papez
23.8.2017
Kategorie: Společnost

Jste povinni obětovat své životy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Pokud si někdo myslel, že dnes už pověstný, zvací dekret Angely Merkelové pro všechny muslimy světa nelze překonat, pak současnému papeži Františkovi se to nejspíš povedlo. Jeho výrok, že:zájmy každého jednotlivého migranta jsou důležitější než bezpečnost států, by měla být pro všechny posledním varováním, že Evropa se opravdu řítí do nebezpečných vod a na palubě má šíleného kapitána. Na posádce mu nezáleží.

 .
Tento výrok papeže lze přeložit takto: všichni ti mrtví z Nice, Paříže, Berlína, Barcelony a dalších míst neznamenají vůbec nic v porovnání s bezpečím a blahobytem nově příchozích muslimských migrantů. Všechny další smrtící teroristické útoky – a že přijdou – jsou jen naší povinnou obětí. Národy Afriky a Asie hledají nový domov a my jim ho, i za cenu ztráty vlastní svobody a bezpečí, musíme poskytnout. To je tedy jeho poselství, jemuž nasadil korunu – a to vskutku papežskou.
 .
Nikdy by mne nenapadlo, že tak negativní tlaky na naši svobodu a bezpečnost přijdou nakonec ze západu. Vzpomeňme také na nedávné výhrůžky Martina Schultze, který by rád nahradil kancléřku Merkelovou. Jak hřímal na tribuně, že východní Evropa musí být za svou nevstřícnost vůči islámu tvrdě potrestána. Čím? Přestanou nám dovážet zkažená belgická vejce a maso druhé jakosti? Zakáží po střelných zbraních i kursy sebeobrany?
 .
O nebezpečí, jakému Evropa čelí, o strašlivých důsledcích, které jí v souvislosti s neutuchající migrací hrozí, už bylo napsáno dost. V sázce je mnoho. Komentáře, občasné protesty, průzkumy nespokojenosti – nic z toho tuto hrozbu nezastaví. Vrcholní představitelé, kteří mají rozhodovací politickou i vojenskou moc, si z ohrožení budoucnosti Evropy zjevně nic nedělají.  Hranice Schengenu jsou jako ementál a všichni odpůrci migrace naházeni do jednoho pytle xenofobie.
 .
Vidím tu jistou paralelu, i když z jiného úhlu pohledu – takhle nějak se Evropa dostala do apokalypsy, když se na politické scéně poprvé objevil Hitler. V tom roce se ještě nevědělo, že budou následovat koncentrační tábory, masové vyvražďování národů a potlačení veškerých svobod. V té době ještě v Evropě mnozí vnímali Hitlera jen jako rázného politika, který chce pro svou zemi jen to nejlepší. Vždyť budoval dálnice, dával lidem práci, vybízel k národní hrdosti – co na tom mohlo být tak špatného. Svět dokonce akceptoval, aby se v jeho zemi konaly v roce 1936 olympijské hry, symbol míru. Nemohu si pomoci – ale tahle paralela se mi prostě nabízí.
 .
Ty tři pilíře nesvobody a útlaku. Tři nenávistné ideologie. Fašismus, komunismus, islám. Fašismus naši dědové porazili, komunismus naši otcové překonali – a expanzivní islám? Tak to už je, bohužel, jen na nás. Do třetice všeho dobrého a zlého. Výsledek však nelze předjímat.
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
365 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.