papez
23.8.2017
Kategorie: Společnost

Jste povinni obětovat své životy

Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Pokud si někdo myslel, že dnes už pověstný, zvací dekret Angely Merkelové pro všechny muslimy světa nelze překonat, pak současnému papeži Františkovi se to nejspíš povedlo. Jeho výrok, že:zájmy každého jednotlivého migranta jsou důležitější než bezpečnost států, by měla být pro všechny posledním varováním, že Evropa se opravdu řítí do nebezpečných vod a na palubě má šíleného kapitána. Na posádce mu nezáleží.

 .
Tento výrok papeže lze přeložit takto: všichni ti mrtví z Nice, Paříže, Berlína, Barcelony a dalších míst neznamenají vůbec nic v porovnání s bezpečím a blahobytem nově příchozích muslimských migrantů. Všechny další smrtící teroristické útoky – a že přijdou – jsou jen naší povinnou obětí. Národy Afriky a Asie hledají nový domov a my jim ho, i za cenu ztráty vlastní svobody a bezpečí, musíme poskytnout. To je tedy jeho poselství, jemuž nasadil korunu – a to vskutku papežskou.
 .
Nikdy by mne nenapadlo, že tak negativní tlaky na naši svobodu a bezpečnost přijdou nakonec ze západu. Vzpomeňme také na nedávné výhrůžky Martina Schultze, který by rád nahradil kancléřku Merkelovou. Jak hřímal na tribuně, že východní Evropa musí být za svou nevstřícnost vůči islámu tvrdě potrestána. Čím? Přestanou nám dovážet zkažená belgická vejce a maso druhé jakosti? Zakáží po střelných zbraních i kursy sebeobrany?
 .
O nebezpečí, jakému Evropa čelí, o strašlivých důsledcích, které jí v souvislosti s neutuchající migrací hrozí, už bylo napsáno dost. V sázce je mnoho. Komentáře, občasné protesty, průzkumy nespokojenosti – nic z toho tuto hrozbu nezastaví. Vrcholní představitelé, kteří mají rozhodovací politickou i vojenskou moc, si z ohrožení budoucnosti Evropy zjevně nic nedělají.  Hranice Schengenu jsou jako ementál a všichni odpůrci migrace naházeni do jednoho pytle xenofobie.
 .
Vidím tu jistou paralelu, i když z jiného úhlu pohledu – takhle nějak se Evropa dostala do apokalypsy, když se na politické scéně poprvé objevil Hitler. V tom roce se ještě nevědělo, že budou následovat koncentrační tábory, masové vyvražďování národů a potlačení veškerých svobod. V té době ještě v Evropě mnozí vnímali Hitlera jen jako rázného politika, který chce pro svou zemi jen to nejlepší. Vždyť budoval dálnice, dával lidem práci, vybízel k národní hrdosti – co na tom mohlo být tak špatného. Svět dokonce akceptoval, aby se v jeho zemi konaly v roce 1936 olympijské hry, symbol míru. Nemohu si pomoci – ale tahle paralela se mi prostě nabízí.
 .
Ty tři pilíře nesvobody a útlaku. Tři nenávistné ideologie. Fašismus, komunismus, islám. Fašismus naši dědové porazili, komunismus naši otcové překonali – a expanzivní islám? Tak to už je, bohužel, jen na nás. Do třetice všeho dobrého a zlého. Výsledek však nelze předjímat.
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 199 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...