migranti518

K jednomu průzkumu Guardianu: Tlak na multikulturní pilu a šikana posledních zbytků normálnosti zesiluje

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPokrokovému, britskému Guardianu se zas jednou podařilo objevit Ameriku. Jeho reportéři se (už poněkolikáté) zaměřili na tu ošklivou, nepřípustnou, ale přesto stále přetrvávající „diskriminaci”, tentokrát v oblastech práce a bydlení. (zde). Nejdříve se zkusili „on line” ucházet o byt, o pronájem. Ke svému překvapení a (nepředstíranému) pohoršení zjistili, že když uvedou jako své jméno Mohamed nebo něco podobného, jejich šance se prudce snižují. 

Pak to zopakovali se zaměstnáním. Když v žádosti uvedli jméno, „naznačující příslušnost k minoritě”, jak to cudně nazývají, obdrželi pozitivní odpověď ve zhruba 15% případů. Když použili britsky znějícího jména, úspěšnost se zvýšila na 24%. A to přitom firmám zaslali úplně stejné CV, nachlup stejný životopis, ve kterém zřetelně uvádějí, že se narodili v Británii a absolvovali tu i všechny své školy.

Vysvětlení je jediné. První rozhodování zaměstnavatele, první síto a selekce, proběhne už na prvním řádku. U jména. Kdo má z nějakého důvodu výhrady vůči „menšinám”, špatnou zkušenost, nebo jen zdravý, propagandou nezkalený úsudek, tak po přečtení určitých jmen už dále nepokračuje a žádost odkládá. Což, uznejte, práci personalisty výrazně urychluje.

Proto také, jak dále konstatuje znepokojený Guardian, „menšinoví etničtí žadatelé” musejí poslat průměrně o 60% více žádostí, aby získali odpověď. Toto číslo se pak zvyšuje až na 70%, když žadatel uvede pakistánskou národnost, nebo ji jeho jméno naznačuje. Úplně nejhůře ovšem dopadly osoby „nigerijského, středovýchodního a severoafrického původu”, u kterých číslo stoupá k 90%.

Celý tenhle moralizující, levičácko-aktivistický průzkum Guardianu naznačuje přinejmenším 2 věci:

Za prvé, že to s tou integrací, všeobecnou láskou a splynutím kultur skřípe mnohem víc, než soudruzi veřejně připouštějí. I na tom „pokrokovém” Západě, který je přece mnohem dál, než my, zaprdění Češi, jak nás neustále přesvědčují „osobnosti” z obrazovky ČT.  

Ano, v Británii je už dávno zakázána jakákoli forma diskriminace (tedy po staru – svobodného výběru) a úderky nejrůznějších aktivistů, pokrokářů a udavačů na dodržování „rovnosti” přísně dohlížejí, ale život si cestičky stejně našel.

Oficiálně je tu vzývána diverzita, všichni se veřejně radují z pestrosti a obohacení, ale… v naší firmě ne! Situace velice připomíná stav, který jsme poznali za hlubokého socialismu, kdysi dávno u nás. Je tu jakási oficiální doktrína, na které stát umanutě trvá a kterou jeho silové složky (za nadšené pomoci dobrovolných, aktivních slouhú z lidu), tvrdě vymáhají. Ovšem veliká a stále rostoucí část občanů je přesvědčena, že je to škodlivá pitomost. Která je jejich životům nepřátelská a nebezpečná. Že jsou zatím britské státní elity, které tu pitomost prosazují, pevně v sedle, tak se to holt musí obcházet všelijak… Ale právě to (opatrné, tajné, ale v zásadě všeobecné) obcházení posvátné a nedotknutelné doktríny multikulti vzbuzuje určité naděje.

O to méně optimistický je však druhý závěr studie, zveřejněné Guardianem. Ke konci to píší její autoři otevřeně: „Je jasné, že právní předpisy týkající se rasových vztahů nestačí k tomu, aby zaměstnavatelé byli odpovědní.”  Tedy, jinými slovy, je třeba přitvrdit.

Naznačuje to i jistá Zubaida Haque, zástupkyně ředitele think-tanku pro rasovou rovnost Runnymede. V reakci na zjištění Guardianu prohlásila: „Jsou to šokující zjištění. Ukazují nejen utajený rasismus, nebo podvědomé předsudky, ale zjevný, vědomý rasismus, když jsou uchazeči vybráni na základě svého etnického původu..”  Proto je očekávatelné, že tlak na multikulturní pilu a šikana posledních zbytků normálnosti, budou záhy zesíleny.

Člověk by mávl rukou. Je to daleko. V Británii, která už stejně více připomíná Pakistán, než Evropu. Je to jejich boj…. Ale dlouhodobá zkušenost učí, že cokoli pitomého, škodlivého a rozkladného je přijato v zemích Západu, bude, dříve či později, tlačeno i k nám. S Hamáčkem na Ministerstvu vnitra spíše dříve.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 004 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
78 komentářů
    • texas