8.10.2013
Kategorie: Společnost

K čemu ten život vlastně je? Nakonec stejně scypnem…

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 08|10|2013

Tuž sem tak seděl v jakesik deprezi ve svoji oblibene knajpě Na Rožku, bo mi došly uhliky do vodni dymky. To su para Doksy, co? Bakala zavira šachtu v Paskově, bo uhla je moc a je skoro zadarmo, a ja tu sedim, čumim před sebe a nemožu hulit, bo nemam ten maly, blby kusek uhla.

 

 

A v tym na mě přišla taka blba, deprezivni nalada, a řikam si – naco ten život kura je? Člověk se može snažit jak cyp, robi cely život jak burlak na Donu a ta zkurvena přiroda mu stejně nakonec všecko zebere, nic se s tym neda zrobit…

 

Seděl sem na břehu indyckeho oceana a čuměl kajsik do mořa. Nadherne misto. Romantycke. Ve dne třicet, v noci dvacet, pivo sedum. Stupňu celzyja, samozřejmě. Raj na zemi. Lidi vysmati jak cyp, leži na kanapi a čumi. Jak maju hlad, natahnu pracku, urvu ze stroma kokos, banan nebo anasas, nažeru se a zas leži. Jak maju žižu, natahnu pracku, urvu ze stroma kokos, banan nebo anasas, strči to do kybla a nechaju to zkvasit. No prostě – raj na zemi.

 

Tuž sem před takym fajnym barakem na pobřeži seděl, čuměl na něho a představoval si, jak tak o pul jedenacte rano sedim na tym balkoně, žeru ten jogurt s medem, ovocem a hrozinkama. K temu cucam kafe a to všecko zapijam koktejlem Cejlon Libre z mistni kofoly a rumu. Okolo mě posedava dvanact nadernych šrylanskych panen, kere hraju na šalmaje, garmošku a mistni basovu gytaru.

 

Jenže pak to přide.

 

Vlna jak cyp. Jak vidite ty palmy, tak ta vlna je dvarazy vyšši než ta nejvyšši palma a během sekundy vam dojebe uplně všecko. Do vašeho kafe vam mlaskne to odporne netopyři hnizdo odnaproti, med, hrozinky a ovoce pomiša s tyma psima sračkama z vedlejši zahrady, Cejlon Libre nesmyslně smicha s mlikem z plastoveho kelimka Wiener Cafee a to cele vam rozplajzne na gzycht.

 

V tym samym okamžiku se z dvanasti šrylanskych panen stane pomleta kaša neroznatelna od obsahu ropnych lagun v Maryjankach a o tisicinu sekundy později vas ta sila vměstna do naplněne ledničky s lahvačama, kaj se včera večer nevešla ani plechovka s kolu, narve vam špunty teho odporneho piva do nosu, pomele vas spolu s tym hnusně vlhkym prostěradlem ze včerejška, moskytyjeru s čerstvě zabitym komarem, pak vas pomiša s ropnyma zbytkama dvanacti panen a celu kašu odnese desitky kilometru do oceana, kaj potěšite žraloky, prvoky aji mořske planktony. Přesně v tomto pořadi.

 

A v tym samym okamžiku přišel česky daňovy system o jedeho debila, kery platil, platil a platil…

 

Pokud budete mět smulu, tak se najde jakysik blbec, kery vam postavi take krasne, bile šutry, oblepi je mramorovyma plotňama, na kerych napiše jak ste se jmenovali, kdy vas mama porodila, a kdy ste pili naposled svuj Cejlon libre, po kerem vas to zemlelo na kašu.

 

Pokud budete mět štěsti, tak všeci vaši znami budu to rano s vama chlastat Cejlon libre, pomele vas to všecky a jedine, na čem se budu ještěrky v džungli chladit svoje kožene břucha, budu stare, šedivu plisňu oblezle stěny kdysik luksusnich baraku…

 

Foto: L.Větvička

Foto: L.Větvička

Ale ja mam taky pocit, že vy si myslite, že vam se cosik takeho nemože stat. Bo vy přece nejste take hovada, abyste dvarazy ročně valili kajsik k mořu do Tajska, Cejlona nebo Madagaskaru. Bo tam přece jezdi enem ti zbohatlici, to pro obyčejneho člověka neni. Vy přece nežijete v žadnem luksusu tajak tvrdi ti dychavični redaktoři v televizi.

 

A ta vaša chalupa v Krkonošach je přece enem taka kuča po Němcach. Ale aji ju mate radi, no ni? Kolik roku ste se na ni nadřeli, zahradku vlastnima prackama posekali, stromy nasadili, řezali a fčil čekate urodu. Okna vyměnili, stěny zateplili a stodolu zaplnili levnym dřevem, aby bylo fajně, hezky a pěkně, až tam budete v lednovych mrazach po jakemsik běžkařskem vyletě lemtat čaj s rumem…

Tuž jasne že se vam cosik takeho stat nemože, bo cunami v Krkonošach, Beskydach ani Jesenikach nikdo nikdy neviděl. A stejně jeden večer dorazite před brany vašeho baraku…a žadne brany tam nesu. Ani barak tam neni. Cunami u nas sice nebyva, ale zato byvaju jine věci… Ale vy přece nejste uplně blbi. K mořu nejezdite, bo ste opatrni, ni? Komin vam pravidelně kontroluje kominař, plyn plynař a žumpu hovnival. A k čemu je vam to kura dobre?

 

Stejně stači par hodin, rano odejdete z baraku, na kery platite daň z nemovitosti jak střeleni, a když se večer vratite, už z dalky vidite, že vaša lednička nechladi jak by měla a to prostěradlo na posteli je jakesik vhke. Mysleli ste si, že vam se to stat nemože, budete žit navěky, všecko bude ružove a vesele a umirat budete v devadesatideviti rokach z usměvem na tvaři, maryhuanovym cigarem v kutku a třema fajnyma robama po boku…

 

Tak, a fčil ode mě asi čekate, že vam řeknu jakysik filozoficky zavěr. Cosik, co pomože překonat všecky ty hnusne životni nastrahy. Všecky ty odporne věci, kere život hrne do cesty. Jakusik radu, kera pomože všecko špatne překonat a jak Fenyks vstat z tepleho popela a vzletnut ke hvězdam.

 

Cosik, co pomože nebyt jak ten debil Ikarus, kery vzletnul tak vysoko, že se mu rozpustily gumy a on spadnul do egejskeho mořa a utopil se, přestože byl nejlepšim autobusem v ostblocku. Cosik, co pomože povznest se nad blbosti dnešniho zadluženeho světa a v klidu si vychutnavat život, pivo, baby a zpěv.

 

Asi ode mě čekate jakysik recept, jak se temu všemu vyhnut a žit šťastně a spokojeně až do scyputi.

 

Ale musim vas zklamat. Ja žadny taky zavěr nemam.

 

 

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Cejlon

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.