sirotci

 Josef Švejk a sirotci paní Šojdrové

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VLADIMÍR KŘÍŽ                                         

Paní Michaela Šojdrová, původem česká europoslankyně, zřejmě více než poněkud pozapomněla na to, že by měla na půdě evropského parlamentu a také jinde hájit zájmy občanů své vlasti, kteří ji tam vyslali.

 

A pokud se chce, vyzdobena okatě křížkem o někoho starat, že  by měla svou pozornost obrátit hlavně k problémům lidí ve své vlastní zemi. To ovšem není tak atraktivní  a zejména možná i budoucí evropské prebendy přinášející, jako velmi dojemná a hlavně zarputilá starost o syrské ,,sirotky”. V tom její nepochopitelná a tvrdošíjná posedlost nezná mezí.

Svých padesát sirotků prostě doveze do České republiky za každou cenu – přes odpor premiéra i prezidenta republiky a dokonce i parlamentu,který odhlasoval, že nic takového si nepřeje. A nepřeje si to ani většina občanů, kteří jí spíše doporučují, aby se soustředila, pokud už chce někomu pomáhat,na pomoc dětem přímo v Sýrii – pokud tam o ni budou stát.

Umanutost myšlenkou převážet Syřany do ČR mi při té příležitosti připomíná vyprávění dobrého vojáka Švejka o vytrvalosti  jednoho pána, který byl mnohokrát vyhozen z hospody – jednou ze dveří a vrátil se oknem, pak sklepem, střechou, komínem. A nemohli a nemohli se ho za žádnou cenu zbavit.

Ve městě kde žiji, jsem si udělal malý průzkum – náhodně vybraným lidem jsem nabídl k přijetí do rodiny sám sebe jakožto ,, slušného staršího českého sirotka”. S kladným přijetím jsem se setkal jen u jediné mladé slečny, která mi ovšem s lítostí sdělila, že neumí vařit, takže jsem jakožto mlsný sirotek odmítl.

Syrští sirotci, které jsem nabídl místo toho do rodin, byli odmítnuti mnohem razantněji všemi dotázanými. Nejmírnější byly doporučení paní Šojdrové, aby se i se svými sirotky odebrala do Sýrie a tam se jim věnovala. Další doporučení byla už razantnější – od vyšetření u docenta Chocholouška po stálou léčbu tamtéž. Nebo uzavření té umanuté dámy i s jejími svěřenci do uzavřeného objektu rovněž v takovém zařízení. A ještě další,které bych tu nerad opakoval.

Jak je vidět, český národ ani v dobách pro něj poněkud podivných neztrácí ani zdaleka svůj ,,selský rozum” a vtip. A vrací se i k tomu výše zmíněnému Josefu Švejkovi, protože podobné situace se už mnohokrát v historii odehrály a podobní jedinci jako paní Šojdrová by se u Haška určitě našli. Takoví, kteří si nedají říci a ,,je to marné, je to marné, je to marné…”. A jejich umanutost nezná mezí. Asi je třeba, aby jim už ty meze někdo rázně ukázal.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.