16_3 (1)
26.3.2016
Kategorie: Společnost

Jsi hloupý tvor, kterého musíme chránit proti nepřátelské propagandě

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 26|03|2016

Ano, český čtenáři, diváku a posluchači, už nejsi svéprávný, jsi znovu jen materiálem, částí masy která musí být chráněna před škodlivým vlivem nepřátelské propagandy. “Bohužel” technologie pokročila a internet nelze jednoduše rušit, jako tomu bylo kdysi s vysíláním Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které přinesl pád komunistického systému bylo, že český občan byl konečně uznán autoritami a medii za svéprávného a občana způsobilého a oprávněného dělat si vlastní závěry a vlastní úsudek a oprávněného k tomu účelu číst, poslouchat a vidět informace ze všech zdrojů a všech stran. Dostatečně inteligentního, aby si udělal vlastní názor. Dostatečně inteligentního, aby sám posoudil čemu uvěří a čemu ne, aby poznal, kde jej kdosi chce manipulovat a kde je to, co slyší a vidí jen propaganda a kdy je to informace. Byl zrušen cenzorní úřad, působící od roku 1953 pod různými jmény, naposledy až do roku 1989 “Úřad pro tisk a informace”.

Ta éra už skončila. Dnes jsme se pro samozvané elity, politiky a media opět stali tvárnou nesvéprávnou masou, která musí být chráněna před cizí propagandou.

Postavit nové rušičky by bohužel nepomohlo a tak noví cenzoři musí, ještě více než ti staří, propagandě čelit vlastní propagadou a jediné co mohli převzít od jejich předchůdců, cenzorů éry komunismu, zůstala primitivní “tvrdost”, obezřetnost a důraz na odhalování škůdců, sabotérů, agentů, “páté kolony” a obecně nepřátel, úchylkářů, kteří nemyslí, nepíší a podle linie strany a jejich čtenářů a posluchačů.

Ani ten cenzorní úřad už nelze jen tak obnovit. A tak musí zaskočit dobrovolní cenzoři z řad politiků, novinářů, nevládních neziskových organizací. Vznikají seznamy serverů kterým se spořádaný občan má “ve svém vlastním zájmu” vyhnout.

Není těch cenzorů dost a tak dokonce i opozice přikládá ruku k dílu, poslankyně Langšáglová chce boj povýšit na prioritu vlády a poslankyně Němcová interpeluje premiéra, který by podle by ní měl seznam závadných “proruských propagandistických serverů”, vyvěsit přímo na vládním webu. Její strana se proti tomu neohrazuje a podle svého zvyku mlčí, dá se tedy předpokládat, že to není soukromá iniciativa paní poslankyně Němcové.

Dokonce i Evropská unie se angažuje a boj proti svobodě tisku, která nás “otevírá ruské propagandě”, se stal jednou z evropských hodnot a starostí jejich pražského Think-Tanku.

Ano občane. Jsi znovu jen předmětem, o který zápasí propagandisté. Tvá svoboda má znovu, v zájmu ochrany čistoty tvého úsudku a správnosti tvých názorů před cizími a nepřátelskými vlivy, ve tvém vlastním zájmu, oklešťována.

A bude okleštěna, pokud se nezačneš bránit těm samozvaným “ochráncům”, bránit ji před politiky, žurnalisty, organizacemi, Think-tanky a dobrovolníky, kteří chtějí konat dobro a izolovat tě od informací, na které podle nich opět nemáš právo.

Braň se občane. Nepotřebuješ ochránce čistoty tvé duše, potřebuješ svobodu v názorech a svobodu ve volbě toho, co považuješ za správné.

Nepotřebuješ, aby za tebe opět někdo rozhodoval, co smíš říkat, číst, slyšet a vidět. Nejsi jednou setinou promile masy, jsi svobodný jednotlivec.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
31 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.