CESKOPLAC
16.8.2017
Kategorie: Společnost

Jsem ještě optimista nebo už pesimista?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILOŠ PAVLŮ

A tak nevím – jsem ještě optimista nebo už pesimista? Za posledních 5 minut mnou proběhl následující tok myšlenek k naší dnešní společnosti (od mladých po staré):

Škola dětem znechutí učení systémem pozorně poslouchej, ani se nehni, zapamatuj si moudra učitele a pak je kdykoliv jak kolovrátek zopakuj, hlavně nebuď iniciativní a nechtěj změny.

Po ZŠ se studují neuvěřitelné ptákoviny, více než 50% studentů od počátku ví, že nebude nikdy dělat to, co studuje.

Diplomky si studenti prakticky zadávají sami a prakticky sami si vybírají oponenty,

Studenti nemají žádné pozitivní příklady v médiích – vidí tam Prague Pride, slyší zloděje jak kříčí: chyťte zloděje, vidí, že těm málo zlodějům kradoucím ve velkém se stejně nic nestane.

O malých firmách, které jsou v rozvinutém světě nejdynamičtější a přináší nejvíce inovací, slyší od rána do večera „že kradnů“ apod.

Za poslední roky nevznikl žádný kvalitní zákon, který by nepotřeboval ihned „novelu“. Zákonů je nesmyslně mnoho, za lidský život se nedají ani přečíst, přitom neznalost zákonů neomlouvá.

Úspěšný podnikatel začíná být ten, kde nejlépe ukradne nejvíce dotací tak, aby to nakonec bylo jen morální selhání ale podle práva bylo vše OK.

O vymahatelnosti práva se v ČR už nedá ani mluvit, ale není to jenom věc soudců. Je to více tou bandou právníků, kteří vystudovali proto, že to maminka chtěla a dnes jsou živí z krytí lumpáren a z donekonečna psaných a pozměňovaných zákonů.

Úcta mladých ke starším se naprosto vytratila (často si za to ale ti staří mohou sami),

Minority postupně více a více otvírají dveře do většinové společnosti a brzy budou mít zcela navrch. To co dříve bylo tabu je dnes normou (skvělý MUDr. Šmucler by se s TABU už neuživil).

Evropská unie vznikla tak, že 28 států čekalo, že jim to přinese jenom positiva. V čele EU stojí neskuteční „vůdci“, kteří si pletou řády a chovají se jak střední personál na UVKSČ.

Dotační politika je nastavená tak, aby všechny prachy nakonec stejně dotekly tam, kam mají. Tedy do Německa, Francie a Bruselu.

Většina lidí má vše důležité, ale je strašně nespokojená, pravdoláskařů a dobroserů přibývá geometrickou řadou.

O uprchlické politice „neuprchlíků“ jsem myšlenky potlačil, aby to se mnou neseklo. Statky, které vybudovali naši předci v krvi a v potu, dáváme zadarmo, aby nás „umlátili“ čepicemi.

… atd., atd., mezinárodní politika, řinčení zbraní, zcela nekryté měny, zadluženost všech, atd., atd.

A to si já vůl pořád myslím, že jsem optimista a že lze vše ještě „dovést k normálu“. Po volbách a bez vidlí to ale nebude! Celý mikro a makrokosmos je držen vždy nějakým druhem „pojiva“, těžko ale hledám pojivo k něčemu, „co už se dávno utrhlo od řetězu“!

 

Autor: Miloš Pavlů

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.