horror-766261_960_720-755x340
12.7.2016
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Jsme na socialistické cestě k fašismu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RON PAUL 12|07|2016

Kdyby současné politické “elity” na levici i pseudopravici skutečně porozuměly fašismu, přestali by to slovo používat jako nadávku. To proto, že obě skupiny, spolu s většinou politických figur a komentátorů, si přisvojují fašistické ideje a politiku.

Význačnou charakteristikou fašismu je „smíšené hospodářství“. Na rozdíl od socialistů a komunistů, kteří usilují o zrušení soukromého podnikání, se fašisté spokojují s ponecháním podniků v soukromých rukou. Namísto toho užívají fašisté regulace, nařízení a daně k ovládání podnikání a řízení (a ničení) hospodářství. Tudíž je fašistický systém ten, ve kterém soukromý byznys slouží politikům a byrokratům, namísto spotřebitelům. Nesedí snad tento popis fašistického systému na moderní západní ekonomiku?

Fašismus prospívá velkému byznysu, který si může dovolit náklady na přizpůsobení se vládním regulacím, na rozdíl od jejich menší konkurence. Velké podniky, které mají větší politický vliv než podnikatelé nebo malý byznys, má též výrazný prospěch ze státních dotací. Aby si udržel svou moc, financuje velký byznys „užší kruh“ – síť lobbistů, žurnalistů, think tanků, byrokratů a asistentů kongresmanů, kteří pracují za oponou, aby utvářeli vládní politiku.

Obamacare je příkladem fašismu, který je nesprávně označován za socialismus. Obamacare nevytvořila státem řízený systém „jednoho plátce“, jaký by existoval za socialismu. Místo toho rozšířila Obamacare státní kontrolu nad zdravotní péčí skrze nařízení, regulace a dotace. Nejvíce nechvalně známá část Obamacare – individuální mandát – nutí jednotlivce kupovat si produkt od soukromého odvětví.

Hromadné šmírování a omezení osobní svobody jsou dalšími charakteristickými znaky fašistických režimů. I když existuje hnutí za „reformu“ policejního státu, jen málo lidí chce zrušit masivní šmírování, zabavování civilního majetku, militarizaci policie a jiná opatření policejního státu, přijatá ve jménu válek proti teroru a drogám. Federální vláda dokonce užívá sílu k zabránění lidem prodávat nepasterizované mléko! 

Růst zabezpečovacího a válčícího státu byl doprovázen růstem prezidentské moci. Tato centralizace moci a podpora, které se od politické třídy těší, je dalším ukazatelem fašistické povahy současného režimu. Samozřejmě, spousta lidí v Kongresu bude bojovat za přitažení uzdy exekutivy, dokud je obyvatelem Bílého domu člen opoziční strany. Dokonce i ti nejurputnější oponenti nadměrné prezidentské moci se okamžitě stávají jejími lokaji, když jejich strana získá Bílý dům.

Přes všechen jejich údajný antifašismus podporují politici užití síly k přeměně společnosti a světa. Toto je určující vlastností nejen fašistů, ale též autoritářů. Skutečnými antifašisty jsou ti, kteří odmítají útočnou sílu. Pravá cesta ke skutečným svobodným trhům, míru a individuální svobodě začíná odmítnutím partajního autoritářství ve prospěch principu neagrese.

(1) Jasná narážka na Bernieho Sanderse a stíhačky F-35, pozn. překl.

ZDROJ: Ron Paul, mises.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
40 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.