JOUROVACENZ
11.5.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jourové výroky jsou sice směšné, ale plány Bruselu jsou nebezpečné

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRKomisařka Evropské komise Jourová oznámila českému lidu, že se bavila s Markem Zuckerbergem. Miliardáři srdnatě vyčinila, že jeho Facebook způsobuje návrat do kmenové společnosti. „A to nechceme, to nesmíme chtít, protože tady musí probíhat nějaká veřejná debata,“ prohlásila Jourová .(1) Možná by se dalo s tímto názorem souhlasit, ale při znalosti Jourové víme, že „nějaká veřejná debata“ signalizuje debatu pouze a výhradně povolenou, cenzurovanou a regulovanou.

 

Bylo vhodné, aby si Jourová konečně povšimla, že pomalu už vše na sociálních sítích je záměrně naprogramováno, že jak Facebook, tak Twitter úmyslně vytvářejí podle obsahu spojené skupiny (bubliny), a tyto pak snáze podle požadavku EU cenzurují. Doby, kdy nový příspěvek mohlo zhlédnout několik tisíc čtenářů jsou dávno pryč. Takovou službu si musíte na Facebooku dnes koupit. Jourová se ale tváří, jako když o tom nic neví.


„Čím se napravíme?“ ptá se řečnicky Jourová „ My se musíme podívat na ty nelegální věci, které probíhají na internetu a tam zřejmě přijdeme s regulací. My se díváme na tu oblast fake news, kde je pro mě svoboda slova naprosto zásadní princip, který nechci nabourat,“ říká Jourová, aniž bychom si mohli ujasnit odpovědět na to, kdo je to „My“, a co mají být ty „nelegální věci“. A to vše při evokaci toho, že nadutost „My máme vedoucí úlohu“ předváděl už komunistický funkcionář Jakeš.

Jourová vylučuje, že zřídí ministerstvo pravdy, (protože to už bývalý pornoherec Janda v Praze vede?), a vylučuje, že by Facebook byl měl arbitrem pravdy. O to samozřejmě miliardář Zuckerberg ani vteřinu neusiluje, neboť jemu jde jen o zisk a doslova za každou cenu. „My budeme hledat nějaké jiné řešení než regulaci,“ říká Jourová, ačkoliv ve větách předchozích tvrdila opak.

„A pak je tady plejáda špatných věcí, které sociální média přenesla do společnosti, a tam se to musí řešit lepším vzděláním, lepší odolností společnosti,“ plánuje Jourová. Zocelený pionýr z filmu Pelíšky určitě není cílem dnešní společnosti a navíc Jourová nám opět utajila, co pokládá za plejádu špatných věcí a jakým způsobem hodlá vzdělávat Evropany a dokonce nám ani nenaznačila kritéria plánované „antifakenewsové“ odolnosti.

Jourová dále řekla, že nečekala, že bude chválit sociální sítě. „Když se podíváme na maďarskou situaci, kde nezávislá média jsou pod obrovským tlakem, média veřejné služby spíše papouškují, co chce vláda, tak se obracíme na ty sociální sítě, kde to zatím v Evropě funguje tak, že každý může být trochu novinářem.“

Tak pokud někdo s námi vidí otočku jako na obrtlíku, kterou „principiální“ Jourová předvedla, tak ať nespadne smíchy pod stůl. Někde sociální sítě někde fungují a jinde nikoliv? Jourová si plete hodinky a holinky jenom proto, že oboje se natahuje. A mimochodem: Jakou „pravdu“ papouškují hlavní média v Německu či ve Francii víme i bez Jourové právě díky sociálním sítím.

Ale funkčnost čehokoliv se neposuzuje podle Jourovou a Bruselem stanovených propagandistických a často zcela pomatených plánů, ale podle toho, jak to dané společnosti opravdu prospívá. Veřejnoprávní média jsou všude zpolitizovaná, soukromá slouží jen svým vlastníkům a oboje dávno neplní žádnou funkci hlídače demokracie. Tím posledním EU utloukaným hlídačem demokracie je často odvážná a riskující kritika na sociálních sítích. A ta, byť může být někdy obsahem emotivní, je ale jen málo kdy vylhaná, sobecká a nespravedlivá.

Je to totiž druhá strana stejné mince působící proti oficiálnímu ohlupování, za které tak horlivě bojuje Jourová. Ale jako vždy v dějinách se ta pravda nakonec vyloupne.

Na sociálních sítích a nezávislých serverech to jde pomalu a ztuha, protože Brusel s Jourovou tlačí na vynulování všeho, co se novodobým cenzorům a diktátorům nelíbí.

Žel vidíme i to, že na obvykle hlavních a podporovaných médiích plnou pravdu, objektivnost a dobrou víru prakticky nenalézáme, když vůbec, tak jen velmi zřídka. A to je hodně smutný výsledek. Protože tomu tak bylo za jakékoliv totality, a mnozí tu socialistickou pamatujeme. Nepřekvapí proto, že Jourová mluví slovníkem politiků této doby, i se stejnou logikou v obsahu prohlášení. Obojí je směšné, jako směšný byl ten komunistický pohlavár Jakeš.

Co ale není směšné je to, že pokud si slova Jourové přeložíte z bruselštiny do českého jazyka, tak spíše než jako informace působí její výroky jako vyhrožování. A tahle politika EU, decentně nazývaná nátlakem, je pro svobodu a demokracii devastující.

 

 

Zdroj:
(1)https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zapadlo-Jourova-rekla-kde-vezme-penize-na-vase-zoceleni-proti-dezinformacim-Je-to-sila-623098

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 311 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.