francievojaci
9.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

K prvenství v nástupu nové evropské totality má nakročeno Francie

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS
Autorce slavného utopického triptychu Svoboda-Rovnost-Bratrství to doufejme ještě chvíli půjde bez guillotiny. Ale přichází to ve dvou poznatelných fázích: 1. Umlčení (podle Orwella), 2. Podvolení (podle Houellebecqua).

Ta druhá fáze už probíhá a zrychluje se vytrvalým růstem procenta islámské populace a počtu městských čtvrtí, kde už islám vládne. A jejíž blížící se závěr popsal Houellebecq ve svém románu jako politické vítězství islámu a přeměnu liberálních intelektuálů na vlažné muslimy, aby si udrželi svá postavení na univerzitách. Tu první odstartoval nový nápad prezidenta Macrona „vykázat osoby usvědčené z projevu nenávisti ze všech sociálních medií na celý život“. Prý podobně jako mají fotbaloví chuligáni zákaz chodit na fotbal. Hlavním účelem takového vykázání je umlčet informace o přicházejícím podvolení. Takže těžko nevnímat jako bizarní, kde si Macron zvolil jej poprvé přednést. Totiž na výroční večeři Reprezentativní rady židovských institucí ve Francii (CRIR). To v době, kdy antisemitismus ve Francii dosahuje úrovně blížící se předehrám holocaustu a vyhánějící desetitisíce Židů z center francouzských měst na předměstí a tisíce z Francie do emigrace. Od roku 2015 francouzští Židé „pochybují, zda mají ve Francii budoucnost“.

To bizarní na tom je, že francouzský antisemitismus se neprojevuje ani tak na sociálních sítích, jako v ulicích měst, a ne jen verbálně, nýbrž fyzicky, a ne jen ledajakým násilím, nýbrž zabíjením. Rok 2015: Čtyři postřílení v supermarketu v Paříži. Tři pobodaní před synagogou v Marseilli, jeden na ulici. 2016: Jeden posekaný mačetou před židovskou školou v Marseilli. Jeden zbitý ve Štrasburku. 2017: židovská učitelka umlácená k smrti ve svém bytě a vyhozená z okna v Paříži. 2018: židovská důchodkyně zavražděná ve svém bytě v Paříži.  Statistiky ohlášeného antisemitského fyzického násilí za rok 2018 zaznamenaly 41% nárůst oproti předchozímu roku z 311 na 541. Počet neohlášených případů neznáme a verbální útoky už nikdo nepočítá.

Velkou většinu z nich – a všechny ty smrtelné – nepáchají ledajací Francouzi, nýbrž francouzští muslimové. Ty smrtelné byly provázeny heslem „Alláhu akbar“ a tričky Islámského státu. Na islámský prvek anti-židovství a jeho kořeny v Koránu se hojně upozorňuje na sociálních sítích. Toto upozorňování je označováno za projevy nenávisti. Ty se tedy budou umlčovat. Odskáče to s nimi i těch několik opravdových neonacistických skupin jako Bastion Social nebo Combat 18, které spolu s celou extrémní pravicí vydají za sotva desetinu antisemitských projevů, většinou zaměřených na teorie židovských spiknutí. Ostatek se přičítá levicovému anti-sionismu (nově ve Francii uznanému jako varianta antisemitismu) a hlavně protižidovské nenávisti islámské, vracející se do Evropy s radikalizací muslimů.   

Mezi ty nejaktivnější „nenávistníky“ vůči islamizaci patří dva proslulí a krkolomně plodní židovští spisovatelé. Jedním je Eric Zemmour, označovaný intelektuální levicí (ke svému pobavení) za „sjednotitele republikánské pravice s extrémní pravicí“. Autor bestsellerů „Francouzská sebevražda“ a „Francouzské poslání“, zavilý francouzský patriot, tvrdý kritik evropského unionismu, imigrační politiky (které přezdívá „demografické tsunami“) a státem podporované islamizace (kterou nazývá „kolonizací“). Několikrát odsouzen k pokutě za „podněcování rasové nenávisti“ za své statistiky tisíce muslimských útoků denně a varování, že v mnoha místech „Francie už není Francií“ a „Francouzi se cítí být cizinci ve vlastní zemi“, jimiž rozohňuje rozhlasové, televizní a internetové debaty. Rád si rýpne i do agresivního feminismu a ideologického homosexualismu, které „muže zženšťují“. A nový antisemitismus, ten se ve Francii „znovu zrodil s imigrací z muslimských území, kde je součástí tamní kultury.“

Druhým je Alain Finkielkraut, vyslovující „velké obavy o budoucnost Francie“, která je „odsouzena k zániku, bude-li pokračovat na této cestě“, na níž „imigrační politika ohrožuje francouzskou kulturu a společnost“. Muslimskou imigrací se Francie stala „vražedným divadlem antisemitismu“, jemuž „levicoví intelektuálové nechávají Židy na pospas a k němuž se přidávají“. Ten je však „zároveň anti-francouzský a ohrožuje všechny francouzské občany“. Při jedné demonstraci žlutých vest byl Finkielkraut zneužit k jejich dehonestaci skupinkou oděnou do žlutých vest a pokřikující na něho antisemitské nadávky. Jenže on předtím veřejně hájil hnutí žlutých vest jako přirozenou odezvu na „demografické změny, které zavinila hlavně Merkelová“, takže se on, pořadatelé žlutých vest i analytici současného populismu shodli, že šlo o nasazené provokatéry a že žluté vesty coby hnutí nemají žádnou protižidovskou agendu

Macron brzy po svém nástupu do prezidentské funkce vyhlásil kritiku islámu za nepřípustnou slovy „ať si nikdo nemyslí, že islám není kompatibilní s republikou a ať nikdo neříká, že Francie odmítá islámskou víru“. A přidal k tomu varovně, že „snahy dávat islámu image náboženství schvalujícího vraždy a teror je nutné odsoudit“. Důkazem, že to myslel vážně, bylo odsouzení redaktora internetového sekularistického magazinu Riposte Laïque Pierra Cassena k vysoké pokutě a podmíněnému vězení. Magazin v té době už čelil čtyřiceti žalobám. K pokutě byl odsouzen za „projev nenávisti“ starosta Béziers, když označil za problém, že místní školy mají už muslimskou většinu žáků.   

K vědomí, že islamizace je namířena proti nim, se probouzejí i křesťané. Jen během letošního února (ve stejné době, kdy byla poškozena stovka židovských hrobů) bylo vandalizováno deset kostelů, zničeny sochy a oltáře, strhány kříže, zapáleny sutany a modlitební knížky. Již několik let se stovky kostelů přeměňují na mešity, pět bylo odsvěceno jen v jednom únorovém týdnu. Arcibiskup štrasburský Luc Ravel porušil oficiální církevní mlčenlivou toleranci a v časopise Valeurs Actuelles upozornil na demografický posun, v němž se rodí víc muslimů než etnických Francouzů a varoval před „velkou výměnou populace“, kterou popisuje spisovatel Renaud Camus ve své knize Le Grand Remplacement jako „spiknutí proti evropskému etniku“ a „největší přesun populací a jejich hodnot od barbarské invaze, v níž se zhroutilo západní římské impérium“.

Ač dohledatelné statistiky vykazují něco přes 6 milionů čili 10% populace, nedávná sondáž týdeníku L’Obs uvádí, že u mládeže ve věkové kategorii do 24 let je to už více než čtvrtina. Demografická výměna se zrychluje. 

Podle sondáže firmy Ipsos a listu Le Monde 85% procent Francouzů si myslí, že náboženské soužití je problém. 65% se cítí ve své vlasti jako cizinci, v dělnické třídě je to 77%. Pocit odcizení a vyloučení je také jednou z hnacích energií žlutých vest, které Macron tak brutálně napadá. Jejich internetové komunikace mu nepochybně spadnou do té kategorie „nenávisti“. Stejně tak politicky nekorektní webstránky jako Résistance Républicaine nebo Génération Identitaire.       

Jeho nový zákon je všechny dokáže umlčet ze dne na den. Za všechny politicky nekorektní spisovatele, novináře a bloggery to komentuje redaktor internetového magazinu L´Incorrect Gabriel Robin. „Nikdy, opakuji nikdy, žádná liberální vláda nezavedla tolik represivních opatření“.

Vymazání z Facebooku a Twitteru už pravidelně zažívají všichni. Ale celoživotní zákaz komunikace kdekoli na internetu, to je dílo totalitního génia, který Francii uvrhne do informačního temna, nezastavitelného krachu demokracie, a do područí islámských zákonů šaria zakazujících o islámu říct cokoli negativního, i kdyby to byla pravda. Nepotrvá už moc dlouho, než Francie přestane pěstovat víno.

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 33 650,00 Kč
Vybráno 96.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 938 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.