CESKO12018
13.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Jsem Čech. Znechucený a totálně vytočený Čech

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

michalmalyZ toho, jak dopadly volby, z toho, co nehezkého nás čeká. Výsledek voleb mě zklamal, přestože jsem jej čekal. Zklamaný jsem proto, že jsem ve skrytu duše doufal, že se pletu a že lidé nebudou volit systémem anti, ale budou volit to, čemu věří.

Jediné, kde jsem se „netrefil“ je propad Pirátů, tak velký jsem nečekal a upřímně, potěšil mě. Piráti nejsou cesta, Piráti jsou neomarxistické zlo. V žádném případě nejsem fanda Babiše, ale lidé volili PirStan a Spolu ne proto, že by jim učaroval jejich program a dosavadní činy, ale proto, aby odstavili Babiše. Ze stejného důvodu také byly tyto koalice vytvořeny. AntiBabiš, před tím AntiZeman.

Lidé, chtějící odstranit zlo, voli zlo ještě větší. ODS, KDU-ČSL, TOP09, Pirátům a Stan až tolik nevadí Babiš osobně, ale to, že je odstavil od moci, tedy od státních zakázek, od penězovodů a odřízl je od korupčního prostředí. Hlavním mottem těchto koalic nebylo blaho občana a republiky, ale porážka Babiše. Občan je zajímal a zajímá až na druhém místě. Volič byl zmanipulován mediální volební masírkou.

ODS a TOP09 tvrdící, že jsou pravice prosazují levicové kroky. Fiala hlásá, že patříme na Západ, který se dnes masivně socializuje. Hlásá, že Rusko je nepřítel a USA přítel. USA, které systémově rozvrátily arabský svět a fakticky ohrozily Evropu (svého konkurenta) masovou ilegání migrací a islamismem. Jurečka zradil (jak je u lidovců zvykem) tradiční českou rodinu jen aby byla KDU u případného lizu.

Je pro mě až nepochopitelné, kolik lidí dalo hlas novodobé Národní frontě, kolik lidí nepochopilo, že spojenectví stran s diametrálně rozdílnými programy nemůže fungovat a nemůže přinést státu a jeho lidem nic dobrého. Lidé zapomněli na předchozí mnohaleté činy politických stran, na jejich slova, dokonce i na to, co bylo včera. Uvěřili slibům, mediokracii, zastrašování hrozbou černé budoucnosti.

Podstatné části našich občanů vadí diktát EU a područenství Bruselu, nechtějí euro, nechtějí na pomyslný, socializující se Západ. Píši podstatná část, protože ji odhaduji na 30 – 40% obyvatelstva. Vadí jim stávající cesta, kterou naše republika jde. Přesto, zcela nepochopitelně, většina těchto lidi volila pokračování této cesty. Volič ale nepochopil, že za svou volbu ponese tvrdé důsledky.

Pokud volíme proevropské strany, volíme servilitu Bruselu, postupný zánik České republiky jako národního, suverénního samostatného státu. Volíme Green Deal, zákaz spalovacích motorů, omezení konzumace masa, omezování nedotknutelnosti osobního vlastnictví, volíme tím pádem masivní zdražování energií, které přinese skokové zdražení všeho.

Zaplatíme to z našich daní, které se budou nenápadně zvyšovat. Blíží se velmi neradostná doba. První náznaky jsou již tady. Razantní zdražení elektřiny a plynu a zároveň snaha o zákaz topení čímkoliv, včetně dřeva, vyvolá naprostou závislost na těchto energiích. Už dnes politici slibují, že nám přidají, abychom na to měli. Nedodávají, že jen tehdy, pokud budeme poslušní.

To jsou další kroky k vytváření závislosti občana na státu do té míry, aby byl poslušný, odváděl daně a volil ty „správné“ politiky. Lidé si za to ale mohou sami, koho si zvolí, ten tam je. Zanedlouho se budou divit, pak protestovat a pak demonstrovat v ulicích proti těm, které sami zvolili. Tyto volby vyhrála probruselská levice a prohrál občan a spolu s ním pravice.

Nepatřím ale k lidem, co viní voliče z toho, že „volí špatně“, že nechápe, co mu politik říká. Inu, jak vidno, většinou nechápe, zejména nechápe důsledky, které pak volba takového politika přinese.  Pokud ale politik nepřesvědčí voliče, aby mu dal hlas, není to chyba nechápavého voliče, ale chyba nechápavého sebestředného politika.

Kandidoval jsem za Trikolóra, Svobodní, Soukromníci a stejná byla i moje volba. Racio mi říkalo výsledek v rozmezí 3,8 – 4,2%, srdíčko přes 5%. Výsledek je pro mne prohrou, a to prohrou vekou, 2,76% není pěkný výsledek, je to prostě prohra. Po volbách jsem si dal do dnešního dne mediální pauzu, abych si vše vyhodnotil a srovnal v hlavě, vyvodil z výsledku osobní důsledky a rozhodl se, co dál.

Jedno vím, protože věřím že dojde k nezbytným změnám – zůstávám, budu pokračovat. Oznamovat jak, považuji za předčasné. Nevím, nakolik dokážu být objektivní, ale vidím příčiny, proč pro TSS volby dopadly tak, jak dopadly. Vidím chyby, ke kterým došlo, na některé z nich jsem poukazoval spolu s pár dalšími včas, ale naší chybou bylo, že jsme nedokázali přesvědčit rozhodující většinu.

Za politický subjekt nese odpovědnost vedení stejně, jako za jeho výsledek ve volbách. Výhra je odměnou, potvrzením správnosti cesty a mandátu, za prohru je třeba přijmout odpovědnost se všemi důsledky. Je přece pravidlem že ten, kdo seje, ten sklízí. Nepatřím k těm, co vždy až když je „po“ ví, jak se to mělo udělat, ani k těm, kdo by hledali viníka neúspěchu.

Toho ostatně není třeba hledat, viníků je ostatně stejně jako příčin víc, včetně mě. „Jedeme dál“ je jen výstřelem do tmy, pokud je to vysloveno bez sebereflexe, pokud je to vysloveno bez dovětku jak, s kým a kam jedeme dál. Chápu, že jsou všichni po volbách unavení stejně, jako já. Všichni, kdo do nich dali maximum. Doufám jen, že když bylo vysloveno „a“, bude brzy vysloveno „b“ a další.

Zuzana Majerová Zahradníková odvedla obrovský kus práce s až neuvěřitelným nasazením. Za to jí patří můj obdiv a dík. S ní spousta dalších, nebudu jmenovat, abych někoho nevynechal. Ta spousta práce ale nikoho nezbavuje odpovědnosti za výsledek. Jedeme dál nestačí, i když je třeba pokračovat. Chybí mi podstatné kroky, které by tomuto heslu měly předcházet. A aby nedošlo k omylu, tak ještě jednou: „Zuzanko, smekám“ stejně, jako před Liborem Vondráčkem (Svobodní).

Stran Trikolóry možná dojde k odchodům těch, co pro ně 5% bylo krédo, ale věřím, že poctivé zdravé a pracovité jádro zůstane. Co se týče vedení doufám v brzké vyhodnocení výsledku voleb, pojmenování příčin neúspěchu a vyvození důsledků. Jako člen žádám o svolání sněmu a předchozí pečlivou přípravu bodů jeho programu, z nichž podstatným by měla být rekonstrukce stanov. Rád bych ale, aby se to nezvrhlo jen v hledání viníka a stínání hlav. Každý máme svůj díl viny.

Trikolóra byla a je dobrý projekt, spojení TSS mělo smysl, ale volby ukázaly, že mnohé mělo být asi jinak. Trikolóra musí zůstat a pokračovat, pracovat, komunální volby jsou za dveřmi a komunální politika má na občana zásadní dopad. Je třeba zrekonstruovat stanovy a mnohá oblastní vedení, oživit členskou základu a najít cestu jak a čím ji oslovit. Čeká nás mnoho práce.

Všem, kteří nám dali důvěru, všem, kteří mě osobně podpořili děkuji, vážím si toho. Budu pokračovat, držte nám palce a zachovejte důvěru.

P.S.: Medializace a politizace onemocnění prezidenta Miloše Zemana a diksuse o jeho schopnostech plnit svoji funkci překročila únosnou mez a je nechutná. Opakované měsíce neschopnosti Václava Havla, vykonávat funkci ze zdravotních důvodů, ani jeho alkoholismus, nikomu nevadili. Bylo by slušné, měřit stejným metrem. Osobně přeji prezidentu Zemanovi brzké uzdravení a plno sil do dalších let.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 889 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)