zemanhradbabis
17.12.2017
Kategorie: Politika

Jmenovat Babiše předsedou vlády je zločin

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 3,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

“To, co nyní řeknu, není projevem univerzitní povýšenosti ani sarkasmu. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. (…) Těmto lidem – je to tedy polovina národa – uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa.”

Kdo je autorem těchto slov? V roce 1992 je před poslanci Federálního shromáždění vyslovil Miloš Zeman. Tentýž Miloš Zeman, který si dnes z těchto lidí udělal svoji voličskou základnu.

A tak se vlastně ani není co divit, že Zemanova voličská klaka nechápe, v čem je Zemanovo nedozírné mocenské svinstvo a jak strašně moc Zeman znásilňuje naše demokratické zvyklosti.

Babiš nemá 51 procent, aby jej to opravňovalo být mocenským hegemonem. Ve sněmovně má 39 procent a volilo ho necelých 30 procent, což je pouze 18 procent z celkového počtu oprávněných voličů. Co z toho plyne? V normální demokratické zemi nestačí volby vyhrát, v poměrném volebním systému je ještě třeba dát dohromady většinu ve sněmovně, nejlépe pro většinovou vládu či alespoň vyjednat transparentní toleranci pro menšinový kabinet. Jak dlouho už se s tím moří vedle v Německu a Rakousku? Na to se ovšem Zeman i Babiš ruku v ruce – s prominutím – vysrali. A rukou společnou a nerozdílnou tunelují českou demokracii.

Babiš navíc ke svému gigantickému ekonomickému a mediálnímu střetu zájmů přidal ještě střet zájmů policejně justiční. Je to totiž právě on coby trestně stíhaná osoba, kdo má prostřednictvím svých ministrů v rukou ministerstvo vnitra i ministerstvo spravedlnosti a navíc ještě informace tajných služeb.

Jmenovat za těchto okolnosti tak problematickou postavu, jako je Andrej Babiš, který navíc ani nemůže dodat čisté lustrační osvědčení, předsedou vlády je zločin. Grandiózní zločin! Z tak obrovského střetu zájmů a z tak obrovského znásilnění demokracie nic dobrého nemůže vzejít.

Autor: Petr Štěpánek

stepanek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.