30.10.2013
Kategorie: Společnost

Jsem necivilizovaný, netolerantní, antilevicový jedinec a křesťan

Sdílejte článek:

OD: JAN JÍLEK 30|10|2013

Vytýkal mi jeden člověk, že nejsem civilizovaný a jsem netolerantní. Jako důkaz mé necivilizovanosti a netolerantnosti uváděl můj kladný postoj k cestování pěšky, a zapornému postoji k bolševismu a bolševikům, socialismu a socialistům. Ale protože zapomněl zmínit nácky, tak bych ho ještě doplnil, jsem netolerantní i vůči náckům. Mám na mysli jak samotné hnutí NSDAP v minulém století, tak jejich pohrobky.

 

 

Ono to s tím odvoláváním na toleranci je dost ošemetné. Většinou se na toleranci odvolávají lidé, kteří na mě chtějí abych jim toleroval jejich chování, které mě nějakým způsobem omezuje. Třeba opilci, feťáci, bezdomovci, v MHD, či jinde, stejně jako nejsem tolerantní ke kuřákům, když mě chtějí omezovat svým smradem ve veřejných prostorách, jako už jsou už zmiňované dopravní prostředky, případně budovy veřejných institucí. Nebo levicoví aktivisté, co hlásají omezení práva na majetek, zlodějnu zvanou progresivní daň a jiné podobné lahůdky. Jako třeba vyvlastňování ve veřejném zájmu

 

Ano, já souhlasím s tím, že každý má právo se opíjet seč mu síly stačí, kouřit, co jeho plíce snesou,ale nemá právo mě s tím obtěžovat a rozhodně nemá nárok na moji toleranci a pochopení pro své konání. Ale rozhodně si nemyslím, že má někdo někoho právo zabíjet, okrádat o majetek v rámci nějakého třídního boje, nebo náboženského vyznání. Tohle nehodlám tolerovat, dokonce ani nepovažuji za nutné těm lidem nějak extra rozumět. Tam považuji za nutné na ně upozorňovat, varovat před nimi, bránit se jim.

 

Kecy o nějaké civilizovaném chování, vůči těm, kteří civilizované chování považují za slabost, jako náckové, nebo bolševici, mě skutečně neberou. Tomu osobně říkám intošské kecy, nikam nevedoucí, nebo tedy vedoucí, ale jen do pekla levicových poměrů. Nakonec náckové si říkali „genosse,” což v překladu znamená soudruh. Jak dojemné.

 

Soudruh Hitler se vehementně hlásil k socialismu, stejně jako soudruh Stalin. Jeden byl furer, druhý vožď, obojí znamená Vůdce. Takže levicové hnutí považuji za hnutí, které vede jeho příznivce, že se z příznivců stanou nevolníky. Jak dokazuje historie zemí socialistického tábora. Tehdy nevolníky na víc jak jedné šestině světa, jak se rádi soudruzi chlubili, že tam všude vlaje prapor socialismu. Podle toho to tam taky vypadalo. Někde pořád dodnes vypadá. Kuba, Severní Korea.

 

Nevolníky v levicových režimech, jako bylo bolševické Rusko, nacisické Německo, komunistické Československo, rudá Čína a mnohé další, se lidé stávají ze svobodných občanů otroky, protože,že z hlediska levicového myšlení člověk není nic, důležitá je společnost, kolektivismus, který je nadřazen jedinci. Jedinec se musí podrobit potřebám společnosti a až se ji podrobí, má právo na to co mu společnost přidělí.

 

Má-li kdokoliv potřebu v takové společnosti žít, nic proti tomu, ale já si svou svobodu nechci nechat vzít, takže i nadále budu vůči levicovým myšlenkám velmi netolerantní. Mohou si milovníci levicových pořádků, založit svou komunitu, kde se budou řídit svým kolektivismem, dělit se s potřebnými v rámci jejich teorií. Dokonce se mohou oslovovat soudruhu. Jenže, jen ať v tom nejedu já. Jak kdysi zpíval Petr Novák v písničce „Hvězdičko blýskavá.”

 

Tak to je asi tak k mé necivilizovanosti a netoleranci. Ano, rád se k takové necivilizovanosti hlásím. Stejně jako se hlásím ke křesťanství, o kterém si myslím, že přes všechny náboženské války a mrtvé, kterých nebylo ani zdaleka tolik, jak se někteří „poučení” z marxistických brožůrek, či levicové literatury snaží uvádět. Říci, že nebyly, by byla lež, těžko se dá omluvit chování lidí, kteří náboženství používaly k získání moci nad druhými, což ani v nejmenším nehodlám, ale pořád jsem pamětliv slov Písma.

 

 

Takoví lidé jsou jako prameny bez vody, mračna hnána bouří; je pro ně připravena nejčernější tma. Řeční prázdně a nabubřele a svádějí nezřízenými vášněmi ty, kdo se právě vymaňují ze života v klamu. Slibují jim svobodu, ale sami jsou služebníky záhuby. Co se člověka zmocní, tím je zotročen. Jestliže tedy ti, kdo poznáním Pána a Spasitele Ježíše Krista unikli poskvrnám světa, znovu se do nich zapletou a podlehnou jim, budou jejich konce horší než začátky. Bylo by pro ně lépe, kdyby vůbec nebyli poznali cestu spravedlnosti, než aby se po jejím poznání odvrátili od svatého přikázání, které jim bylo svěřeno. Přihodilo se jim to, co říká pravdivé přísloví: „Pes se vrátil k vlastnímu vývratku a umytá svině se zase válí v bahništi.”

 

Z druhého listu sv.apoštola Petra

 

Jak věříme, všichni ti, kdo se provinili, ponesou soud. Možná ne ten lidský, i když lidé na to nezapomněli a je dobře, že na tohle nezapomněli, je dobře, že fanatici nemají tu sílu a moc znovu nastolit poměry, které byly. Ty otrocké poměry. Ať těch, co se zaštiťovali křesťanstvím, vírou v Boha, nebo vírou v levicové myšlenky, co mají odstranit lidské utrpení a zájmu těch myšlenek s těmi nesouhlasícími naloží jak středověký kat. V rámci dnešních možností daleko efektivněji ve vytváření toho utrpení. Pokud by se dostali k moci. No a to si tedy zcela netolerantně a necivilizovaně nehodlám nechat líbit. Jo jo.

 

 

ZDROJ: Jan Jílek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 115 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.