jourovaEU
20.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Jourová – nejvýše postavená členka ANO – potvrdila, že její partaj nikdy nepůjde do koalice s SPD

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Možná jste i vy dnes narazili na článek na Seznamu, v němž Jourová, tedy nejvýše postavená a zároveň i zdaleka nejvlivnější členka ANO, potvrdila, že její strana nikdy nepůjde do koalice s SPD. A vlastně ani s kýmkoli jiným, kdo má v programu odchod z EU.

ANO patří v rámci EU k tzv. “chameleonským stranám,” které existují v celé EU. I přesto, že jde o strany plně oddané EU a v zásadě se ideologicky neliší vůbec ničím od stran tzv. “tradičních”, mají za úkol vysát protestní hlasy v zemích, kde je protestních voličů příliš mnoho. V těchto zemích by tak mohla vzniknout skutečná euroskeptická koalice, přičemž právě tito “chameleoni” zajistí, že se protestní hlasy přelijí většinově k nim a tím neohrozí odklon politiky směrem od EU.

.

Jde vždy především o strany, které doma vystupují zcela jinak, než v EU, kde dělají stejně Bruselu poplatnou politiku, jako ty ostatní, k nimž mají být “údajně” v opozici. Nicméně, jejich loutkovodiči jsou shodní, jako  loutkovodiči stran, které jsou onou vzájemnou řízenou opozicí.

Kdysi jsem narazila na průzkum, z něhož vyplývá, že jen 6% lidí se nějak hlouběji zajímá o politiku. To jsou voliči, kteří se nenechají těmito “chameleony” zmást. Ovšem zbývajících 94% se nachytá. A nyní mám na mysli jak voliče protestní, tak mainstreamové. Ti mainstreamoví volí toho, koho jim “doporučí” mainstreamová média (u nás jde o voliče Pirátů či SPOLU), zbytek volí ty, na koho tato média plivou, ovšem jen v osobní rovině. Útoky v osobní rovině totiž dotčeným stranám či spíše politikům neskutečně nabírají hlasy.

Proto například zapojení Babišova syna do kampaně považuji za stejně geniální tah, jako bylo Milion chvilek, oboje ANO přidalo spoustu voličů. Body zásadně ubírají jen útoky v rovině politické, kdy se upozorní na rozpory s tím, jak daná strana hovoří a jak hlasuje či koná např. v Bruselu. O tom ovšem mainstream mlčí jako ryba podobně, jako mlčí o všech touto vládou podepsaných promigračních dokumentech. Tím by totiž mnohé voliče skutečně odradili a to mainstream nechce.

.

Je třeba si uvědomit, že dnes je mnohem důležitější, co se děje v EU, neboť téměř 70% toho, co projde naším parlamentem, přichází právě z EU. Jenže o tom, co se tam děje, se běžně nikde nedozvíte  a jen málokdo to skutečně sleduje.

A to je důvod, proč mohou po celé EU vyhrávat chameleonské strany, jejichž představitelé hovoří jinak doma a jinak v EU. A nejen lídři, ale i europoslanci a eurokomisaři, které daná strana do EU vysílá. Kolik voličů ANO třeba tuší, že za cenzurou v EU stojí právě Jourová, kterou si  do EK hnutí ANO již 2x vyslalo? Tedy voliči ANO si Jourovou zvolili, protože tam už jednou byla  a bylo jasné, že pokud vyhraje ANO, půjde do EK znovu.

Eurokomisaře vysílá do EP vláda, tedy v případě Jourové to bylo vždy ANO s ČSSD (příp. plus KDU). Lídrem ve volbách do EP byla za ANO Charanzová, jedna z členek vedení Aspen institutu. Také ta má v rámci hnutí mnohem větší slovo, než Babiš. Ona a Jourová jsou těmi, kdo dělá skutečnou politiku ANO. A nejde jen o ANO, je také o strany z jiných zemí, které patří k tzv. “chameleonským” (za vše např. Kurzova ÖVP, která vykonává špinavou práci také hlavně v EU).

.

Nakonec, ANO mělo dlouhodobě v EP největší hlasovací shodu s TOP09, přičemž ANO je ve frakci Renew Europe (Macronova frakce), což je dokonce i více eurohujerská frakce, než ta, v níž je TOP09. A jsme opět u toho. Tato frakce velmi přísně zakazuje vládní koalice na národních úrovních se stranami frakce ID. V praxi už bylo toto nařízení uplatněno vůči italskému Hnutí 5 hvězd, které bylo svého času v koalici s Ligou. Žádost o vstup do Macronovy frakce byla tehdy Hnutí 5 hvězd zamítnuta právě kvůli této koalici. Logicky tak podobná koalice neprojde už v EP.

Jourová tak jen v dnešním rozhovoru potvrdila to, nač už dlouhodobě upozorňuji. EU nikdy nedovolí podobné koalice. Už dávno jsme pod jejím diktátem, zapomeňte na suverenitu, té jste se sami dobrovolně zbavili tím, že volíte právě tyto lokajské strany. Když už někde podobné koalice nakonec vznikly, pak to bylo třeba v případě Rakouska, kde se ovšem předem pojistili kompromitačním videem, které mělo způsobit skandál, jenž měl danou koalici zničit. V Itálii se koalice rozpadla a Liga byla vzata na vědomí až poté, kdy se “liberalizovala,” takže dnes již Salviniho strana pravidelně hlasuje proti vlastní frakci, ale v souladu s eurohujery. Za to má místo v Draghiho vládě. Aby mohla jít SPD do vlády s ANO, musela by konat v EP úplně stejně jako Liga, tedy zradit vlastní frakci

.

Skutečně protestní hlasy se tedy u nás rozpustí z menší části u různých pidistran, kterých se vyrojilo jako much, něco také u SPD, něco u Trikolory, Volného bloku…. Ale většina těch, kdo si budou myslet, že volí protestně, to hodí straně Jourové, tedy ANO. Straně, která není v žádném případě protestní, ale poklonkuje Berlínu, Bruselu i Washingtonu.

Nakonec, za vším je třeba hledat především perfektní marketing. Ten je zřejmý i u všech podobných stran v celé EU. Ostatně, dříve Kalouskův, nyní Babišův geniální marketér Prchal, autor dnes již legendárního klipu “Přemluv dědka bábu” je toho důkazem…

PS: Můj tip na vládu? Předpokládám, že pokud nebude sestavena vláda Pirátostanu a SPOLU, tak povládne ANO a ODS, ale ne dřív než na jaře. ODS musí dělat navenek okolky, ale tipla bych si, že podobná koalice je již dávno zákulisně dohodnuta. Případně, bude-li zapotřebí, si přizvou vždy ochotné černoprdelníky…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 977 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)