1.12.2015
Kategorie: Společnost

Jsem velice rád, že se EU stará o naše bezpečí. Převrhnutá svíčka vždy děsila nejvíc

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID WILTSCH 01|12|2015

Na náš kontinent se valí hordy uprchlíků. Teroristické útoky otřásají Evropou. Oproti tomu radikalizuje naše společnost. Války oklešťují Evropu. A co zajímá Unii snad nejvíce, je, jak si upevním svíčku na adventním věnci.

Tuším, že tomu bylo v sobotu, kdy se ke mně dostal článek ze serveru Aktuality.sk, který se zabývá novým vyhlášením EU o regulaci svíček. Mudrci z Bruselu se v obavách o naši bezpečnost v několika stránkovém dokumentu rozhodli zaměřit na emise svíček. To víte, ročně v důsledku vdechování karcinogenních látek, které se při hoření svíček uvolňují, zemřou tisíce lidí a další stovky umírají na místě v důsledku udušením.

Další, a zřejmě i hlavní, starostí bruselských mágů jsou převržené svíčky, v důsledku čehož dochází k požárům. A tak se tento obsáhlý dokument „Požadavky na bezpečnost, které mají splňovat evropské normy pro svíčky a svícny“ zabývá i zpřísněnými požadavky a pravidly pro upevňování svíček. Podle evropské komise jsme totiž všichni tak hloupí a omezení, že bychom bez ni nevěděli, že po čas hoření musí stát svíčky stabilně a musíme pokud možno co nejvíce minimalizovat riziko popálení, jak můžeme zjistit právě díky tomuto vyhlášení.

svicka

Docela by mě zajímalo, jak toho chtějí docílit a jak by vlastně na plnění dané vyhlášky chtěli dohlížet. To všichni podstoupíme odborné školení, jak správně upevnit svíčky na adventním věnci? Zavedou se kontroly na umístění svíček v domácnostech? Či se rovnou zakáže domácí výroba adventních věnců?

Pánové a dámy, já si myslím, že ať si vyhlásíte cokoli, vždy se najde nějaký ten blbec, kterému se svíčka převrhne. A vy s tím nic moc nenaděláte, i kdybyste se na hlavu stavěli. Takže si vyhlašujte, co chcete, my aspoň vidíme, jaké jsou vaše priority.

Mezitím se nám po ulicích prohánějí nelegální přistěhovalci, roste kriminalita, sem tam se někdo odbouchne, vlády a organizace mají strach ze shromažďování lidí v důsledku možnosti teroristických útoků, naše společnost se radikalizuje, z Evropy se pomalu nedá vycestovat, neboť začíná být ze všech stran obklopena válkami, Turecký spojenec začíná být čím dál nevyzpytatelnější a do toho je tu vámi neustále předkládané ruské ohrožení. To vše jsou však v porovnání s příliš doutnající svíčkou jen maličkosti.

I když chápu, že váš zákaz o užívání replik zbraní při rekonstrukcích bitev, o kterém jsem se dozvěděl včera, se ve vašich očích zjevně jeví jako dostačující krok na ochranu společnosti. Čert vem fakt, že dík němým zbraním ztratí veškeré rekonstrukce bitev své kouzlo a z našeho kulturního života vymizí. To víte, během těchto rekonstrukcí umírají lidé po stovkách. Sám jsem živoucím důkazem vašich úvah, neboť jsem se nejedné, co by divák, zúčastnil.

Jsem rád, že lidem dennodenně svými nesmyslnými kroky a zásahy dokazujete svou zbytečnost. Nikdy by mě však nenapadlo, že vymýšlet hovadiny se může stát tak výnosným povoláním, jako je to vaše.

ZDROJ: David Wiltsch

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů
    • Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.