papez
23.8.2017
Kategorie: Společnost

Jste povinni obětovat své životy

Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Pokud si někdo myslel, že dnes už pověstný, zvací dekret Angely Merkelové pro všechny muslimy světa nelze překonat, pak současnému papeži Františkovi se to nejspíš povedlo. Jeho výrok, že:zájmy každého jednotlivého migranta jsou důležitější než bezpečnost států, by měla být pro všechny posledním varováním, že Evropa se opravdu řítí do nebezpečných vod a na palubě má šíleného kapitána. Na posádce mu nezáleží.

 .
Tento výrok papeže lze přeložit takto: všichni ti mrtví z Nice, Paříže, Berlína, Barcelony a dalších míst neznamenají vůbec nic v porovnání s bezpečím a blahobytem nově příchozích muslimských migrantů. Všechny další smrtící teroristické útoky – a že přijdou – jsou jen naší povinnou obětí. Národy Afriky a Asie hledají nový domov a my jim ho, i za cenu ztráty vlastní svobody a bezpečí, musíme poskytnout. To je tedy jeho poselství, jemuž nasadil korunu – a to vskutku papežskou.
 .
Nikdy by mne nenapadlo, že tak negativní tlaky na naši svobodu a bezpečnost přijdou nakonec ze západu. Vzpomeňme také na nedávné výhrůžky Martina Schultze, který by rád nahradil kancléřku Merkelovou. Jak hřímal na tribuně, že východní Evropa musí být za svou nevstřícnost vůči islámu tvrdě potrestána. Čím? Přestanou nám dovážet zkažená belgická vejce a maso druhé jakosti? Zakáží po střelných zbraních i kursy sebeobrany?
 .
O nebezpečí, jakému Evropa čelí, o strašlivých důsledcích, které jí v souvislosti s neutuchající migrací hrozí, už bylo napsáno dost. V sázce je mnoho. Komentáře, občasné protesty, průzkumy nespokojenosti – nic z toho tuto hrozbu nezastaví. Vrcholní představitelé, kteří mají rozhodovací politickou i vojenskou moc, si z ohrožení budoucnosti Evropy zjevně nic nedělají.  Hranice Schengenu jsou jako ementál a všichni odpůrci migrace naházeni do jednoho pytle xenofobie.
 .
Vidím tu jistou paralelu, i když z jiného úhlu pohledu – takhle nějak se Evropa dostala do apokalypsy, když se na politické scéně poprvé objevil Hitler. V tom roce se ještě nevědělo, že budou následovat koncentrační tábory, masové vyvražďování národů a potlačení veškerých svobod. V té době ještě v Evropě mnozí vnímali Hitlera jen jako rázného politika, který chce pro svou zemi jen to nejlepší. Vždyť budoval dálnice, dával lidem práci, vybízel k národní hrdosti – co na tom mohlo být tak špatného. Svět dokonce akceptoval, aby se v jeho zemi konaly v roce 1936 olympijské hry, symbol míru. Nemohu si pomoci – ale tahle paralela se mi prostě nabízí.
 .
Ty tři pilíře nesvobody a útlaku. Tři nenávistné ideologie. Fašismus, komunismus, islám. Fašismus naši dědové porazili, komunismus naši otcové překonali – a expanzivní islám? Tak to už je, bohužel, jen na nás. Do třetice všeho dobrého a zlého. Výsledek však nelze předjímat.
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 171 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...