marlboro_man-CIGARETYKOURENI
9.8.2020
Kategorie: Společnost

Jsem hrdý, heterosexuální a bílý muž

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNarodil jsem se v minulém století v době, kdy Sověti ještě netušili, že se budou muset díky zvacímu dopisu na svých tancích zastavit v Praze. To znamená, že jsem se narodil do doby, kdy se budoval socialismus, ale lidé už tušili, že to s ním až taková výhra není. Invazi spřátelených armád jsem prožil tátovi za krkem a možná jen díky tomu ho nezavřeli nebo nezastřelili, protože to byl starý provokatér. Byl jsem malý, takže si pamatuji děla namířená na Pražský hrad a tanky jedoucí přes vltavský most, také to, že táta přecházel tak, aby část kolony musela zastavit. Víc nic, zbytek jsem si přečetl o mnoho let později, protože ve škole byl rok 1968 zmiňován jinak, než jak se ve skutečnosti udál.

Školku a školy jsem absolvoval mezi ostatními českými dětmi a jedinou výjimkou byl necelý měsíc trávený ve zvláštní škole, kde jsem na chvilku uvíznul mezi Romy, to z důvodu nedostatku míst v té, do které jsem po přestěhování patřil. Pokud si pamatuji, rodiče zasáhnuli a byl jsem záhy přemístěn tam, kam jsem patřil, tedy mezi děti, které uměli psát, číst a dostavovaly se pravidelně. Ne, že by tehdy cikáni mohli ignorovat plně školní výchovu, ale oni byli specifičtí už tenkrát. Ve stejném duchu jsem prožil následující roky a absolvoval základní i střední školy, odmaturoval. Se zvyšujícím věkem jsem samozřejmě kamarádil s klukama a po očku pozoroval rozvíjející krásu spolužaček. O jednu se na základce i popral. Můj vývoj byl tedy z tehdejšího pohledu v pořádku. Nějaké ty řeči o komunistech a socialismu jsem bral s nadhledem, poslouchali jsme doma štvavé vysílače a já si tak doplňoval vzdělání.

Po maturitě se vše tak nějak trochu otočilo v tom smyslu, že můj posudek ze střední mne nepředurčil k přijetí na vysokou. Pár pokusů s úspěšným složením zkoušky bylo, ale nevzali mne pro vysoký počet uchazečů ani na ,,strojárnu‘‘, kde v tom roce byl poloviční zájem studentů, než byl třeba. Holt staré hříchy z gymplu měly své následky. Čekala mne vojna. Tu jsem absolvoval v duchu Švejka, kterého jsem měl nastudovaného a musel jsem ji ukončit o půl roku dříve s tím, že jsem nastoupil na nábor k VDÚP (Výstavba dolů uranového průmyslu). Hrozily mi totiž velké problémy, protože švejkovství se v tehdejší lidové armádě netolerovalo. Přesto mi z těch dní, kdy jsem zrovna nedovoleně neopouštěl posádku a nemohl si dny takto trávené doma užít v blízkosti svých soudruhů velitelů zůstalo v paměti, že tam byli samí bílí kluci ochotní bránit svou socialistickou vlast. Když už jeli domů na opušťák, jeli za svou holkou, případně za nějakou jinou. Nikdo nikdy nezaznamenal, že by tam kdosi preferoval návštěvu přítele.

Další roky už se nesly v naprosto pro mne normálním režimu. S výjimkou televize jsem na černocha nenarazil, zvláštností byl kubánský student vysoké školy jedoucí tramvají. Trochu kecám, v tramvaji jsem byl naposled když jsem jel na lednovou demonstraci v roce 1989. Zajímal jsem se o holky a když mi dal jednou v podchodu na Václaváku nevhodný návrh jakýsi pošuk, před tím, než dostal pěstí, jsem chvilku přemýšlel, o co mu vlastně jde. Tolik omýlaná 4% občanů s jiným sexuálním zaměřením tehdy neodpovídalo realitě. Mimochodem, doba se lišila i tím, že veksláci na podkově byli v té době bílí kluci, jen jinak ekonomicky uvažující. Z toho všeho plyne, že jsem vyrostl v době, kdy jiná barva, než bílá, byla nepřirozená, kluci chodili za holkami a vše ostatní byla zvláštnost. A mám to tak dosud, přestože jsem tolerantní.

Žijeme ve světě, kdy plno lidí chce být odlišných za každou cenu. Buzeranti, lesby a čert ví, k čemu se hlásí ostatní účastníci Prague Pride letos plovoucí po Vltavě pod dohledem polické smetánky a lodi Pirátské strany, která si začátek své předvolební kampaně nechala zaplatit Pražany, mi nepřijdou jako normální lidé. Nemohu si pomoci, ale jako mladý jsem nezažil, že by měli lidé s jiným zaměřením potřebu slavit svou úchylnost. Naopak, pokud se svému postižení nemohli bránit, chránili si své soukromí a nijak se s ním neprezentovali. Ono označení buzna nebylo jen hanlivé, ale zároveň pro každého rodiče, který by zjistil jeho oprávněnost u svého syna, tak trochu strašidelné. Kluci byli vychováváni tak, aby z nich byli muži. Včetně znalostí a dovedností. Zároveň většinu mého života jsem se pohyboval mezi bělochy. Výjimkou byli dovolené a cesty po světě. V převážně muslimských zemích včetně Íránu a Pákistánu je muž mužem a homosexuála tam nepotkáte, asi by špatně dopadnul. Zároveň jsem byl pyšný na to, že jsem Evropan. I proto, že vnímatelný rozdíl ve vědomostech a kultuře, hygieně a životní úrovni byl na mé straně. Na té jejich zase přizpůsobivost prostředí, protože byli schopní žít většinou v o století zpět srovnatelném prostředí.

Podobné vnímání mám k jiným rasám. Každá má své specifikum. Asiaté žijící u nás jsou nesmírně pracovití, byť jejich vnímání hygieny především v stravování má své ale… viz návštěvy celníků v Sapě. Nicméně se velmi dobře integrovali do naší společnosti a nemám s nimi problém. Jsou tady, pracují a na odvádění daní máme podobný názor. Oni ho na rozdíl ode mne umí dotáhnout do konce. S Romy jsem ve střehu. Nepracují, tedy většinou, těch kopajících výkopy si vážím a občas koukám, jak dokážou máknout. Ti ostatní jsou příživníci, bordeláři a odčerpávají ze státní pokladny miliardy chybějící důchodcům. Problém není jen v nich, ale také v těch, kteří jim je vyplácí. No a pak tu máme černochy a Araby. Kde se tu vzali? To nikdo neví. Pár těch, které znám, jsou naprosto bezproblémoví lidé žijící zde dlouho. Skutečně dlouho. Ale pak vidíte sebranku zabírající parky v Teplicích pro sebe, kdy grilují, nikdo neví co, uprostřed města, dozvíte se, že jsou schopni vykonávat potřebu uprostřed místnosti ve veřejných lázních, to i velkou, narazím na překupníky a naháněče na Václaváku, shlédnu na youtubu rabování v USA a vidím, jaká opatření musí vytvořit majitelé obchodů na Manhattnu či ve Frankfurtu, a říkám si, proč bych měl mít radost z každého jediného, který podobný uvízne v Čechách? Ne, nechci je tady.

Z výše uvedeného vyplývá jedno. Jsem rád, že žiji v této zemi, kde jsem vyrostl a považuji ji za svou. Zároveň se mi fakt líbí holky a ženy, nesnáším ukňourané nakrucující se chlapy a už vůbec ne zženštilé metrosexuály, pro které je vlastní uhlazenost prioritní a dosměřovali to k životu mezi ostatními jim podobnými v LGBT komunitě. Ano, jsem hrdý Čech, heterosexuál a běloch. Nikomu neberu právo na to být jiný, ale nechť s tím žije v souladu s těmi, kteří tuto zemi po generace budují bez nároku na jakékoliv výhody. Nenechme si ji jimi vzít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 495 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.