16_3 (1)
26.3.2016
Kategorie: Společnost

Jsi hloupý tvor, kterého musíme chránit proti nepřátelské propagandě

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 26|03|2016

Ano, český čtenáři, diváku a posluchači, už nejsi svéprávný, jsi znovu jen materiálem, částí masy která musí být chráněna před škodlivým vlivem nepřátelské propagandy. “Bohužel” technologie pokročila a internet nelze jednoduše rušit, jako tomu bylo kdysi s vysíláním Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které přinesl pád komunistického systému bylo, že český občan byl konečně uznán autoritami a medii za svéprávného a občana způsobilého a oprávněného dělat si vlastní závěry a vlastní úsudek a oprávněného k tomu účelu číst, poslouchat a vidět informace ze všech zdrojů a všech stran. Dostatečně inteligentního, aby si udělal vlastní názor. Dostatečně inteligentního, aby sám posoudil čemu uvěří a čemu ne, aby poznal, kde jej kdosi chce manipulovat a kde je to, co slyší a vidí jen propaganda a kdy je to informace. Byl zrušen cenzorní úřad, působící od roku 1953 pod různými jmény, naposledy až do roku 1989 “Úřad pro tisk a informace”.

Ta éra už skončila. Dnes jsme se pro samozvané elity, politiky a media opět stali tvárnou nesvéprávnou masou, která musí být chráněna před cizí propagandou.

Postavit nové rušičky by bohužel nepomohlo a tak noví cenzoři musí, ještě více než ti staří, propagandě čelit vlastní propagadou a jediné co mohli převzít od jejich předchůdců, cenzorů éry komunismu, zůstala primitivní “tvrdost”, obezřetnost a důraz na odhalování škůdců, sabotérů, agentů, “páté kolony” a obecně nepřátel, úchylkářů, kteří nemyslí, nepíší a podle linie strany a jejich čtenářů a posluchačů.

Ani ten cenzorní úřad už nelze jen tak obnovit. A tak musí zaskočit dobrovolní cenzoři z řad politiků, novinářů, nevládních neziskových organizací. Vznikají seznamy serverů kterým se spořádaný občan má “ve svém vlastním zájmu” vyhnout.

Není těch cenzorů dost a tak dokonce i opozice přikládá ruku k dílu, poslankyně Langšáglová chce boj povýšit na prioritu vlády a poslankyně Němcová interpeluje premiéra, který by podle by ní měl seznam závadných “proruských propagandistických serverů”, vyvěsit přímo na vládním webu. Její strana se proti tomu neohrazuje a podle svého zvyku mlčí, dá se tedy předpokládat, že to není soukromá iniciativa paní poslankyně Němcové.

Dokonce i Evropská unie se angažuje a boj proti svobodě tisku, která nás “otevírá ruské propagandě”, se stal jednou z evropských hodnot a starostí jejich pražského Think-Tanku.

Ano občane. Jsi znovu jen předmětem, o který zápasí propagandisté. Tvá svoboda má znovu, v zájmu ochrany čistoty tvého úsudku a správnosti tvých názorů před cizími a nepřátelskými vlivy, ve tvém vlastním zájmu, oklešťována.

A bude okleštěna, pokud se nezačneš bránit těm samozvaným “ochráncům”, bránit ji před politiky, žurnalisty, organizacemi, Think-tanky a dobrovolníky, kteří chtějí konat dobro a izolovat tě od informací, na které podle nich opět nemáš právo.

Braň se občane. Nepotřebuješ ochránce čistoty tvé duše, potřebuješ svobodu v názorech a svobodu ve volbě toho, co považuješ za správné.

Nepotřebuješ, aby za tebe opět někdo rozhodoval, co smíš říkat, číst, slyšet a vidět. Nejsi jednou setinou promile masy, jsi svobodný jednotlivec.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...