biden2020
22.1.2021
Kategorie: Politika

Joe Antitrump

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnešní článek začnu něčím, co tu leckdo nebude chtít slyšet – Trump skončil a žádná cesta zpět pro něj už nevede. Bez ohledu na sliby, proklamace i finanční možnosti. Když jsem včera viděl všechny důležité republikány, jak seděli na inauguraci a byl tam i Mike Pence a předseda republikánů v kongresu a k Bidenovi se moc pěkně měli, tak se prostě Trump dopracoval do svého berlínského bunkru a vyrovnává se s nekonečným proudem zrádců, kteří ho houfně opouštějí. Je sám. A sám nic neudělá. Za chvíli už ani nebude slyšet. USA čekají nové problémy a Trump už v nich nebude mít žádný podíl. 

Ovšem … skončil Trump osobně. Rozhodně neskončil “trumpismus”.  America first je stále aktuální heslo.  Neskončilo vědomí o nutnosti vrátit pracovní místa domů, neskončilo vědomí, že největším soupeřem/nepřítelem/říší zla je Čína. Neskončil strach z migrace, neskončil strach z toho, že bílý muž přestává v USA hrát první housle.

A naopak roste vědomí, že USA se rok od roku více a více podobají Jihoafrické republice, kde je stále víc nebezpečno v ulicích, všichni berou drogy, vzdělání i doktor jsou mimo možnosti podstatné části obyvatelstva a vůbec všechno se propadá do pekla. Pomalu… Řím také nevyplenili za den.

Když jsem poslouchal Bidenův projev a díval se poočku na celou inauguraci, v podstatě ihned mi v hlavě zakořenil Antitrump a už jsem to z hlavy nedostal. Všechno bylo zaaranžováno tak, aby to bylo 180° obráceně od předchozí éry. Projevy, požehnání, černá básnířka, lady Gaga, zpívající folkař a prezidentký projev, který byl tak kouzelně sluníčkářský, že jsem dostal cukrovku.

Projev byl jedna fráze za druhou, musel jsem si najít na jůtubu projev Trumpa před čtyřmi roky. Pusťte si to také, ihned ucítíte ten rozdíl. Trump věděl co chce. Nevěděl, že ledacos nedostane, nevěděl s čím se bude muset prát, ale na tom začátku prvního dne, kdy se stal prezidentem, věděl přesně co bude dělat. Nevěděl, že mu do toho budou všichni házet vidle, nevěděl ještě, kdo je jeho přítel a kdo nepřítel. Ale věděl, co chce.

Biden naopak neví nic. Ale ani nemusí. Má před sebou velké výzvy  koronavirus, krizi, rozdělené američany a samozřejmě řešením je, že všichni zapomenou na svoje problémy, podají si ruce a budou šťastní. Samozřejmě bude prezidentem všech, i těch co ho nevolili, bude muset zacelit mnohé rány, překonat spoustu problémů, zkrátka a dobře, přechozí čtyři roky byly jakési temno, které je nutno zamést někam do kouta a tvářit se, že to neexistuje.

Trump sice skončil, ale jeho duch bude v Oválné pracovně stále přítomen jako Erínye. Bude se tam vznášet a politika nové americké administrativy je zcela jasná – dělat všechno obráceně, než to dělal Trump. Tedy tam, kde to půjde. Ono to leckde také nepůjde, protože Trump to nedělal z osobní libůstky, ale prostě proto, že jinak to nešlo. Ale kdykoliv bude možné se od Trumpa oprostit, tak se budou všichni snažit seč to půjde, aby hlavně vypadali jinak než Donald.

Svým způsobem může být Trump spokojen. Zanechal za sebou sice krátkou, ale o to hlubší brázdu. Je tak trochu jako tragický řecký hrdina. Fyzicky umírá, ale mravně vítězí nad nepříznivým osudem a v dějinách má zřetelný otisk. Příští čtyři roky nebude Biden dělat nic jiného, než dokazovat, že není Trump. Bude to připomínat rok 1990 u nás, kdy důkaz toho, že nejsem komunista spočíval v tom, že ostentetivně budu dělat všechno naopak než oni. Dokonce i to, co dělali dobře.

Vidlácky bych tedy poradil Putinovi a Sitting Pingovi (tak světový už jsem), aby při jednáních udeřili na tuto strunu. Stačí aby Bidenovi nějak naznačili, že je stejný jako Trump a Joe bude hned natěšený udělat to jinak.

A nyní pár vidláckých poznámek:

1. Zahraniční politika se příliš nezmění. Já osobně si nemyslím, že Trump nezačal válku ze své vrozené mírumilovnosti, ale jednoduše proto, že USA už na to nemají peníze. Pokud by se do nějaké války pustili, museli by to udělat podobně jako s Druhou světovou… a na to už nemá koule nikdo. Proto také Biden mluvil o tom, že USA půjdou v čele nikoliv příklady síly, ale silou příkladu. Jsou to samozřejmě jen další fráze, ale oni už musejí dělat z nouze ctnost, protože nemají ani peníze ani odhodlání na to, dělat fakt velkou válku. Bombardovat poušť, to tak ještě jo. Ale nic víc.

2. Biden se bude čtyři roky snažit dokázat celému světu, že není Trump. Zároveň bude dělat všechno pro to, aby se na Trumpovu éru zapomnělo, nebo aby se stala jakýmsi dějinným omylem. Tohle mu zabere veškerý čas a veškeré síly. Protože v USA nezmizelo nic, co Trumpa vyneslo nahoru.

3. Když jsem poslouchal Bidenův projev, bylo to jako poslouchat americkou verzi naší FlintenUschi.  Mluvil profesionální byrokrat. Člověk, který nikdy nedělal nic jiného. Spousta hesel, spousta frází, spousta řeší o ničem (ale znělo to fakt hezky). On toho moc neudělá. On zemi nepovede. Iniciativy se ujmou nižší patra. Z USA bude opat zaznívat mnohohlasá kakofonie ve které nebude platit nic a zároveň všechno. Ta bezradnost brzy vyleze na povrch.

4. Trump byl kovboj a svéráz, ale rozhodně hodlal třímat otěže a nehodlal se s nikým dělit o moc. Klidně potápěl dávné kamarády, pokud měl pocit, že mu lezou do zelí. Ale… neměl na své straně celou administrativu. Neměl na své straně deep state ani média. Svým způsobem, veškerá jeho moc spočívala v jeho komunikaci s voliči, protože nikdo jiný ho rád moc neměl.

Biden naopak vypadá, že rozhodnutí budou dělat jiní a on je bude hlavně podepisovat. Ale zároveň je v situaci, kdy je všechno na jeho straně. Má celý kongres. Má na své straně deep state i hlavní média. Má všechno. Tím pádem jde všechno za ním. Má veškerou odpovědnost bez ohledu na to, kolik pré jeho myši budou mít.

5. Místo Trumpa příjde větší řízek. Někdo ještě přímočařejší a tvrdší. Někdo, jehož heslem bude: Jsem jako Trump, ale já vás nezradím. Maneco prosím přeloš mi tohle heslo do angličtiny. Pustíme ho na sociální sítě. Toho se někdo chytne. V USA se traduje jeden murphyho zákon, který říká, že každý další americký prezident je horší než ten předchozí. Když se už dneska o Trumpovi říká, že byl ten nejhorší, má se Biden na co těšit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 188 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.