RUSKO1
23.9.2021
Kategorie: Společnost

Jsme všichni proruští trollové?

Sdílejte článek:

MONIKA HRABÁKOVÁ

hrabákováVčera na večer jsem se zapojila do velmi zajímavé diskuse na facebookové stránce Starostů a nezávislých (STAN), kde jsem reagovala na jejich kampaň s Evou Holubovou (viz můj příspěvek předevčírem), která tvrdí, že podporuje z morálních důvodů demokraticky smýšlející PirSTAN. Odpověděla jsem, že pokud někdo opravdu není demokraticky smýšlející, jsou to přesně tyto strany, které se ohání demokracií a přitom odmítají demokratické principy (např.: referendum). 

STAN odpověděli tím, že se u nás rozmáhají “proruské trollí farmy” a právě tyto proruské vlivy jsou údajně těmi důvody, proč demoblok nechce referendum a proč zde nemáme “férovou politickou soutěž”. Rovněž obvinili ruské desinformační weby. 

Za svou poměrně krátkou historii psaní na Facebooku a zveřejňování mých názorů jsem byla z proruskosti různými liberály obviněná hned několikrát – pro vaši informaci – ze všech těch financí, které mi údajně posílá Putin nebo aspoň jeho ruští kolegové, kteří nás mají mít na povel, bych už si mohla koupit haciendu na Mallorce (nebo na Kamčatce či Čukotce vzhledem k tomu, že jsem vlastně proruská). 

Fascinuje mě, jak kdokoli, kdo má konzervativnější názory, je kavárníky automaticky označován jako proruský placený troll, metaforický kolchozník povětšinou obývající končiny ruských farem. Přitom představa, že by Rusko platilo “trolly”, kteří by trollili “jediné demokratické strany v ČR” je opravdu naprosto směšná. Jsem přesvědčena o tom, že Putin má na starosti daleko důležitější věci než tajné telekonference s českými proruskými trolly. Osobně považuji přesně tato obvinění za největší dezinformace, které kolují po českém internetu – a šíří je paradoxně ti, kteří prohlašují, že proti dezinformacím bojují. 

Nikdo z nás samozřejmě Ruskem placený není. Myslím, že Putinovi je úplně jedno, co nějaká Mařena sdílí na Facebooku. 

Ráda bych, aby tito kavárníci pochopili, že to, že nepodporujeme Piráty a další “liberální demokraty”, neznamená, že jsme proruští trollové. To, že občas napíšu, že souhlasím s nějakým Putinovým citátem, taky neznamená, že mi za to od něj chodí tučný šek. To, že jsem pro vystoupení z EU, neznamená, že se chci připojit k Rusku. A to, že se mi líbí ruština, taky neznamená, že jsem typický člen ruské trollí farmy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 090 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)