké obsahovalo tři podstatné věci. 

Za prvé – největší hrozbou současného světa je “islámský terorismus”. To řekli Putin s Trumpem stojíce bok po boku, čímž dali jasně najevo, že tou hrozbou není ani “Putinovo Rusko”, ani “Trumpovy USA”. Našinec by sice raději slyšel, kdyby řekli, “islám”, nebo “islámská expanze”, jenže to dost dobře nemohli. Rusko se snaží najít model soužití se svými muslimy (v čemž mu držím palce, byť si potají myslím svoje), USA se snaží štvát jednotlivé islámské režimy proti sobě (v čemž jimž držím palce, byť si potají myslím svoje). Pevně věřím, že si ti dva o islámu též myslí svoje.

Za druhé – bezpečnost Izraele musí být prioritou bezpečnostní politiky. S ohledu na předchozí to dává naprostý smysl. Dokud existuje Izrael, mají ti nejhorší islámští fanatici svou “hračku”. Nemohou ničivou energii nasměrovat jinam. Putin i Trump mají s Izraelem ty nejlepší vztahy. Islámofilní EU s její “podporou Palestiny” s tím nehne. A to je dobře. Za druhé – bezpečnost Izraele musí být prioritou bezpečnostní politiky. S ohledu na předchozí to dává naprostý smysl. Dokud existuje Izrael, mají ti nejhorší islámští fanatici svou “hračku”. Nemohou ničivou energii nasměrovat jinam. Putin i Trump mají s Izraelem ty nejlepší vztahy. Islámofilní EU s její “podporou Palestiny” s tím nehne. A to je dobře. 

Za třetí – syrská válka skončila, uprchlíci by se měli vracet domů, není žádný důvod schovávat za (skončenou) válku jakési přesuny hord neukojených samců z jihu na sever. Pokud něco muselo evropské etnomasochisty zabolet, takt toto. 

Tuzemská mediální žumpa – všichni ti Peheové, Fendrychové a Jindřichové Šídlové – nám mezitím předváděli uragán válečného štváčství. Není divu. Zhroutil se jim svět, kde je Rusko zlé, Amerika hodná, pokud ovšem v Americe nevládne někdo hájící zájmy Američanů, pak je Amerika ještě horší a jediný hodný, když tedy pomineme bláznivou Merkel, je nebožtík Václav Havel, který se té ostudy naštěstí nedožil. Zklamali je všichni … a být to na nich, bombardovali by ze msty Washington i Moskvu. Jen by mě zajímalo, kdo by tu Válku všech válek měl podle našich hujerů vést. Erdogan jim na to (naštěstí!) kašle, Bundeswehr nemá lidi a “Eritrejci ze Sýrie” jsou notoricky špatní vojáci. Honza Jandourek (který je v tom nevinně, ale proč ho nenapálit) pak byl superarbitrován pro blbost. 

Maně si vzpomínám na konec 80. let – na série schůzek Gorbačov – Reagan, které ukončily Studenou válku. I tehdy psala tuzemská média, třeba Rudé právo nebo Tvorba (což byly takové poctivější obdoby dnešních Hospodářských novin a Respektu) poněkud rozpačitě. Přece se však soudruzi redaktoři z 80. let drželi, proti těm dnešním blbcům, zpátky. Jednak si ani tehdejší soudruh, řekněme třeba Kojzar, nepřál být usmažen v atomovém ohni, na rozdíl od dnešních soudruhů – a jednak měli trochu víc slušnosti, možná proto, že se Gorbačova a jeho Rusů malinko báli. 

Asi by dnešním novinářům trochu strachu prospělo. Takový přijímač v Putinově armádě – nebo třeba boot camp v Trumpově armádě, ono to vyjde dost nastejno – by jim snad napravil hlavu. 

Tedy – aspoň těm rozumnějším z nich. Těm z České televize ne, tam by nepomohl ani trestný oddíl. 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 000,00 Kč
Vybráno 22.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Loading...
politicon-banner
146 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.