boris-johnson-wave-1024x580
22.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Johnson se svou cestou po EU prý ostrouhal

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRAni se nechce věřit, že jsme se vrátili do doby, kdy reportéři TV hlásili věty: „A co si tam myslí ti pánové ve Vašínktónu…..“


Končící předseda Evropské rady Donald Tusk se žádosti britského premiéra Borise Johnsona o zrušení tzv., irské pojistky v navržené rozvodové dohodě s Evropskou unií de facto vysmál, když uvedl, že „EU má životní zájem na míru, prosperitě a bezpečnosti Severního Irska“, jak uvedly lidovky.cz. Proč EU nemá stejný životní zájem o Wales či Skotsko nemá smysl se ptát. Stejně tak Johnson jaksi nepochodil u německé kancléřky Merkelové. „Johnson ostrouhal, ani Merkelová není ochotna zrušit irskou pojistku,“ píší novinky.cz a už se mnozí eu-žurnalisté těší, jak francouzský prezident

Macron po neúspěšném jednání vyprovodí premiéra Johnsona s povýšeným šklebem na tváři. A naše některá poněkud duševně zoufalá média budou jásat, jak to ta EU tomu anglánovi nandala. Neuvěřitelné.

Borise Johnson je možná vším, tedy bouřlivákem, divokým rétorem, přestylizovaným politikem, ale co všichni vědí je to, že ani vteřinu není hloupý. Stupidní a záměrně implantovaná „irská pojistka“ je důvodem, proč britský parlament na třikrát dohodu s EU odmítl, a učiní to klidně po čtvrté, po páté…po desáté. Ví to i Johnson. Bylo tedy nutné, aby Johnson ukázal svou snahu tuto věc změnit a navštívil ty, o nichž je přesvědčen, že jednají (sice bez mandátu, ale fakticky) za Evropskou unii. A věděl předem, že nepochodí. Zázraky se nedějí a současná EU je ve svých „neměnných postojích“ stejně hloupá jako byly státy s totalitní socialistickou vládou.

To by bylo jasné i malému školákovi, jen některým škodolibým českým novinářům tato fakta unikají. Bez této „poraženecké cesty“ by nemohl Johnson vstoupit v Dolní komoře britského parlamentu s tím, že zájem o dohodu není, že stále od EU platí již třikrát odmítnutý návrh připomínající spíše potupné ultimátum, než dohodu a jiné řešení není. Zlé síly v EU navíc počítají s rozdmýcháním vášní v Severním Irsku a Skotsku, pokud by se přiblížil den odchodu Velké Británie z EU bez dohody. Msta až za hrob, nenávist na věčné časy…. Co to jenom připomíná? Demokracii a svobodu rozhodně nikoliv. Ostatně obé má v západní části EU už značný až hrůzný deficit…

Se vším musí dnešní vláda Johnsona kalkulovat a i „náhodný a nečekaný“ a eu-novináři obratem roztroubený únik o tom, že v případě odchodu Británie z EU bez dohody hrozí zemi nedostatek jídla, léků či paliv není hloupostí Johnsona, ale předem deklarovaný důvod k mimořádným vládním opatřením. A že ta přijdou si můžeme vsadit. Žádná dohoda s EU se totiž neuzavře. Nikdo na ní dnes vlastně už nemá zájem. Jen se o ni mluví, aby se všichni mohli tvářit, že udělali vše, co se dalo. Také o tom je Johnsonova cesta po EU, neboť předem věděl, jak dopadne.

Co je podstatné není čas „před-dohodový“, který obnažil EU v barvách skutečně záporných. Důležitější bude ten „po-dohodový.“ Dějiny už ukázaly potupný čas mnichovský a pak následný. To, že si Francie a Německo mnou ruce, jak se Britů v EU zbavili je Pyrrhovo vítězství. Ekonomická situace v EU se zhoršuje, Německo se už chystá na recesi, migrační politika má nulové až záporné výsledky, ekonomika Číny začala kulhat a zavedené sankce proti Rusku se ukázaly účinkem jako zbytečné. A to si někdo myslí, že tohle všechno Johnson neví?

Česká republika se k návrhu dohody rozchodu s Británii neměla připojit. Ale pokud se tak stalo a pokud byl třikrát odmítnut, měli politici za Českou republiku usilovat v EU o obnovení jednání. Tohle z EU nenávistné hrocení věci nikomu, a nám už vůbec ne, nemůže pomoci. Zdá se, že mnozí čeští novináři utopeni ve vidině tučných žoldů to vůbec nechápou. Co asi tak budou psát, až se Johnson po odchodu z EU domluví s těmi pány ve Vašínktónu….a možná i v Moskvě?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 771,54 Kč
Vybráno 47.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 786 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.