1.10.2014
Kategorie: Politika

Jourová: “Znám cenu svobody” … Opravdu? Svojí možná, ale co pana Řičáře?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 01|10|2014

Naše nová eurokomisařka bude dnes podrobena tak zvanému grilování v EP. Poslanci by měli v tomto procesu zkoumat, zdali má profesionální, lidské i morální předpoklady k vykonávání velmi prestižní funkce na evropské politické scéně. Měla by o hlavu převyšovat obyčejné eurosmrtelníky svým umem, pracovním nasazením, charakterem i morálně volními vlastnostmi. Jako nejlepší z nejlepších, jako pečlivě vybraný vyslanec svého národa. Je taková Věra Jourová?

 

 

“Má kariéra mi přinesla řadu pozitivních zkušeností, ale rovněž i ty nejobtížnější chvíle v mém osobním i profesním životě. Principy svobody a bezpečnosti jsou pro mě obzvláště důležité i vzhledem k tomu, že jsem byla v roce 2006 neoprávněně obviněna a držena měsíc ve vyšetřovací vazbě. Naštěstí jsem byla plně rehabilitována soudy. I když bych tuto zkušenost nedoporučovala, dala mi jedinečnou možnost nahlédnout do toho, jak důležitá je vláda práva v trestním řízení. Když si projdete touto zkušeností, začnete chápat, co to znamená být konfrontován s jasnou nespravedlností. I to je důvod, proč tak odhodlaně zdůrazňuji svobodu jednotlivce, kterou považuji za nejvyšší hodnotu, která by měla být podporována a chráněna,” uvedla Jourová v písemných odpovědích na otázky europoslanců.

 

Jeden by málem slzu uronil. Věnovali jsme se na stránkách Pravého prostoru cause Budišov, o které Jourová píše, velmi podrobně. Ze všech možných dostupných indícií je patrné, že Věra Jourová tak úplně obětí nebyla, ale spíše naopak. Po prvotním přiznání a obvinění tehdejšího premiéra Paroubka na spolupráci při tunelování evropských dotací došlo pravda k dramatickému zlomu při vyšetřování, ale až po „interesantní“ změně výpovědi a „ztrátě paměti“ obviněné Jourové.

 

Věra Jourová byla propuštěna z vyšetřovací vazby, později dokonce vysoudila několikamiliónové odškodné, Paroubek a jeho partajní soudruzi zůstali křišťálově čistí a jediným opravdu potrestaným v celé cause je dnes ten, který celou zlodějinu policii ohlásil a chtěl se podílet na jejím vyšetření. Marek Řičář.

 

Politická a soudně-policejní mafie si jej podala ve velkém stylu, velmi podobném praktikám bývalé StB. On totiž měl tu „drzost“, že poukázal na kriminální chování mocenské věrchušky a to se v Česku nesmí ani dnes. Zmatečné vyšetřování, kde se ztrácely důkazy, zmatečná soudní jednání, výpovědi svědků, desítky nesrovnalostí ve spisech a mnoho dalších podivností provázelo celý případ až do, pro pana Řičáře, naprosto zničujícího konce.

 

 

Celá jeho rodina bylo po jasných výhrůžkách smrtí převedena nejprve do programu ochrany svědků. Se svojí manželkou a pěti dětmi se musel několik let skrývat pod cizím jménem s „policejní ochranou“. Neměl tedy ani možnost nijak zasahovat do dalšího vývoje budišovské causy a tak se důsledky této „pomoci“ od státu staly pro celou jeho rodinu fatálními.

 

Zatímco Jourová, Paroubek, Doležel a další „velké“ figury z tohoto případu si dnes užívají „plodů“ své politické práce, deklarují boj za svobodu, proti korupci, proti nespravedlnosti a za právní stát, v případě naší nové eurokomisařky dokonce na úrovni EU, architekt Marek Řičář byl uklizen na 6 a půl roku do kriminálu. Zřejmě pro výstrahu všem jeho možným následníkům, kteří by také chtěli upozornit na nějaké nesrovnalosti při čerpání všemožných dotací a grantů.

 

 

Jsem opravdu zvědav, zdali se při tom „bruselském grilování“ najde alespoň jeden europoslanec, který se Věry Jourové přímo zeptá:

„O které Věře mluvil starosta Péťa, pro níž měl nachystány 2 milióny Kč?

Proč jste v kause Budišov tak radikálně ze dne na den změnila výpověď?

Proč, když si natolik ceníte svobody člověka a chápete co je to být konfrontována s jasnou nespravedlností, se neangažujete v pomoci Marku Řičářovi a v hnutí za obnovu jeho procesu?

Proč na sobě necháváte stín mafiánského spolčení i účelového jednání a nepostavíte se k celé cause Budišov čelem a celou vahou své politické osobnosti i nynější funkce se nesnažíte veškeré pochybnosti o morální a charakterové čistotě vaší politické kariéry odstranit?

Máte k tomu snad nějaký důvod?“   

 

Petice za zrušení rozsudku a obnovení procesu ing. arch. Marka Řičáře: ZDE.

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.