depreseunava
26.3.2020
Kategorie: Ekonomika

Jsem hrozně utahaný… 

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ještě než nám vypukla celá koronavirová krize, připravoval jsem se na domácí projekt zachytávání všech děšťových vod, co mi spadnou na střechy a dvůr. Zjednodušeně řečeno jsem si koupil velkou nádrž, spousty trubek a rozkopal jsem celý dvůr. Původně to mělo zabrat celý březen a kus dubna, chtěl jsem postupovat pozvolna, protože dvůr je malý. 

 

Jenže virus mi udělal čáru přes rozpočet. Měl jsem pořád obavy, že dojde na nějaké uzavření obcí, nebo přísnou karanténu a mít dlouhodobě na dvoře jámu hlubokou přes dva metry, v situaci, kdy se mi doma neustále hemží pět dětí, to jsem nechtěl riskovat. I vzal jsem si dovolenou a v posledních třech dnech jsem máknul. Prsty mám ohnuté asi už natrvalo podle násady na lopatě. 

Musím se z toho trochu vyspat… 

Dneska proto budu krátký. Pojďme se v diskusi zamyslet nad tím, co si na sebe svět uchystal. Jen zběžně shrnu pár informací: 

Ve Švédsku doporučili lidem, aby se nestýkali a chránili se. Nenařídili nic. Koroňáček jim pěkně jede

Němcům se kazí jejich mimořádně příznivá statistika ohledně mrtvých. Ještě stále tam nenosí roušky a shlukují se jak libo. 

Trump mluví o tom, že na velikonoce už bude v USA po krizi. 

Z Británie chodí fotky i videa plných MHD a samozřejmě žádná rouška. 

V Itálii pomáhají Číňané i Rusové. 

Ve Španělsku dělají z kluzišť provizorní márnice. 

V Rusku se to také rozjíždí. 

V Číně to chvílemi vypadá na druhé kolo koroňáku. 

Holandsko a Belgie… ti raději nic neříkají…

Když se na to podívám, nejlépe situaci zvládá V4. Všude jinde mají zaděláno na megaprůser. Čím větší, sebevědomější a bohatší země, tím hůř. Ani my ještě nejsme z ničeho venku. 

Myslíte, že děti půjdou letos ještě do školy? 

Myslíte že letos pojede někdo na dovolenou k moři? 

Myslíte, že budou na podzim nějaké volby? 

Myslíte, že se to dá celé zachránit tisknutím peněz? 

Má to celé vůbec někdo někde pod kontrolou? 

Svým způsobem se plní sen všem ojroskeptikům i všem těm, kteří mluví o soběstačnosti a nemají rádi cizí vměšování ze všech stran. Skutečně to vypadá tak, že se nikdo vměšovat nebude, protože bude mít svých starostí dost. A bohužel mám neodbytný pocit, že globální pandemie je jediný způsob, aby se nikdo nevměšoval. Otázkou je, jestli nám to nějak pomůže.

Od pondělka zachytávám signály od svých dodavatelů, že pokud chci letos něco dělat, mám si urychleně objednat alespoň materiál. Sklady se vyprazdňují a čím speciálnější produkt, tím hůř. Například mám osvědčené barvy na ocelové konstrukce od Hempela, ale ty už skoro nejsou. Prodlužují se dodací lhůty lepenek na střechy, nerezových plechů, popruhů na korečkové elevátory a podobně. Převodovky z Rakouska od firmy Nord – smůla. 

Jestli to takhle půjde dál…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 912 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.