CESI
20.10.2020
Kategorie: Společnost

Jsme Češi nebo Evropané?

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

„Vy už jste se nenarodili jako Češi, ale jako Evropané,“ říká o mladé generaci Jiří Pospíšil.

Znova a znova si říkám, že není už nic, co by mne překvapilo a vytočilo. Ó, ty svatá prostoto. Po tolika létech blogování na netu jsem ještě pořád naivní. Jsou věci, co mne opravdu umí pořádně a nemile překvapit.

Kdo si nehlídá svoji historii a identitu, ten ztratí to nejcennější co má. Svoje rodné kořeny.

Neumím si představit, že nám Němec, Francouz nebo Brit na zeptání kdo je a kde se narodil odpoví jsem Evropan a narodil jsem se v Evropě. Národní hrdost a možnost někam patřit je základním zdrojem lidské identity. Člověk má být pyšný na to kým je.

Já jsem velmi hrdá na svoje předky. Mám v sobě moravskou a slovenskou krev a nikdy by mne nepadlo o sobě mluvit jako o Evropance. Ano, jsem Evropanka, ale napřed jsem národnosti moravské, přesně tak, jak je to uvedeno v rodném listě.

Pokud nám seberou naši národnost, tak co zbude z našeho národa? Jen ohlodaná kost, kterou nám hodí silnější národy.

Proč si myslíte, že vzniklo národní obrození? Čeští buditelé dobře věděli, že zavedení němčiny jako jediného jazyka u nás by zničilo českou inteligenci. Inspirujte se našimi buditeli a vším tím, co pro naši zemi udělali aby ji uchránili před naprostým poněmčením.

František Palacký, Josef Kajetán Tyl, Karel Hynek Mácha, Václav Kliment Klicpera, Josef Dobrovský, Josef Jungmann, Karel Havlíček Borovský, Božena Němcová, František Ladislav Čelakovský Alois Jirásek a další a další. Nechci tu dělat jen seznam jmen. Každého si můžete najít na netu a poznat jeho život. Byla naplněn prací pro nás.

Matěj Kramerius, úžasný člověk, který založil nakladatelství české knihy. Moc by mne zajímalo, jestli někdo z mladých „Evropanů“ ví, kdo to byl a co udělal pro lidi, co přišli po něm.

Obrozenečtí kněží v té době byli hybnou silou venkova. Zakládali se různé spolky jako čtenářské, divadelní, pěvecké a to vše v rodném jazyce, v českém jazyce. Byli hrdi na to kdo jsou a také se podle toho chovali.

No a pak přijde den, kdy najdu tento nadpis a nevěřím vlastním očím, jak může smýšlet člověk ve vysoké politice, Eu poslanec. Je zkažený penězi, nebo rezignoval, nebo je mu to jedno co bude s touto zemí a naší mládeží? Pro mne absolutně nekvalitní člověk a nikdy bych se nesnížila ho někam volit.

Našemu mládí přeji, aby věděli kdo jsou a kam patří a k tomu bezva rodiče, co jim vysvětlí co je v životě důležité.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 767 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz
221 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.