biden2020
21.2.2021
Kategorie: Politika

Joe Biden se Evropě omlouvá za Trumpa a slibuje spolupracovat s ‚přítelkyní‘ Angelou Merkel

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Prezident Joe Biden v pátek opětovně evropské vůdce ujistil, že s nimi bude znovu spolupracovat, přičemž se omlouval za přístup bývalého prezidenta Donalda Trumpa, když byl ještě v úřadu.

 

„Vysílám světu jasnou zprávu, Amerika je zpět… Nebudeme se ohlížet zpět, budeme se společně dívat vpřed,“ řekl Biden.

Prezident v pátek tato slova pronesl virtuálně z Bílého domu k Mnichovské bezpečnostní konferenci.

„Poslední čtyři roky byly těžké, ale Evropa a Spojené státy musí být už zase vedeny kompetentně,“ řekl.

Ač Biden ve své řeči Trumpa nejmenoval přímo, tak opakovaně lamentoval nad škodami pro evropské vztahy se Spojenými státy a slíbil vrátit se k tomu, jaké to bývalo.

„Vím, že několik posledních let naše transatlantické vztahy vystavilo napětí a zkouškám, ale Spojené státy jsou odhodlány se s Evropou zase dát dohromady, konzultovat s vámi a vydobýt si zpět svoji pozici věrohodného vedení,“ řekl.

Jako součást svého poselství Evropě Biden konkrétně slíbil spolupracovat s evropskými vůdci včetně svých „dobrých přátel“ a „vynikajících vůdců“ jako německá kancléřka Angela Merkel, jejíž vedení Trump během svého prezidentování napadal.

„Dovolte mi uklidnit přetrvávající pochybnosti, Spojené státy budou postupovat v úzké spolupráci s partnery z Evropské unie a s vládami celého kontinentu,“ řekl.

Biden řekl, že si cení Evropy jako „celku“ sjednocení pod Evropskou unií a mluvil o tom, že jejich cílem je sjednotit se proti globálním konkurentům jako Rusko a Čína.

„Konkurence ze strany Číny bude tvrdá,“ řekl Biden. „To očekávám. A to je tím, co vítám.“

Biden řekl, že Evropa a Spojené státy si musí „udělat jasno“ v politikách výdajů na budoucnost a slíbil, že bude pracovat na tom, aby zabránil hrozbám jako klimatická změna.

Rovněž varoval před hrozbou představovanou Ruskem, kdy uváděl důležitost ochrany Ukrajiny před ruským vměšováním.

„Problémy s Ruskem mohou být odlišné od těch s Čínou, ale obojí jsou stejně reálné,“ řekl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 958 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)