zemanbabishamaceklany
12.12.2020
Kategorie: Společnost

Jsou problémem špatní politici ve špatných vládách?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaMnozí si myslí, že ano. Ale skutečným problémem jsou lidé, kteří špatným vládám a politikům věří a svou podporou je drží u moci bez ohledu na volby. Opravdu si myslíte, že kdyby 70 % veřejnosti s něčím nesouhlasil, že by to vláda dokázala prosadit? Snad jen nepokrytou silou a očividným terorem.

Kombinací dlouhodobě vedené propagandy a skrytého nátlaku jsou občané udržováni v nevědomosti a každý, kdo by chtěl provádět všelijaké revoluce, by stejně neměl šanci. Jedině opravdu naštvaný národ se dovede bránit. A všechny cesty jsou možné – když máte velkou podporu lidí, můžete zvládnout volební vítězství nebo revoluci. Je to jedno. Ale nezvládnete ani jedno, když většina národa podléhá propagandě. Můžete se snažit vyhrávat soudy, napadat legislativu přes ústavní soud, upozorňovat na nesrovnalosti, ale je to všechno jedno. Pokud nemáte na své straně velkou většinu veřejného mínění, výše uvedené jsou jen malá zrnka písku, která soukolí systému nezadrhnou.

O co se tedy vede válka?

O nic menšího než o vědomí lidí. O nic menšího než o znevěrohodnění propagandy. Bojuje se o každého člověka, kterého je třeba vytáhnout z tenat lží. Souboj, který na první pohled vypadá hodně špatně. Jak chcete bojovat s armádou „vyžraných“ neziskovek, které mají obšancované vše? Působí ve školách, ovládli Skaut a Junáka, ovládají většinu médií. Neziskovky živí korporátní firmy a korporátní kapitál, který má obšancované vysokoškolské vzdělávání a vědu, zvládá si namotat i politiky a celé státy.

Vypadá to beznadějně. Stačí se podívat, co se děje v USA. Trump tolik moc vadí, tolik narušuje pohodlný stav věcí, že jeho odpůrci riskují i totálně průhledně zfalšované volby, ale konají s jistotou, že jim to projde. Už se ani nesnaží nic skrývat.

Na straně rozumu a spravedlnosti ale stojí jeden důležitý faktor. Když přivedete člověka k tomu, že prohlédne faleš propagandy a začne se dívat na svět bez šablony, už se nikdy nevrátí do tábora poslušných ovcí. Je to nevratný proces. Proto má smysl bojovat i o malá vítězství. O sousedku, kamarádku, parťáky na pivu. Jak jednou člověk prohlédne, stane se sám nositelem pravdy a konečně přijde ke slovu exponenciální křivka. Šíření pravdy se nedá zastavit žádnou propagandou.

V roce 2015 jsme se mylně domnívali, že lidé, kteří prohlédli rizika migrace a islámu, jsou vědoucí. A stanou se těmi majáky, kteří budou pokračovat v boření všech propagandistických bašt. Ale byl to omyl. Vadila jim jen ta migrace a islám. Málo jsme mluvili o svobodě jako takové, o celém komplexu problémů. Nestačilo být proti něčemu. Vždy je třeba bojovat ZA NĚCO!  

Proto dnes hledejme kolem sebe lidi opravdu vědoucí. Lidi, kteří si váží svobody a umí ji respektovat. Lidi, kteří si uvědomují, jak je svoboda klíčem k bezpečnému a spokojenému životu pro všechny. Nestačí zavřít hranice a pár mešit. Je třeba to dělat v zájmu skutečné svobody. S respektem k jednotlivci. To je základ všeho. Kdo toto nechápe, je nevědoucí.

Vyhrocená situace okolo pandemie strhává masky. Tak buďte na pozoru. Sledujte, komu jde o skutečnou svobodu. Kdo je ochoten odvést i nějakou práci a kdo je ochoten potlačit své ego v zájmu věci. Z těchto lidí se bude formovat nová a skutečná protisystémová opozice. Je to nevyhnutelné a stane se to. Jak to bude dlouho trvat? To záleží na každém z nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 255,00 Kč
Vybráno 9.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 959 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.