internetcenzura
13.5.2021
Kategorie: Společnost

K čemu slouží cenzura?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝŠířící se plošné mazání příspěvků na sociálních sítích, likvidace videí na Youtube a znepřístupnění odkazů na Google, to vše a nejen to, je pokračováním boje proti šíření informací. Také vznik skupin, jako jsou například Dezinformátoři, Čeští elfové a jim podobné, navíc často podporované mainstreamem či přímo vládami, a jejichž členové údajně bojují proti šíření dezinformací, ve sktečnosti jsou novodobými inkvizitory, je dalším pokračování rozmachu cenzury.

Jev spojený s umlčováním nepohodlných se týká méně demokratických režimů v Jihovýchodní Asii, což by nikoho asi nepřekvapovalo. Cenzurování byste možná hledali v široké míře v Rusku a Bělorusku, aspoň tak nám to předkládají naše média. Omyl. Největší cenzura se děje právě tam, kde se do nedávna nejvíce oháněli demokracií a svobodou slova. Tedy na Západě. Nyní vkládáme text, který vytvořil Paul Kříž. Citujeme…

Už jsem dlouho nepsal o současné politické situaci v USA, tak alespoň pár informací. Cenzura v USA funguje pořád na plné obrátky a normální člověk se nedozví nic ani z televize, ani z novin. Třeba v Arizoně už probíhá desátý den “audit”. Nejde pouze o přepočítávání hlasů, ale o jejich podrobnou kontrolu – zda je volič občan USA, zda bydlí v Arizoně, jestli poslal lístek včas, zda je jeho adresa správná, a tak všelijak podobně. Demokraté se tomu bráni zuby nehty, vyslali do boje vice jak stovku právníků, soudí se, odvolávají se, nedbají rozsudku soudu, protestují, nechtějí odevzdat evidenci a vyvíjejí nátlak na všechny zúčastněné. Jako – pokud byly volby v pohodě, tak přece nemají důvod se podobnému kroku bránit. Snad se podaří audit dokončit, ukázat na obrovské nesrovnalosti, a hlavně už to vypadá, že pokud se v Arizoně podvod prokáže, další státy jsou ochotny Arizonu následovat a udělat něco podobného i u nich. A pak stačí velice málo, aby byly volby prohlášeny za neplatné. V takovém případu by se nejspíš vyhlásily volby nové a během bezvládí by se ujmula vlády armáda. Jenže tam také probíhá konfrontace mezi generály, z nichž je zhruba 20% pro vládu současnou, kterou ale 80% generálů neuznává. Tohle a mnoho dalších věcí (viz třeba krize na jižní hranici, pomalé odhalovaní věcí ohledně virusu a mnoho jiných) se děje tzv. “pod pokličkou”, oficiální informace o tom neexistují a z jakýchkoliv médií jsou okamžitě mazány, případně jejich šiřitelé bývají bez varování zablokováni. Průzkumy jsou zkreslené úplně stejně jako kdysi v komunistických zemích a necháme se překvapit, jak to všechno jednou skončí. Konec citace.

Jak lze vnímat, situace v USA má daleko k propagované svobodě slova. Stejné je to v Evropské unii, kde jsou umlčováni odpůrci očkování, ti, kteří upozorňují na zvěrstvo v podobě Velkého resetu a Green Dealu. O samotných prezidentských volbách v USA proliberální média informovali jako o ukázce demokracie a šílená Pekarová Adamová dokonce požadovala, abychom u nás použili stejný korespondenční způsob volby v nadcházejících volbách. Vzpomeňme si na blokaci účtů jednoho ze dvou kandidátů na prezidenta USA Donalda Trumpa na všech myslitelných úrovních a dokonce likvidaci sociální sítě Parler, která jediná odmítala cenzurovat Trumpovi příspěvky a jeho příznivce. Proti tomuto je Bělorusko i Rusko ukázkou demokracie, byť oponenti se budou ohánět zavřeným defraudantem Navalnym.

Sociální sítě vlastněné příznivci Demokratů jsou cenzurovány všude po světě, tedy i u nás. Masivní mazání účtů pokračuje, přidávají se časově omezené blokace a mizí i nepohodlné příspěvky. Přitom nejvíce skutečných dezinformací pochází z mainstreamových médií. Situace s přenosem reálných informací se komplikuje a celé týmy pracující na likvidaci pravdivých zpráv znemožňují uvádět na pravou míru to, čím nás ,,krmí“ oficiálně schvalovaná média. O tom, že neinformovanost doléhá na občany všech kategorií, nelze pochybovat. Vytváří to obrovskou roztříštěnost společnosti, její nejednotnost, a tím i neschopnost postavit se zvůli elit. Když už nelze sjednotit stádo, je třeba otupit ostré hrany a vyčlenit na okraj společnosti ty, kteří se staví proti oficiálně podporovanému hrany odporu. Toho jsme svědky v přímém přenosu. Ať se to týká odporu k vakcinaci, boje proti migraci, odmítání Velkého resetu, poukazování na nesmyslnost Green Dealu, upozorňování na neexistenci klimatických změn či neochotu požívat geneticky upravené potraviny. Cenzura reálných informací už je všudepřítomná a dostává se na úroveň používané Němci za 2.světové války. Jen je mnohem propracovanější.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 167 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)