CESKOPLAC
16.8.2017
Kategorie: Společnost

Jsem ještě optimista nebo už pesimista?

Sdílejte článek:

MILOŠ PAVLŮ

A tak nevím – jsem ještě optimista nebo už pesimista? Za posledních 5 minut mnou proběhl následující tok myšlenek k naší dnešní společnosti (od mladých po staré):

Škola dětem znechutí učení systémem pozorně poslouchej, ani se nehni, zapamatuj si moudra učitele a pak je kdykoliv jak kolovrátek zopakuj, hlavně nebuď iniciativní a nechtěj změny.

Po ZŠ se studují neuvěřitelné ptákoviny, více než 50% studentů od počátku ví, že nebude nikdy dělat to, co studuje.

Diplomky si studenti prakticky zadávají sami a prakticky sami si vybírají oponenty,

Studenti nemají žádné pozitivní příklady v médiích – vidí tam Prague Pride, slyší zloděje jak kříčí: chyťte zloděje, vidí, že těm málo zlodějům kradoucím ve velkém se stejně nic nestane.

O malých firmách, které jsou v rozvinutém světě nejdynamičtější a přináší nejvíce inovací, slyší od rána do večera „že kradnů“ apod.

Za poslední roky nevznikl žádný kvalitní zákon, který by nepotřeboval ihned „novelu“. Zákonů je nesmyslně mnoho, za lidský život se nedají ani přečíst, přitom neznalost zákonů neomlouvá.

Úspěšný podnikatel začíná být ten, kde nejlépe ukradne nejvíce dotací tak, aby to nakonec bylo jen morální selhání ale podle práva bylo vše OK.

O vymahatelnosti práva se v ČR už nedá ani mluvit, ale není to jenom věc soudců. Je to více tou bandou právníků, kteří vystudovali proto, že to maminka chtěla a dnes jsou živí z krytí lumpáren a z donekonečna psaných a pozměňovaných zákonů.

Úcta mladých ke starším se naprosto vytratila (často si za to ale ti staří mohou sami),

Minority postupně více a více otvírají dveře do většinové společnosti a brzy budou mít zcela navrch. To co dříve bylo tabu je dnes normou (skvělý MUDr. Šmucler by se s TABU už neuživil).

Evropská unie vznikla tak, že 28 států čekalo, že jim to přinese jenom positiva. V čele EU stojí neskuteční „vůdci“, kteří si pletou řády a chovají se jak střední personál na UVKSČ.

Dotační politika je nastavená tak, aby všechny prachy nakonec stejně dotekly tam, kam mají. Tedy do Německa, Francie a Bruselu.

Většina lidí má vše důležité, ale je strašně nespokojená, pravdoláskařů a dobroserů přibývá geometrickou řadou.

O uprchlické politice „neuprchlíků“ jsem myšlenky potlačil, aby to se mnou neseklo. Statky, které vybudovali naši předci v krvi a v potu, dáváme zadarmo, aby nás „umlátili“ čepicemi.

… atd., atd., mezinárodní politika, řinčení zbraní, zcela nekryté měny, zadluženost všech, atd., atd.

A to si já vůl pořád myslím, že jsem optimista a že lze vše ještě „dovést k normálu“. Po volbách a bez vidlí to ale nebude! Celý mikro a makrokosmos je držen vždy nějakým druhem „pojiva“, těžko ale hledám pojivo k něčemu, „co už se dávno utrhlo od řetězu“!

 

Autor: Miloš Pavlů

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...