JERMANOVA0820
11.8.2020
Kategorie: Politika

Jsou to ještě platy … nebo je to držhubný

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaMám své práce až nad hlavu, ale i kdybych se na ni postavil, tak měsíčně na mne jistě nevypadne šedesát tisíc a kvartálně třeba dalších sto. Asi jsem se špatně učil a úředníci na magistrátech a krajích se museli učit líp. Co mne k takové úvaze vede ? Teď v poslední době – investigativní novináři jak „perou“ Jermanovou. Jsem dalek si myslet, že jen ona je tou, která hospodaří tak jak hospodaří a lidem odcházejícím dává i „půlmíče“ od cesty. Kdyby to nebyla osoba, která spravuje kraj, který si tak nějak platíme z našich daní, tak by mi to bylo jedno.

Nejsem ekonom, ale z matiky mám pět zkoušek a k tomu další dvě z numerické analýzy, takže alespoň základní kupecké počty zvládám a k tomu i z důvodu toho, že se od roku 1992 živím sám a k tomu dávám práci i dalším lidem si myslím, že něco nezdravého v tom státním sektoru být musí. Daně platím, EET nevypínám i když mne k tomu Babiš se Schillerovou vyzvali. Tak nějak jsem vychován k tomu, že krást se nemá a mluvit se má pravda, protože pak si nemusíte pamatovat co jste říkali.

No i proto možná nejsem politikem. Ovšem všechno má tak nějak svou mez a té se myslím začínáme limitně blížit. Obávám se ovšem, že návrat k normálu, že budeme všichni placeni za svou práci v normálních mezích je v nedohlednu.

Proč si to myslím ? No z důvodu toho, že dnešní politická scéna je stále více a více postavena na voličské základně, která „visí“ na státu z pohledu existence. Státní zaměstnanci , tedy všichni úředníci státu na všech úrovních od obcí přes kraje až po ministerstva. K tomu lékaři a zdravotníci ve státním sektoru, policisté , vojáci a ba i hasiči, kdy jsem teď četl, že na jednoho hasícího hasiče jsou dva nehasící – úředníci.Třeba je i nezapomenout na všechy instituce na města a kraje navázané – školami počínaje a muzei konče. Když jedu u nás v Olomouci kolem bývalého „okresu“ kde se dnes nevejdou všichni úředníci krajského velitelství policie, tak mi běhá mráz po zádech z toho, kolik lidí si stát velice dobře platí . K tomu jsem četl, kolik a jak bonitních podpor se vyplácí na bydlení a na různé nouze a další dnes nezbytné zbytnosti, tak si říkám, kde je konec. S tím úzce souvisí i současná sebeprezentace Babiše jako toho, kdo nahání „nás“ všechny podnikatele a živnostníky jako marnotratníky, kteří okrádají stát.

Stát a nejen ten náš přestává fungovat jako symbióza mezi potřebnými a výkonnými. Potřebných díky politikům přibývá , jelikož volič je potřeba k tomu, aby se politik dostal k meritu politiky dneška – správě daní. O nic víc a o nic méně se nejedná. A od doby, kdy byly vymyšleny peníze jsou nejlepší motivací – ony. A pokud se nebere ze svého ,ale z „našeho“ tak pak opravdu aby pravého správce s lucernou v poledne hledal.

Já to vidím tak – jak je uvedeno v nadpise. Stále více lidí drží „hubu a krok“, protože v mnoha případech by v soukromém sektoru ať již jako zaměstnanci či i zaměstnavatelé na podobnou odměnu – mnohde za pobyt v práci či jen vyplňování žádostí o podporu – nedostali.

Jen mám obavu z toho, že i dnes veškerý povyk kolem COVIDu je veden podobnou ideou – lidi ovládat z pozice síly a strachu… kterou dnes všechny státy světa mají v podobě svých – penězi zludračelých Vlád.

Ale venku je pěkně tak prima dny …

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 011 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.