Jean-Claude-Juncker
1.10.2017
Kategorie: Politika

Juncker: Konečně projev hodný moderního evropského státníka

Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

S Evropou to nevypadá moc dobře, takže když dnes vystoupil Jean-Claude Juncker s jeho vizí řešení Brexitu, bylo to jako závan čerstvého vzduchu v zatuchlém evropském sklepě.

J-C.J.: “Vážení občané Velké Británie a celé Evropy, jako předseda Evropské komise Vám chci oznámit, že jsme dnes nalezli cestu k rychlé a bezproblémové dohodě EU a Velké Británie. Británie je a bude součástí Evropy a naše vztahy Brexitem neutrpí. Naopak, respektujeme vůli britského lidu a naše budoucí spolupráce jen dokáže, jak si ceníme každé evropské země a jejího partnerství. Žádné administrativní opatření nesmí bránit rozvoji obchodu a vztahů evropských zemí. Chci ujistit paní premiérku Mayovou i občany všech zemí, že rychlá a úspěšná dohoda je naší prioritou.”

Pokud jste hledali tento projev někde na webu, asi jste nenašli. Pardon. Tak nějak bych si ho totiž představoval a za ním konkrétní kroky, aby se tak stalo. Demokracie a Evropa by si to zasloužila. Zasloužila by si takové politiky.

Místo toho se Juncker postaral o negativní a arogantní zprávu do celého světa, která zní asi takto: “JÁ jsem Juncker a EU si rozvracet nedám. My jsme to všechno vymysleli a kdokoliv, kdo se nepodrobí (rozuměj úplně a bez řečí), toho skřípneme, jak to jen bude možné. My mu tu jeho zpupnost dáme sežrat.”

Mohl by to ale chtít vyřešit jinak a vyslat do světa jiný signál. Nechce. Juncker je politik podobný Stalinovi a dalším jemu podobným psychopatům. Je sebestředný a arogantní a nesnáší odpor, nechce diskutovat, nechce demokracii a nezajímá ho, co si myslí lidé. Chce svůj svět, kde rozhoduje a diktuje a bohužel, takový svět našel právě v Bruselu, ruku v ruce s jemu podobnými (Schultz, Barroso, Sobotka a další). Juncker nedokáže respektovat jiné názory a je hrozbou pro budoucnost Evropy. Ostatně stejně, jako většina sedících hlav v Evropském parlamentu, komisi a všech úřadech v Bruselu. Lidí odříznutých od reaility běžného života, přeplácených a hýčkaných mimo všechny hrozby světa včetně strachu o práci, o živobytí nebo strachu z terorismu. A nic na tom nezmění ani sada diplomů a metálů, které si tisknou a navzájem udělují. Což ostatně připomíná řády kočičí pracky komunistických pohlavárů doby nedávno minulé.

Británie je na dobré cestě bez ohledu na to, jestli ji Juncker a jeho parta kope do brňavky, a že to tedy dělá. Zejména vydala dobré poselství zbytku Evropy, že názor občanů je stále ještě někde vnímán a respektován, což tak neradi dělají byrokraté EU s jejími zákony mimo kontrolu občanů a nevolenými hlavami s téměř neomezeným mandátem.

U nás máme před volbami. Hleďme najít politiky z nového světa, kteří mají koule se Junckrovi postavit a respektovat vůli lidí. Tady někde začíná náprava věcí v Evropě, protože věřit starým lidem, že udělají nové pořádky a reformují EU je utopie. Tu šanci už měli mnohokrát..

JURUTKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 15 937,78 Kč
Vybráno 45.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.