rouskyovce2
11.10.2020
Kategorie: Politika

Jsou plošná opatření skutečně faktorem, který mohl pomoci omezit šíření viru?

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Babišovo a Prymulovo vyhrožování českým občanům je potřeba zcela kategoricky odmítnout a odsoudit. Vláda by měla začít u sebe: jsou plošná opatření skutečně faktorem, který mohl pomoci omezit šíření viru? Na veřejnost se totiž dá svést cokoliv. Obvinit ji z neposlušnosti, a pak ji přísně potrestat. A nakonec i třeba domácím vězením v podobě lockdownu. Omezením pohybu, práce, podnikání; jakýmsi virtuálním koncentračním táborem, který jsme nuceni udržovat si ve své vlastní mysli.

Je to ve skutečnosti Babiš a Prymula, kdo by měl být potrestán, přinejmenším naprostou ztrátou politické kredibility. Ukazuje se, že opatření uvalená na české občany od září nepomohly ani v nejmenším.

A je naprosto fantastické svádět neúspěch na neposlušnost a švejkování. Babiš ani Prymula veřejnou dopravou nejezdí – občas by měli. Není pravda, že by v pražském metru či meziměstských autobusech jezdila většina lidí bez roušek! A pokud si určitá část lidí, včetně mě, nasazuje roušky pod nos, je za tím zcela racionální úvaha: vydechujeme totiž ústy, a pokud roušky mají chránit především okolí (a tak nám to propaganda říká), potom zahalení otvoru, jímž vydechujeme (a kašleme) je z logiky věci do značné míry dostatečné. A i kdyby nebylo dostatečné zcela, zahalení úst by se muselo jako faktor omezující nákazu již dávno projevit.

Není naopak růst šíření infekce spíše důkazem, že roušky nejsou účinným prostředkem?

Mimochodem, i kdyby šlo o samotné vydechování, pak je třeba upozornit, že WHO sama uvádí, že vydechování není významným způsobem, jak se může virus šířit.

Vláda tedy nařídila plošná opatření, opět šikanuje malé podnikatele, majitele restaurací, nově majitele fitcenter či tělocvičen, kulturních stánků, a další oběti budou nepochybně následovat. Oběti! To je to slovo!

Prymulova a Babišova politika totiž připomíná náboženské oběti přinášené bohům, aby se slitovali a aby odvrátili nákazu nebo živelnou katastrofu. Ale stejně jako v případě povodní nebo morových nákaz neměly obětiny přinášené na krví potřísněný oltář žádnou účinnost, stejně lze nyní pohlížet na podřezávání krku českým občanům, ať už jsou to zaměstnanci nebo živnostníci! A stejně jako v případě náboženských obětin, i zde platí, že pokud nákaza začne ustupovat, budou to právě oběti, co bude vykládáno jako účinný prostředek, který ukonejšil rozzlobené bohy. A pokud nákaza ustupovat nezačne? Je potřeba více krve! Více podřezaných krků! Více vyrvaných srdcí!

Nepochybně to společně zvládneme. Český národ přečká i tuto pohromu – čímž nemyslím covid, ale Babiše s Prymulou. Ale za jakou cenu? Jejich mystické šílenství bude stát neuvěřitelnou spoustu peněz, bude znamenat desetitisíce zničených existencí, a nepochybně i mnoho ztracených životů, ať už půjde o sebevraždy nebo o ty, jimž se nedostane včas potřebné pomoci od onkologů nebo jiných lékařských oborů, které jsou nyní odstaveny daleko za druhou kolej, protože není je potřeba uchlácholit boha Koronavira.

Nicméně tím hlavním viníkem jsou občané. Neexistuje nic jako politická odpovědnost politika odtržená od politické odpovědnosti občana. Politika každého státu se odvíjí od vůle lidí – ať už od jejich aktivity či ušlápnuté pasivity. Prymula a Babiš? To jsou jen dva. A proti nim stojí deset milionů jejich potenciálních obětí. To jsou přece snadné počty!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 070 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.