BIDEN3
2.12.2021
Kategorie: Politika

Josef Mašín má z vývoje v USA pod vedením Bidena značné obavy

Sdílejte článek:

AN, KRISTIÁN CHALUPA

S Josefem Mašínem, který oslaví v březnu příštího roku krásné kulaté devadesáté narozeniny, jsem se doposud osobně bohužel nesetkal. V písemném či telefonickém kontaktu jsme již ale minimálně deset let. Je pro mne ctí, že se osobně znám rovněž s jeho sestrou Zdenou, která žije v Olomouci. Zdena byla za komunismu nějakou dobu vězněna. Nesměla také vystudovat vysokou školu a jen z toho důvodu, že byla z rodiny generála Josefa Mašína a sestrou Ctirada a Josefa za trest pracovala po celou dobu komunistického režimu v podřadných profesích.

crop-790154-masinV sobotu 27. listopadu jsem s Josefem Mašínem telefonicky hovořil téměř dvacet minut. Shodli jsme se, že život ve Spojených státech je dost odlišný od našeho života v Evropě, lidé se v Americe musí o sebe umět sami postarat. Mašín je ve svých 89 letech aktivním a úspěšným podnikatelem. Dokonce i rétorika bývá v USA mnohem tvrdší, ostřejší, debaty politiků neúprosné. V první části rozhovoru, který jsem vedl s Mašínem a byl uveřejněn v Armádních novinách 26. listopadu, jsem při překladu výroku Baracka Obamy o současném prezidentovi Joe Bidenovi s ohledem na českého čtenáře použil slušnější formy překladu. Josef Mašín mi s chutí řekl, že Obama, jenž v předvolebním boji podporoval demokratického kandidáta a svého bývalého viceprezidenta Bidena, se o něm vyjádřil skutečně velmi peprně až nevybíravě.

V naší poslední debatě prostřednictvím internetu jsme se Josefem dotkli několika aktuálních témat. Jedním z nich byl samozřejmě Afghánistán a nedávné stažení vojáků z této země. Mašín mi prozradil svůj názor na Lloyda Austina, ministra obrany, bývalého velitele Central Command, který byl zodpovědný za Střední východ v době vlády prezidenta Obamy a byl znovu povolán Bidenem do funkce. Jak Mašín rovněž tvrdí, pod jeho dohledem bylo vycvičeno pro boj proti prezidentu al-Assadovi v Sýrii za 600 milionů dolarů pouhých osm bojovníků. Josef Mašín podrobil kritice i generála Marka Milleye, jehož hruď je pokryta mnoha vyznamenáními a jehož největší zásluhou je podle Mašína „zavedení nových uniforem pro armádu“. Lobbista firmy Raytheon, jedné z největších vojenských dodavatelských firem na světě, spolu s generálem Markem Milleyem během prezidentských voleb minulého roku zavolali svému protějšku v čínské branné moci. Lobbista mu prý sdělil, že zahájí-li Amerika preventivní ozbrojenou akci proti Číně, on bude první, koho bude Milley varovat.

Celou situaci hodnotí Josef Mašín pro Armádní noviny jednoznačně: „To je něco neskutečného! Vlastizrádce Milley má dnes nejvyšší vojenskou hodnost v ozbrojených složkách. Přitom jeho čin by v dané situaci znamenal miliony mrtvých Američanů a statisíce mrtvých amerických vojáků. Tito dva, spolu s Bidenem, jsou zodpovědní za Afghánistán, kde Amerika zanechala moderní výzbroj za více než 85 miliard dolarů,“ tvrdí Mašín, který k počínání ministra obrany USA dále uvedl: „Ministr Lloyd ihned po svém nástupu do funkce vyhodil stovky důstojníků a civilních poradců nevhodného politického smýšlení. Vojenské složky byly odstaveny od veškeré činnosti, neboť 85 procent z nich volilo Donalda Trumpa.“ Zde Josef Mašín nachází analogii s vývojem v Československu po roce 1948: „Připomíná to situaci v únoru 1948, kdy Lidové milice táhly ulicemi, zatímco vojenské složky byly generálem Ludvíkem Svobodou zcela odstaveny. Lloyd spolu s Milleyem umožnili indoktrinaci vojenských složek a vojenských škol neomarxistickým smýšlením CRT (Critical Race Theory, kritická rasová teorie).“

Mezinárodní politika, energie, inflace

V širší debatě o mezinárodní politice se Josef Mašín vyjádřil v tom smyslu, že jde o „návrat Ameriky k Pařížské smlouvě, kde se civilizované země zavázaly k nesmyslným podmínkám omezujícím jejich hospodářskou existenci, podmínkám, nesrovnatelným s Čínou a Indií, které se nezavázaly k ničemu. Za pouhý loňský rok Čína postavila více tepelných elektráren než zbytek světa dohromady. Čínské ambice ohledně Tchaj-wanu, který má šedesátiprocentní podíl na světové výrobě elektroniky, jako jsou integrované obvody a čipy, bez kterých by se průmyslový svět zhroutil, jsou očividné. Amerika byla na konci Trumpovy administrativy soběstačná. Bidenova nařízení, zrušení staveb ropovodu a omezení těžby způsobily zdražení o 50-60 procent. Zdražování přitom stále roste.“ Josef Mašín rovněž připomíná: „Oficiální inflace činila minulý měsíc 6,2 procenta, nepočítaje v to transport, potraviny a bydlení. Je krmena zvýšením státního dluhu na 6,3 trilionu, což v českých poměrech představuje částku 6,3 bilionu dolárů (tj. číslo obsahující dvanáct nul za jedničkou!), a to pouze tento rok. V mnoha oblastech dnes dosahuje inflace až 19 procent nebo i více.“

Návrat ke smlouvě s Iránem, který podle slov bývalého izraelského ministra Tzahi Hanegbiho má možnost vyrobit atomovou bombu v řádu měsíců, ne-li týdnů, je pro Mašína dalším varováním.

Prezident Biden přispívá k rozdělení americké společnosti       

Josef Mašín se netají s loajalitou k bývalému republikánskému prezidentovi Trumpovi a má zásadní výhrady k Joe Bidenovi. Jak říká, „Bidenova rétorika, jako například ta, která se týká případu sedmnáctiletého střelce Kyle Rittenhouse ve městě Kenosha, přispívá k rasovému a třídnímu rozdělení americké společnosti, k podpoře organizací, jako je marxistické BLM (Black Lives Matter)“. Podle Mašínova názoru je BML proti policii a podporuje žhářství a ničení majetku v hodnotě miliard dolarů. V městech jako Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Minneapolis Chicago došlo vinou stoupenců BLM ke ztrátám na životech a na majetku za více než dva a půl miliardy dolarů.

Josef Mašín upřesňuje: „V Chicagu samotném ztráty na životech mezi černochy byly pouze za Obamova presidentství větší než ztráty Američanů v Afghánistánu a v Iráku. Jdou do tisíců. Tato města, vedená neomarxisty z Demokratické strany, jsou na cestě k anarchii. V San Francisku a Los Angeles nejsou trestány krádeže v obchodech až do výše 950 dolarů. Gangy a bezdomovci, kteří tyto krádeže páchají, ukradené věci z obchodu poté vystavují na chodnících města i s cenovkami a kupcům na ně dávají slevy. Obchody v postižených čtvrtích buď zavírají, nebo nechávají police ve výkladech prázdné.“ To podle vyjádření Josefa Mašína platí rovněž o lékárnách, obzvláště v některých postižených čtvrtích.

Právě ukončený soudní proces s mladíkem, který čelil obvinění z vraždy a dalších trestných činů ve městě Kenosha (sto kilometrů severně od Chicaga) je zrcadlem toho, co se dnes odehrává v celých Spojených státech amerických. „Dav diktuje rasistickou politiku, sdělovací prostředky ji tlumočí a Biden stojí v jejím čele,“ říká skepticky bojovník proti komunismu Josef Mašín, Američan českého původu, který žije v USA bezmála sedmdesát let.

  • Kristián Chalupa, Armádní noviny
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 695 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,96 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)