______nep
3.6.2020
Kategorie: Společnost

K čemu slouží demonstrace?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝDemonstrovat svou nespokojenost je vcelku stará záležitost. Vyjít do ulic a dávat tak najevo nesouhlas se společenskou situací, politikou, ekonomikou či chováním elit se nosilo již ve starověku, středověk nebyl jiným a dnešní doba jen pokračuje v tomto zvyku. Dav byl vždy jedním z nástrojů v boji o moc, a ten, kdo s ním uměl umně manipulovat, získával jistou výhodu. Samozřejmě jinak k demonstraci přistupují akademičtí vědci a jinak primitivní inteligenční spodina.

Je třeba si přiznat, že hloupý člověk má minimální zábrany. V době demonstrace si rázem díky davové hysterii připadá silný, nedotknutelný a všemocný. Ztracení se v davu využívá k zvýšení agresivity. Tohoto svědkem jsme byli loni při poslední akci na Národní při pokládání květin u příležitosti vzpomínky na 17. listopadu, kdy na příchod zástupců jiných stran čekající příznivec Top09 agresivně a velmi vulgárně pokřikoval na předsedu Trikolóry Václava Klause ml. skryt davem a nebýt záznamu televizních kamer, trval by jeho okamžik slávy pár minut. Takto se ukázalo, že jde o známého aktivistu, který se do podobných situací dostává systematicky a vyžívá se v nich. Ono demonstrovat jde totiž i ve skupince čítající pár jedinců, nicméně čím větší množství se sejde a je hlučnější, tím úderněji protest vypadá.

Vše výše uvedené si uvědomují organizátoři takových akcí. Především v poslední době lze vnímat rozdělení na demonstrace dobré a špatné. O ,,dobrých‘‘ se dozvídáme, protože jsou podporované médii a politickou klikou složenou z liberálů, neomarxistů a ekoteroristů. Jde většinou o akce organizované levicí a paradoxně často se v nich angažují ultralevicové bojůvky tipu Antifa. Tu lze považovat za prodlouženou ruku této politické garnitury válcující do nedávna námi obdivovaný Západ. Mezi tyto vcelku propagované akce patří průvody LGBT komunit, sluníčkářů volajících po navýšení aktivity v přijímání migrantů, ekomanifestace se zaměřením na devastaci národních hospodářství a potlačení výdobytku technologické revoluce za posledních 150 let včetně zavedení nesmyslných restrikcí v oblasti průmyslu, energetiky, potravinářství a motorismu. Zároveň publicitu získávají nenávistné projevy vůči těm, kteří se proti těmto davovým akcím staví a upozorňují nejen na nesmyslnost příčin vedoucích k podobným shromážděním a manipulaci s fakty vedoucí k vyvolávání hysterie. Milion Chvilek je jen jedním z příkladů.

Je však plno jiných příležitostí, kdy by mohla média obohatit svůj repertoár o další konané akce, ona však mlčí. V Itálii probíhá řada shromáždění dávajících najevo nespokojenost se setrváváním země v Evropské unii a proti pokračování migrace, v Německu jsou na denním pořádku demonstrace spojené s projevem nesouhlasu s migrační a koronavirovou politikou Angely Merkelové, o Žlutých vestách ve Francii se začalo mluvit až když se do jejich řad infiltrovali příslušníci vandalsky zaměřených gangů. Ve Velké Británii probíhaly akce podporující Brexit, o kterých tu nikdo nevěděl, zatímco o těch pořádaných oponenty se tu vysílalo non-stop. Nikdo se tu také nezmínil o podpoře Tommyho Robinsona, za to nám média okamžitě servírují každou pidiakcičku z blízkosti Kremlu. Jde o další zjevnou manipulaci s lidmi. Kdo ovládá média, má určitou dávku moci, nikoliv ne nekonečnou, nicméně často rozhodující. I proto je tu taková vlna nespokojenosti s volbou do Rady ČT hrozící přeskupením sil.

Dění ve Spojených státech v posledních létech má svá specifika. Ekonomika této velmoci stojí dlouhodobě na vylhaných výsledcích. Několik prezidentů ze stáje Demokratů dokázalo vycucnout národní rozpočet a zneužít ho pro hrané sociální milosrdenství a rozdmýchávání světových nepokojů. Americký ropný průmysl doplácí na svou nákladnost. Donald Trump je po dlouhé době prezidentem, který se rozhodl změnit zahraniční politiku. A nejen tu. Vypověděl spolupráci s WHO stojící za zvěrstvy s vakcinacemi a hrající do karet Billa Gatese a farmaceutických kolosů. Postavil se proti pokračování migrace do USA, především ze států Střední a Jižní Ameriky. Není podporovatelem LGBT úchylností a genderových změn. Černoši jsou pro něj nenadřazení bělochům, naopak upozorňuje na jejich vysokou kriminalitu a nepřizpůsobivost. Je ochotný jednat s Ruskem a nepovažuje ho za nepřítele, naopak se pustil do boje s Čínou stavící svůj vzestup na odcizování jinde vynalezených technologií. Odmítá manipulaci a cenzuru na sociálních sítích a stojí proti Demokraty ovládaným médiím hraničícím s prosazováním pouze levicové politiky. Přivřel řadu kohoutků, kterými lidé svázání s Demokraty vyvádí peníze ze státního rozpočtu. Zasahuje do činnosti CIA. Antifu zařadil oprávněně mezi teroristické organizace, mimochodem její členové právě zapálili kostel stojící 300 metrů od Bílého domu. A hlavně stojí za stahováním amerických vojáků z několika částí světa. Takže nynější stav v USA, který následuje po uměle vyvolané koronavirové krizi odhalující zrůdnost WHO, je v podstatě pokusem o americký Majdan ovlivňující blížící se prezidentské volby. Za jeho organizací hledejme ty, kteří minulé volby prohráli a za dobu vlády Donalda Trumpa přišli o hodně peněz a vlivu.

Čeho jsou všeho tito organizátoři schopní, to vidíme. Smrt černošského delikventa platícího falešnou bankovkou byla vhodnou příležitostí k rozpoutání pekla. Vandalismus rovná se primitivismus, ideologie je paralela k náboženství a politice. Přidejme hamižnost jak elit, tak i ,,demonstrujících‘‘, ostatně tomu napovídají vykradené značkové obchody, a máme tu hořící Spojené státy. Nadešel čas k tomu být tvrdý. Mobilizace Národní gardy je oprávněná a obrana vlastního majetku se zbraní v ruce důsledkem svobodného uvažování jednotlivců i státu. Ekonomické dopady budou nedozírné, ovšem pokud se Trumpovi podaří vyhnat chátru z ulic a vrátit do nich pořádek, bude to vítězství velké části světa. Držme Američanům palce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 926 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.